پنج شنبه 20 شهریور 1399
خانه / موبایل / ایا می دانید گوشی رفرش شده چیست ؟

ایا می دانید گوشی رفرش شده چیست ؟

گوشی رفرش شده چیست ؟

گوشی رفرش شده در  زبان موبایل فروش ها رایج است. به گوشی هایی که کار کرده اند اما به جای گوشی نو فروخته می شوند گوشی رفرش شده می گویند. این یک تخلف در بازار موبایل است.

واژه refurbished یا نوسازی بصورت غلط با لحنی اشتباه در بازار با عنوان گوشی رفرش شده بیان می شود.

ایا می دانید گوشی رفرش شده چیست ؟

مفهوم گوشی رفرش شده

به گزارش وبلاگ عارف رایانه گوشی رفرش شده به بازسازی موبایل در کارخانه اصلی میگویند که طی ان یک کالای نو و با تایید اصالت از سوی شرکت مرتبط ، با قیمت پایین تری به مشتری فروخته می شود. اما در خارج از ایران و در اصل این یک تقلب به شمار نمی آید زیرا ممکن است گوشی نو یک اشکال جزی داشته باشد که این اشکال جزی با نظارت شرکت مادر تعمیر می شود. ولی خب موقع فروش به مشتری میگویند که این گوشی نوسازی شده تا او اگاهی یابد . نه اینکه بگویند این نو است و ان را به قیمت گزافی بفروشند.

با مفهوم Refurbished اشنا شوید

این لغت در اصل  به معنی بازسازی و نوسازی است . این کالاها عموما به دلیل اینکه مشکلاتی دارند به تولید کننده ارسال می شوند یا اصطلاح مرجوع می گردند . کارخانه پس از اینکه مشکل را برطرف کرد آن را به سمت بازار می فرستد و با عنوان کالای Refurbished فروخته خواهد شد .

البته فراموش نکنید که این مشکلات تنها در حد مشکل فنی ممکن است نباشند و گاهی این امکان وجود دارد که دستگاه ( موبایل یا … ) در شکل ظاهری آن باشد و در نهایت این کالای Refurbished به یک کالای دست دوم تبدیل گردد و دیگر با نام کالای دست دوم شناخته و فروخته شود .

اما این کالاها فارغ از اینکه با این نام فروخته می شود و این نقطه ضعف را داشته اند ولی از نظر قیمتی پایین تر می باشند .

گوشی رفرش شده واقعی اشکالی ندارند. چون مشکلشان ظاهری و جزئی است و چون واقعا حیف است ان را بازسازی کرده و به این عنوان می فروشند. خریدار هم اگر بداند این گوشی رفرش شده ان را با قیمت کمتری میخرد و خوشحال است.

اما برخی از این مساله سو استفاده میکنند و ان را به عنوان گوشی نو می فروشند. یا مثلا گوشی که خیلی خراب است را کمی تعمیر کرده و به عنوان گوشی رفرش شده می فروشند که بعد از دو هفته می بینیم گوشی خراب شده است.

این ها همه غیر انسانی است و سود این گوشی واقعا حرام است.

کالاهایی که نوسازی (رفرش) می شوند ، کدامند ؟

+محصولاتی که دچار تغییر شکل ظاهری شده اند یا در مرحله تولید مشکلاتی در آنها به وجود آمده است .

+کالاهای که به واسطه مشتری عودت داده می گردند .

+کالاهای که مدت طولانی در انبار می ماند و فروخته نمی شوند .

+ اجناس ویترینی

+ اجناسی که در زمان حمل کالا ، به آنها آسیبی وارد شده است .

درباره

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *