پنج شنبه 20 شهریور 1399
خانه / فناوری اطلاعات / تشخیص مصرف کوکایین به وسیله اثرانگشت

تشخیص مصرف کوکایین به وسیله اثرانگشت

تشخیص مصرف کوکایین به وسیله اثرانگشت

یک تیم تحقیقاتی از دانشگاه Surrey انگلستان توانسته است یک تست اعتیاد را طراحی کند که به وسیله اثر انگشت ، خیلی سریع می تواند مصرف کوکایین توسط افراد را تشخیص دهد .

این تست، به دنبال دو متابولیزم در اثر انگشت می گردد :

*Benzoylecgonine

*Methylecgonine

این دومتابولیزم قابل یافت در خون ، عرق و ادرار انسانهاست که توسط فناوری ( DESI ( Desorption Electrospray Ionisation قابل تشخیص است. بخاطر این که این متابولیزم ها در عرق انسان ها بیشتر از خون و ادرار یافت می شوند و همین طوربدلیل اینکه تا حدود یک هفته در آن باقی می مانند، می توان تشخیص داد که مصرف کنندگان مواد مخدر مثل کوکایین ، طی چند روز گذشته استفاده ای داشته اند یا خیر.

Melanie Bailey، مولف این تیم تحقیقاتی گزارش می دهد که ما توسط این تست، حتی تشخیص خواهیم داد که فرد مظنون ، کوکایین را لمس کرده یا اینکه آن را مصرف کرده است.

از آنجایی که عرق با پوست ما آمیخته شده است ، پس کسی نمی تواند آن را از بدن خود خارج و دور کند .

این بررسی ها در حال حاضر هنوز در مرحله پردازش قرار دارد و متخصصان آن ، در حال جمع آوری اطلاعات بیشتری در مورد دوز مصرفی و زمان مصرف ، برای بهبود آن می باشند . این متخصصان اعتقادشان بر این است که این فناوری ، طی ۱۰ سال آینده کامل شده و قابل استفاده می شود. و با این فناوری مصرف کوکایین با اثر انگشت قابل تشخیص است .

.کوکایین

درباره

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *