سه‌شنبه 27 فوریه 2024

6 مورد از دلایل کاهش سرعت اینترنت

دلایل کاهش سرعت اینترنت مختلف است. کاهش سرعت اینترنت دغدغه بسیاری از کاربران اینترنتی است. اما براستی دلیل این کاهش سرعت چیست؟ در این مقاله سعی کرده ایم به برخی ازدلایل کاهش سرعت اینترنت بپردازیم .

سفت افزارهای قدیمی از دلایل کاهش سرعت اینترنت

سفت افزار به نرم افزارهای کوچک و ثابتی گفته می شود که روی دستگاههای الکترونیکی کوچک نصب شده است . روتر نیز نوعی سفت افزار می باشد  . اگر سفت افزار ما قدیمی باشد منجر به کاهش سرعت وایرلس می شود و بر روی عملکرد آن تاثیر منفی میگذارد.

تنظیمات امنیتی و کاهش سرعت

تنظیمات امنیتی در برخی از روترها ( روترهایی که از پروتکل WEP استفاده می کنند) منجر به کاهش سرعت وایرلس می شوند. البته این نکته را باید یاداوری کنیم که امنیت خیلی خیلی مهم تر از بحث سرعت است. اما در روترهای جدید که به جای پروتکل wep از پروتکل  WPA و  WPA2 استفاده می کنند امنیت و تنظیمات امنیتی تاثیر زیادی بر سرعت ندارد.

وجود انسان ها در خانه از دلایل کاهش سرعت اینترنت

یک نکته جالب را باید برایتان بیان کنیم و ان نکته این است که اب بر سرعت وایرلس تاثیر دارد. همانطور که میدانید بدن انسان از آب تشکیل شده است. پس اگر خانه تان شلوغ است حتی اگر انسان ها از اینترنت استفاده نکنند باز هم ممکن است سرعت اینترنت کاهش یابد.کد بسته های اینترنت ایرانسل و تعرفه ها

دستگاههای بلوتوثی

در گذشته دستگاههای بلوتوثی بر سرعت وایرلس تاثیر میگذاشتند و از دلایل کاهش سرعت اینترنت بودند. اما امروزه در دستگاههای جدید چنین مشکلی وجود ندارد. مگر دستگاههای قدیمی در منزل باشد .

وجود دستگاههای الکترونیک نزدیک مودم

به نظر شما تلفن های بی سیم و دستگاههای مایکرویو بر سرعت اینترنت تاثیر دارند؟ پاسخ اینست : بله

مشکل ترافیک موجود در باند 2/4 گیگاهرتز می باشد.  هر دستگاهی که در خانه باشد و از این باند استفاده کند مطمینا بر سرعت اینترنت شما تاثیر دارد. تنها راه چاره اینست که دستگاههایی را خریداری کنید که از این باند استفاده نکنند .

اما مهمترین دشمن سرعت وای فای همسایه است

باید این نکته را یاداوری کنیم مهمترینی دلیل کاهش سرعت اینترنت و تداخل در عملکرد وایفای منزل شما ، شبکه های وای فای همسایه است . و باز هم دلیل اینست که اکثر تجهیزات شبکه وایفای از باند پر ترافیک 2/4 استفاده میکنند . در نتیجه اگر روتر شما این پهنا را دارد و در یک آپارتمان پر جمعیت ساکن هستید، وای فای همسایه یکی از اصلی ترین دلایل کاهش سرعت وایرلس شماست .

About

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *