پنج شنبه 20 شهریور 1399
خانه / شبکه و اینترنت / راههایی جهت افزایش سرعت اینترنت

راههایی جهت افزایش سرعت اینترنت

در این مقاله راههایی برای افزایش سرعت اینترنت را برایتان در نظر گرفته ایم. مشکل بسیاری از کاربران اینترنتی کند بودن سرعت اینترنت است. شما با کمک گزینه هایی که در زیر برایتان بیان کردیم می توانید سرعت اینترنت را افزایش دهید .

افزایش سرعت اینترنت و راهکارها

برخی از راهکارهای افزایش سرعت اینترنت عبارتند از :

مودم باید در وسط خانه باشد

اگر روتر یا مودمتان را در گوشه ای از خانه یا در کنار پنجره بگذارید مقدار قابل توجهی از سیگنال ارسالی از طریق آن هدر می رود. ما به شما پیشنهاد میکنیم که برای افزایش سرعت اینترنت مودم را در مرکز خانه قرار دهید. حتی اگر سیستم اتصال به ان کوتاه هست سیم بزرگتر تهیه کنید. این امر در افزایش سرعت تاثیر زیادی دارد.

مودم را در جایی مرتفع قرار دهید

مودم به دو دلیل بهتر است در جای کوتاه یا روی زمین قرار نگیرد. دلیل اول اینست که سیگنالهای منتشر شده از ان تمایل دارد به سمت زمین بروند و دلیل دوم اینکه  امکان دارد اشیای بیشتری در مسیر انتشار باشند و این دو عامل منجر به کاهش سرعت اینترنت خواهد شد. پس حتما مودم را در مکانی مرتفع قرار دهید .

برای افزایش سرعت اینترنت فاصله پیشنهادی حداقل سی سانت از زمین است. روی قفسه ها و یا میز کار هم میتوان مودم را قرار داد. اگر مودم را به دیوار متصل کنید و به ظاهر سیمهای ان اراستگی دهید،  بهترین کار را انجام داده اید .

مودم را در جایی بگذارید که میخواهید از اینترنت استفاده کنید

بهترین کار اینست که مودم را در مکانی قرار دهید که قصد استفاده از اینترنت را دارید. بهتر است نزدیکترین فاصله بین شما و مودم وجود داشته باشد. البته این نکته هم وجود دارد که وقتی مودم در اتاقی باشد بقیه اتاقها دسترس یخوبی به اینترنت ندارند.

بین مودم و دستگاه مورد نظر ترجیحا مانعی نباشد

پیشنهاد میکنیم مودم را در دید مستقیم خود بگذارید که بین مودم و دستگاه استفاده کننده از اینترنتن مانعی نباشد. چون سیگنال های منتشره اگه به جسمی برخورد کنند یا در معرض اشیا قرار بگیرند ضعیف تر خواهند شد. (امواج رادیویی در فضای اطراف حرکت میکنند)

روتر یا مودم باید از سایر ابزارهای الکترونیکی دور باشد

این نکته را یاداوری میکنیم که تمامی وسایل الکترونیکی مثل تلفن های بیبسیم، تلویزیون و مایکروفر بر روی کیفیت سیگنال های دریافتی وایفا تاثیر میگذارند و منجر به کاهش سرعت انها می شوند. بنابراین حتما مودم را درمکانی قرار دهید که از این دستگاهها فاصله زیادی داشته باشند. درضمن اینه ها و کابینت های آشپزخانه که دارای فلز زیادی هستند بر سرعت اینترنت تاثیر زیادی دارند.

انتن روتر را عمودی کنید

سعی کنید انتن روتر را در حالت عمودی قرار دهید. این کار تاثیر زیادی بر سرعت اینترنت و کیفیت دریافت سیگنال خواهد داشت.

مودم جدید بخرید

ممکن است مودم شما قدیمی شده باشد و خرید یه مودم نو میتوانید کمک شایانی به سرعت اینترنتتان بکند .

عناوین پیشنهادی :

 

درباره

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *