پنج شنبه 20 شهریور 1399
خانه / شبکه و اینترنت / اصطلاح میزبانی وب سایت

اصطلاح میزبانی وب سایت

میزبانی وب

میزبانی وب موضوعی است كه وقتی می خواهید وب سایتتان روی اینترنت برای همه قابل مشاهده باشد به آن نیاز دارید. به زبان ساده تر ، وب سایت شما باید روی یك سرور میزبان قرار گرفته شود . یکی از راه حل ها این است كه كامپیوتر خودتان را به صورت یك سرور راه بیاندازید ، اما اگر هدفتان جلب ترافیك یا “بازدید كننده” زیاد برای سایت مورد نظر است، این كار زیاد عاقلانه و هدفمند به نظر نمی رسد.

دلایل

.

اولا برای این كه وب سایت مورد نظر در اینترنت در دسترس باشد نیاز است كامپیوترتان همیشه روشن باشد و همچنین به اینترنت متصل باشد ؛ به محض خاموش شدن كامپیوتر دیگر كسی سایت مورد نظر را نخواهد دید.

.

ثانیا اگر از نرم افزار های راه اندازی سرور اطلاعاتی نداشته باشید ، این كار می تواند پیچیده باشد . در نتیجه رفع اشکال و خرابی های احتمالی سرورمورد نظرتان – اصطلاحا downtime ها – وقت و انرژی زیادی میگیرد.

.

ثالثا سرعت اتصال منزل یا دفتر كارشما به اینترنت احتمالا برای میزبانی سایت كافی نمی باشد، مخصوصا اگر تعداد مشاهده کنندگان سایت شما زیاد باشد. در بهترین حالت شما به وسیله یك مودم كابلی ، یا شاید یك ارتباط T-1 (كه در مورد دفاتر كار كوچك کمیاب می باشد) به اینترنت متصل شده اید كه هر دو ناكافی هستند .

.

به دلایل بالا، اكثر شركت ها و اشخاصی كه وب سایت دارند برای میزبانی سایت به دنبال شركت های خدمات میزبانی مانند IRIran.net خواهند رفت. در چنین جایی شما به نوعی اتصال اینترنتی “همیشه برقرارو متصل”، یك تیم از متخصصان و مطلعان اینترنت برای پایدار بودن وب سایتتان، و اینترنت با سرعت فوق العاده (بسیار سریع تر از مودم كابلی) دسترسی خواهید داشت.

میزبانی وب چیست ؟

وقتی كه یك اكانت میزبانی وب می گیرید ، به جایی از یكی از سرور دسترسی پیدا می کنید. شما در نهایت یك نام كاربری و یك رمز دریافت میکنید كه با كمك آن می توانید به اكانت میزبانی خود اتصال پیدا کنید. وقتی اتصل برقرار شد شما فایل های مورد نظرتان را به سرور آپ لود بكنید و …

وب سایت شما به همین راحتی و سرعت برای میلیون ها بازدید كننده قابل دسترسی و قابل مشاهده خواهد بود .

درباره

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *