پنج شنبه 20 شهریور 1399
خانه / شبکه و اینترنت / جستجوگر بینگ و اطلاعات ضروری

جستجوگر بینگ و اطلاعات ضروری

موتور جستجوگر بینگ یکی از جست جو گر ها در فضای مجازی است که طرفداران خاص خود را نیز دارد . در این مقاله به بیان برخی از ویژگیهای موتور جستجوگر بینگ میپردازیم . از زمانی‌که شرکت مایکروسافت موتور جستجوی خود را با نام Bing معرفی کرد توجه بسیاری از وبمسترها و فعالان زمینه سئو و بهینه‌سازی را به خود جلب کرده است که آسمونی در این بخش شما را با این جستجو گر آشنا می کند. جستجوگر بینگ بعد از گوگل در رتبه دوم ایستاده و انتظار میرود در سال های پیش رو سهم بیشتری از کاربران اینترنتی را به خود جلب کند. همچنین بعد از مدت ها اولین بار است که یک رقیب نسبتا قدرتمند برای گوگل پیدا شده که میتوان تا حدی به آن امیدوار بود. با اینکه گوگل نقش و اهمیت بالایی در اینترنت و تبلیغات دارد شاید وجود یک رقیب جدی بتواند موجب سرویس دهی بهتر و تلاش بیشتر برای حفظ کاربران شود. در تقابل میان موتورهای جستجوی بینگ و گوگل کاربران اینترنتی برنده خواهند بود. جستجوگر بینگ در ماه آوریل ۲۰۱۲، ۱۵٫۴ درصد از بازار را در دست داشت که هم اکنون به ۱۶٫۹ درصد افزایش یافته است و همچنان روند صعودی خود را داراست.

موتور. جستجوگر بینگ چقدر متفاوت است؟

تصویر اول صفحه موتور جستجوگر بینگ طرفداران خود را دارد و باعث جذب بسیاری از افراد شده است . در نگاه اول عکس پس زمینه در صفحه اصلی  جستجوگر بینگ توجه کاربران را به خود جلب می‌کند. این تصاویر که بسیار سبک بوده و با سلیقه انتخاب میشوند، نقش بالایی در جذب کاربران به این موتور جستجو داشته‌اند. بعد از وارد کردن کلمه کلیدی و جستجو شما با صفحه‌ای ساده روبرو می‌شوید که نتایج آن برخلاف سایر رقبای گوگل کاربردی، مرتبط و مفید هستند، همین امر موجب شده تا بینگ را بعنوان رقیبی جدی برای موتور جستجوی گوگل بشناسیم.با اینکه نتایج . جستجوگر بینگ مناسب و مرتبط با جستجوی کاربران است ولی رتبه‌بندی در آن تفاوت بسیار زیادی با آنچه در گوگل مشاهده می‌کنیم دارد، همین امر موجب جلب نظر متخصصین سئو برای فعالیت بر روی این بازار جدید میشود. تقریبا میتوان گفت که تفاوتی نمیکند که شما جستجوی خود را در . جستجوگر بینگانجام دهید یا گوگل، به هر حال به نتیجه مورد نظر خود خواهید رسید.مهم‌ترین مسئله برای یک کارشناس سئو شناخت الگوریتم موتور جستجوی بینگ است زیرا تنها از این طریق می‌توان راه رسیدن به رتبه مناسب در نتایج را شناسایی کرد. تفاوت میان الگوریتم بینگ و گوگل کاملا مشخص است زیرا نتایج متفاوتی را به کاربران ارائه می‌دهند، در این مقاله قصد داریم عوامل موثر بر بهینه سازی برای . جستجوگر بینگ را به شما معرفی کنیم.

عوامل موثر بر رتبه‌بندی نتایج جستجوگر بینگ

در این قسمت سعی میکنیم به بررسی عوامل موثر بر رتبه بندی نتایج جستجوگر بینگ بپردازیم  . متاسفانه اطلاعات زیادی از الگوریتم و فاکتورهای موتور جستجوی بینگ برای رتبه بندی نتایج در دست نیست و نظرات متفاوتی را میتوان از سوی متخصصین سئو در مقالات اینترنتی پیدا کرد. آنچه در اینجا مطالعه می‌کنید براساس تجربه و جمع بندی کارشناسان وبسیما بوده و نمیتوان منبع و دلیل قابل استنادی برای آن ارائه کرد.

رابطه خوب با سایت‌های فلش

از عوامل موثر بر رتبه‌بندی نتایج جستجوگر بینگ رابطه خوب با سایت‌های فلش است . سئو و بهینه سازی سایت‌هایی که بر پایه فلش طراحی شده‌اند برای گوگل چیزی شبیه به یک کابوس است ولی بینگ ارتباط مناسبی با این سایتها داشته و قادر به تشخیص محتویات آن‌هاست.در حال حاضر اطلاعات کاملی از الگوریتم موتور جستجوی Bing در دست نیست و تنها با مشاهدات و حدس و گمان عمل می‌کنیم ولی یکی از مهمترین کارهایی که میتوان انجام داد ثبت سایت در وبمستر بینگ و توجه به دستورالعمل‌های آن است.

رعایت نکات مربوط به سئو مطالب

رعایت نکات مربوط به سئو مطالب از عوامل موثر بر رتبه‌بندی نتایج جستجوگر بینگ می باشد . موتور جستجوی بینگ توجه ویژه‌ای به محتویات صفحه داشته و در مقایسه با گوگل نکات مربوط به on-page سئو را بسیار مهم می‌داند. اصول سئو مطالب برای گوگل و بینگ تفاوت چندانی نمی‌کند و در واقع براساس جلب رضایت کاربران و کارایی سایت تدوین شده‌اند.

بک لینک تاثیر کمتری دارد

بک لینک در عوامل موثر بر رتبه‌بندی نتایج جستجوگر بینگ تاثیر کمتری دارد . اگر ۱۰ نتیجه اول در موتور جستجوی گوگل و Bing را برای یک کلمه کلیدی خاص مقایسه کنیم، مشخصا سایت‌هایی که در بینگ رتبه مناسبی دارند تعداد بک لینک‌های زیادی ندارند و به نظر می‌رسد که این موتور جستجو توجه چندانی به لینک ورودی سایت ها نداشته باشد.

خرید بک لینک از سایت‌های اسپم بی تاثیر است

با توجه به عدم توجه بینگ به تعداد لینک های ورودی، مشخصا خرید بک لینک یا تبادل آن تاثیری بر رتبه بندی شما نخواهد داشت. گوگل نیز به تازگی سعی بر کاهش اهمیت این فاکتور و مبارزه با خرید و فروش لینک دارد. در نتیجه پیج رنک سایت یا صفحه نیز بر نتایج آن بی تاثیر خواهد بود.

توجه ویژه به اعتبار سایت

این خبر بدی برای وبلاگ ها و سایت‌های تازه تاسیس است، زیرا موتور جستجوی Bing توجه ویژه‌ای به اعتبار سایت و سن دامنه دارد. سایت‌هایی که اعتبار بالاتری دارند و در زمینه برندینگ خود فعالیت می‌کنند شانس بیشتری برای کسب رتبه‌های بالا در نتایج بینگ دارا هستند.

تاریخ انتشار مطلب اهمیت زیادی ندارد

سرعت بینگ در ایندکس صفحات جدید به مراتب کمتر از گوگل است. همچنین برخلاف موتور جستجوی گوگل که به تاریخ انتشار و بروز بودن مطالب اهمیت ویژه‌ای می‌دهد، بینگ این فاکتور را چندان در نظر نگرفته و صفحاتی که زمان زیادی از انتشار آنها می‌گذرد نیز در صورت ارتباط مفهومی مناسب با عبارت جستجو شده شانس حضور در رتبه‌های اول تا سوم را دارند.

………………………..

عناوین پیشنهادی :

درباره

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *