پنج شنبه 20 شهریور 1399
خانه / رایانه / تمیز کردن کیبور لپ تاپ

تمیز کردن کیبور لپ تاپ

آموزش تمیز کردن کیبور لپ تاپ

در این بخش از وبلاگ عارف رایانه درباره مراحل تمیز کردن کیبور لپ تاپ اطلاعاتی را تقدیم می کنیم. پیشنهاد می کنیم هفته ای یکبار لپ تاپتان را تمیز کنید تا عمر ان طولانی شود.

حتما متوجه شده اید که صفحه کلید چه برای لپ تاپ و چه برای کامپیوتری های رو میزی خیلی سریع گرد و غباری می شود. ما باید به موقع این گرد و غبار ها را از صفحه کلید پاک کنیم تا مشکلاتی پیش نیاید.

مراحل تمیز کردن کیبور لپ تاپ

۱.برای تمیز کردن کیبورد لپ تاپ در اولین مرحله باید لپ تاپتان را خاموش کنید. همچنین نباید هیچ سیم USB یا کارت حافظه ای به لپ تاپ شما وصل باشد.

تمیز کردن کیبور لپ تاپ

۲. در مرحله بعدی مانند شکل زیر ، شیب لپ تاپ یا صفحه کلید را به سمت جلو بگیرید. فقط سیستم را محکم نگه دارید تا از دستتان نیفتد.

تمیز کردن کیبور لپ تاپ

۳. در این مرحله برای تمیز کردن کیبورد لپ تاپ مانند شکل ، ته یک قاشق چای خوری را در یک دستمال مرطوب قرار دهید. حال انتهای قاشق را در طول تمام لبه های صفحه کلید و کلید ها می کشیم تا گرد و غبار پاک شود.

تمیز کردن لپ تاپ

۴. در این بخش باید از جارو برقی استفاده کنید. جاروبرقی را در بین کلید های کیبورد لپ تاپ بکشید و حرکت دهید تا الودگی های باقیمانده تمیر شود.  همچنین می توانید از یک سشوار استفاده کنید، به طوری که مانند مرحله ۲ صفحه کلید یا سیستم خود را در حالت شیب طوری که نیفتد بگذارید.

تمیز کردن کیبور لپ تاپ

۵. در مرحله پنجم برای تمیز کردن لپ تاپ از دستمال مرطوب کمک بگیرید. مراقب باشید که رطوبت دستمال بسیار کم باشد زیرا اگر این رطوبت به داخل صفحه کلید ها برود ممکن است به ان اسیب بزند.

تمیز کردن صفحه کلید

خب این روش یکی از روشهای مناسب برای تمیز کردن صفحه کلید چه در لپ تاپ و چه کامپیوتر رومیزی بود.

تمیز کردن کیبور لپ تاپ

تمیز کردن به موقع این صفحه کلید ها هم باعث افزایش عمر و دیر تر خراب شدن صفحه کلید و کیبورد می شود و هم باعث می شود دستهای ما هنگام تماس با صفحه کلید کمتر الوده شود.

همچنین پیشنهاد می کنیم در مواقعی که سیستم شما خاموش است روی صفحه کلید ان یک پارچه یا پلاستیک بیاندازید تا گرد و غبار روی ان ننشیند.

یادتان باشد اگر میخواهید مایعات ، میوه یا نوشیدنی بنوشید از صفحه کلید دور شده و احتیاط کنید. چون اگر مایعات یا اب میوه روی صفحه کلید بریزد هم تمیز کردن ان سخت است و هم ممکن است صفحه کلید شما خراب شود.

درباره

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *