پنج شنبه 20 شهریور 1399
خانه / شبکه و اینترنت / منع دسترسی کودکان به سایتهای نامناسب

منع دسترسی کودکان به سایتهای نامناسب

جلوگیری از دسترسی کودکان به سایت های نامناسب

زمانی طولانی است که iPad ها به یک وسیله مهم یادگیری برای همه افراد خانواده مخصوصا برای کودکان تبدیل شده اند.  ولی حتما می دانید کودکان با ذهن کنجکاوشان  تنها به یادگیری و بهره بردن از ابزارهای کاربردی قناعت نمی کنند و همیشه در حال  جست و جوی چیزهای جدید هستند .  بنابراین یکی از مسائل نگران کننده در عصر تکنولوژی بهره وری کودکان به اطلاعات نامتناسب به تناسب سن آنهاست .

در این آموزش، روش بلاک کردن سایت های نامناسب ، محتواهای نامناسب و …  بر روی IOS را توضیح می دهیم .

بلاک کردن سایت ها از نسخه هفت به سیستم عامل IOS اضافه شده است .  فعال کردن مسیر این عملیات در نسخه های مختلف تقریبا یکسان است و خیلی فرق ندارد .  ابتدا باید به قسمت General تنظیمات موبایل رفته و بعد از آن گزینه Restriction را انتخاب نمایید . اگر بار اولتان است که از این قابلیت استفاده می کنید ، باید برای خودتان کلمه عبور در نظر بگیرید . بعد از انجام این کار با پیمایش صفحه ، قسمتی با عنوان Websites را پایان لیست مورد نظر مشاهده می کنید .

.

دسترسی به سایت های نامناسب

.

.

دسترسی به سایت های نامناسب

.

سپس گزینه All Websites را غیرفعال کنید و بعد از آن گزینه Limit Adult Content برای فایل های غیراخلاقی و یا گزینه Specific Websites را برای دیگر سایت ها فعال و انتخاب  کنید . بعد از این سایتهایی را که می خواهید بلاک کنید ، در قسمت Never Allow اضافه کنید . برای این کار Add Website را در زیر Never Allow انتخاب نمایید. به همین راحتی و با همین سرعت  از دسترسی کوکان در برابر محتوای غیر اخلاقی سایت ها محافظت کنید .

باید بدانید که  این شیوه محافظ نه تنها بر روی اپلیکیشن های خود IOS عمل می کند بلکه وظیفه منع کردن بقیه مرورگرها یا نرم افزارها از دسترسی که محتواهای غیر اخلاقی که مد نظرتان است را دارد .

درباره

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *