یکشنبه 25 فوریه 2024

اختلال در اینترنت توسط سون اولاف کمفیوس

علل بی سابقه ترین اختلال در اینترنت

اختلال در اینترنت توسط سون اولاف کمفیوس  که به عنوان یک جانی سایبری شناخته شده است بحث جدید در  دنیای مجازی است  . وی اصالت هندی دارد . جالب است بدانید که وی هیچگونه سابقه جنایی یا مشارکت مستقیم در تخلفات اینترنتی ندارد.

طبق تحقیقات بدست آمده ، سون اولاف کمفیوس و شرکت های اینترنتی تحت اداره‌اش یکی از عوامل اصلی کند شدن ترافیک اینترنت و اختلال در اینترنت  در روزهای اخیر هستند و مقابله با فعالیت تخریبی آنها در اینترنت از سوی شرکت‌های امنیتی در تشدید کندی ترافیک اینترنت موثر بوده است . البته سون اولاف Sven Olaf Kamphuis  معتقد است که هکر نیست و باید او را یک مبارز در راه آزادی اینترنت دانست که با افرادی همچون جولیان آسانژ بنیانگذار سایت ویکی لیکس در یک جبهه قرار دارد.

طبق نظر متخصصان امنیتی هلندی  Sven Olaf Kamphuis یک برنامه نویس برجسته با قابلیت های فراوان است که مقابله با او کار دشواری است . یکی از جدید ترین دشمنان او که برای مقابله با وی  و اختلال در اینترنت  توسط وی وارد عمل شده گروهی موسوم به Spamhaus است. این گروه که مقر آن در ژنو قرار دارد، به جنگ هرزنامه نویسی اینترنتی رفته است و برای این کار فهرستی از افراد مهم مظنون در این زمینه را منتشر کرده است.

همچنین حامیان Spamhaus تلاش می کنند، هرزنامه‌های ارسالی مختلف را شناسایی و بلوکه کنند. البته آقای Kamphuis می‌گوید مطالبی که ارسال می‌کند، هرزنامه نیست و برای اگاهی و اطلاع رسانی ارسال می‌شود.

کندی اینترنت در اثر درگیری Kamphuis و مخالفانش زمانی آغاز شد که Spamhaus موفق شد دو شرکت به نام های CB۳ROB و CyberBunker را که متعلق به این فرد بودند، در لیست سیاه قرار دهد. شرکت اول ارائه دهنده سرویس های اینترنتی و دومی یک شرکت میزبانی وب هستند، اما این برنامه نویس هلندی از آنها برای ارسال هرزنامه استفاده کرده بود.

آقای Kamphuis با رد اتهامات وارده در این زمینه اعلام کرده بود، با هر فرد یا شرکتی که خواستار دریافت خدمات از آن باشد، وارد معامله خواهد شد به شرطی که از سرویس‌هایش برای هرزه نگاری کودکان یا فعالیت های تروریستی استفاده نکند. به دنبال تلاش برای مقابله با Kamphuis هکرهای حامی او نیز وارد عمل شدند و تلاش کردند، با حمله به سایت شرکت Spamhaus از وی حمایت کنند و اختلال در اینترنت توسط وی را خنثی کنند. این هکرها معتقدند که Spamhaus نباید در مورد اینکه چه چیزی باید بر روی اینترنت موجود باشد و چه چیزی باید از آن حذف شود، تصمیم بگیرند.

به دنبال بالا گرفتن درگیری مخالفان و موافقان عملکرد Spamhaus بر روی اینترنت و حملات هکری  در اینترنت دو طرف بر ضد سایت های طرف مقابل ترافیک اینترنت به میزان قابل ملاحظه‌ای کند شد. حملات Spamhaus علیه Kamphuis نیز به حامیان این گروه در آمریکا، کانادا، روسیه، چین و اروپای غربی نسبت داده شد.

اختلال در اینترنت توسط سون اولاف کمفیوس

در نهایت این رویداد که اختلال در اینترنت و ترافیک اینترنت را در روزهای اخیر به شدت کند کرده بود، باعث شد تا مقامات قضایی هلند تحقیقات رسمی در مورد این رویداد و آقای Kamphuis را آغاز کنند. مقامات انگلیسی و چند کشور اروپایی دیگر نیز تحقیقات در مورد منشاء حملات یاد شده را اغاز کرده‌اند. با توجه به اینکه بررسی اولیه دخالت شرکت CB۳ROB را در حملات DOS هفته قبل که منجر به کندی قابل ملاحظه اینترنت در جهان شد، ثابت کرده احتمال برخورد قضایی با Kamphuis سی و پنج ساله افزایش یافته است.

در این میان برخی منابع خبری نیز به رفتارهای نامتعارف و روحیات خاص Kamphuis اشاره می کنند. وی که دو شرکتش را به ترتیب در سال های ۱۹۹۶ و ۱۹۹۹ تاسیس کرده است، از سال ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۱ برای یک شرکت سرویس دهنده اینترنت به نام XS۴ALL در هلند کار می کرد.

وی در ان زمان عادت داشت که رایانه های همکارانش را هک کند و رفتارهای غیرمتعارف دیگری نیز از خود نشان می داد. به عنوان مثال وی در جریان سفر با همکارانش به شهر برلین حاضر نشد، با انها سفر کند و خود به تنهایی با یک اتوبوس به این شهر رفت. این فرد به طور کلی حاضر به پذیرش دستورات و اقتداری بالاتر از خود نیست و البته بسیار باهوش است.

آقای Kamphuis که از سال ۲۰۰۶ در برلین زندگی می‌کند، همیشه تلاش داشته تا همفکرانش را به طغیان علیه هرگونه محدودیت در اینترنت دعوت کند.

About

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *