پنج شنبه 20 شهریور 1399
خانه / فناوری اطلاعات / حواشی فیتیله از نگاه حسین شریعتمداری

حواشی فیتیله از نگاه حسین شریعتمداری

اظهار نظر حسین شریعتمداری درباره حواشی فیتیله

حسین شریعتمداری از طریق یادداشتی درباره واکنش ها نسبت به فیتیله و حواشی آن  نوشت:

به دنبال پخش یکی از برنامه‌ های طنز «فیتیله» از صدا و سیما که که قسمتی از آن به زبان ترکی اجرا شد ، تعدادی از خواهران و برادران آذری‌ زبان ایرانی شروع به تظاهرات در چند شهر زدند  و برنامه مورد نظر را اهانت به خودشان تلقی کرده‌اند ،اما لازم به ذکر است :

1-درست است که بی‌ توجهی تهیه‌کنندگان این برنامه قابل دفاع کردن نیست و انتظار چیز دیگری بود و از این پس نیز هست . باید توجه داشت که در ساخت اینگونه برنامه‌های طنز، نباید هیچ گونه اهانتی به شهرها و زبان ها شود، ولی اکنون که این بی‌ دقتی و اشتباه اکید اتفاق افتاده است ، چاره کار چیست؟ مسئولان صدا و سیما رسما به خاطر پخش این برنامه از آذری زبانان کشورمان عذرخواهی کرده‌اند و همچنین ادامه برنامه « فیتیله » را به همین علت متوقف ساخته‌اند . همچنین ضمن توبیخ دست‌ اندرکاران تهیه برنامه‌ فیتیله ، حتی برخی از آنان را از مسئولیت منظوره برکنار کرده‌اند. اما  اکنون این پرسش منطقی  و عقلانی در میان است که مسئولان صدا و سیما در واکنش به این اتفاق باید چه اقدام دیگری انجام می‌داده‌اند که  هنوز انجام نداده اند ؟!

اظهار نظر حسین شریعتمداری درباره حواشی فیتیله

یقینا با شناختی که از هموطنان شیر دل  آذری زبان خود داریم، درخواست و نظر آنان، اعدام دست‌اندرکاران برنامه فیتیله نبوده  و نیست ، پس ادامه اعتراضاتبه چه دلیل است؟! اگر منظور از اعتراضات یاد شده ، اعلام اعتراض به کا  ایران اسلامی است ، که این خواسته نه تنها در کل کشور بلکه با اهداف دشمنان بیرونی  در سراسر جهان به گوش رسیده است .

2- مگر  آذری زبانان غیورمند کشورمان هویتی جدا از جمهوری اسلامی اسران دارند . پس چنانچه خدای نخواسته به آنان اهانتی شده باشد ، این اهانت ممکنه متوجه همه مردم ایران نیست ؟

هیچ مرزی بین شهرهای کشور ایران نیست ، همه متحد و یکرنگیم و اهانت به یک قسمت اهانت به همه ایران است .

عالی‌ترین مقام جمهوری اسلامی ایران، یعنی مقام معظم رهبری ، آذری‌ زبان هستند و بسیاری دیگر از مسئولان عالی‌ رتبه ، دانشمندان ، هنرمندان ، فنی کاران ، ورزش کاران و … آذری زبان هستند و اساسا امروزه سخن از آذری و مازنی و کرد و لر و عرب و… در جمهوری اسلامی ایران نیست . تفکیک آنان از یکدیگر هیچ معنی خاصی در این ملت نمی دهد و همه یک رنگند .

بنابراین نباید با ادامه ماجرا و اعتراضات ادامه دار شدید به موسسات یا کشور یا هر چیز دیگری ، به دشمنان گوش داده  و با تفرقه افکنی  و ناهماهنگی موجب شادی دشمنان ایران شویم .

.

برنامه فیتیله

.

اعتراض به فیتیله

درباره

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *