سه‌شنبه 27 فوریه 2024

رفتن هولولنز با مشارکت ناسا به فضا

 رفتن هولولنز مایکروسافت با مشارکت ناسا به فضا

مایکروسافت و ناسا  پروژه جدید ی معرفی کرده اند که Sidekick نام دارد و قرار بر این هست که این دو شرکت در این پروژه با هم مشارکت کنند. در این پروژه فضانوردان از هدست واقعیت فضا نیز استفاده به عمل می اید .

          /

در پروژه Sidekick در تاریخ ۲۸ ژوءن  از دو واحد هولولنز به عنوان بخشی از ماموریت SpaceX به صورت رسمی استفاده شد. با این حال دستگاه مایکروسافت در جاذبه صفر تست شده است. با استفاده از جت سبک و بی وزن Wonder C9 ناسا هردو توسعه دهندگان مایکروسافت و فضانوردان  در خصوص پروژه Sidekick قادرند تجربه کافی را بدست آورند .

.هنگامی که هولولنز به مقصد خود برسد توسط فضانوردان برای کمک به تحقیقات در ایستگاه فضایی بین المللی نیز استفاده خواهد شد و یا حتی ممکن است در طول اکتشاف برخی از سیارات  مورد استفاده قرار گیرد. با این حال این هدست در راه های جدید به فضانوردان کمک  میکند و امکان سفر به فضا بدون داشتن بسیاری از مهارت های حاص به فضانوردان داده می شود .

.

رفتن هولونز ماکروسافت به فضا.

پروژه Sidekick که با هولولنز انجام می شود دارای دو ویژگی خیلی مهم است . یکی از آن ها کنترل از راه دور این وسیله و دیگری اتصال از طریق اسکایپ به لباس فضانورد است. این هدست در طول ماموریت خود وظیفه های خاص از پیش تعیین شده خود را انجام خواهد داد.

این پروژه با محاسبات هولوگرافی و همچنین برنامه های کاربردی در فضا استفاده می شود و در آینده نیز با توسعه آن می توان در پروژه های بزرگتر از آن  بهره مند شد .

About

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *