پنج‌شنبه 22 فوریه 2024

9 پیشنهاد برای بهبود عملکرد تلگرام

از جمله جدیدترین قابلیت‌های اضافه شده به برنامه تلگرام  برای بهبود عملکرد تلگرام می‌توان به قابلیت مدیریت بهتر سوپرگروه‌ها، پاک کردن محتویات چندرسانه‌ای موجود بر روی حافظه گوشی (در حالی که نسخه پشتیبان آن به‌منظور بازگردانی بعدی بر روی سرورهای ابری تلگرام ایجاد خواهد شد) و یا حتی مرتب کردن لیست استیکرها اشاره کرد. با این وجود هنوز قابلیت‌هایی وجود دارند که جای خالی آن‌ها در این برنامه به شدت احساس می‌شود.

بهبود عملکرد تلگرام : ذخیره موسیقی در فولدر مربوط به آن

یکی از پیشنهادات برای بهبود عملکرد تلگرام ،اضافه شدن گزینه‌ای برای ذخیره فایل‌های صوتی در پوشه استاندارد و پیش‌فرض موسیقی بر روی گوشی همراه است . به این ترتیب برنامه مورد استفاده برای پخش موسیقی می‌تواند سریعا آن‌را شناسایی و به مجموعه آهنگ‌های قبلی اضافه کند. در حال حاضر اگر آهنگی را به واسطه استفاده از تلگرام ذخیره کنید، اکثر برنامه‌های پخش موسیقی قادر به یافتن خودکار آن نیستند و تلگرام نیز پس از گذشت مدتی آن‌را از گوشی شما حذف خواهد کرد و مجبور به دانلود مجدد آن خواهید بود.

بهبود عملکرد تلگرام : سامانه دریافت درخواست‌ها و پیشنهادهای کاربران

سامانه‌ای به نام “صدای کاربر” به‌منظور مدیریت بهتر بر درخواست کاربران در جهت اضافه‌شدن قابلیت‌های جدید توسط شرکت ها استفاده می‌ شود . به عنوان مثال می‌توان به سرویس exel.uservoice.com اشاره کرد. از آنجایی که درخواست‌های کاربران و یا مطالب منتشر شده در وب‌سایت‌ها همیشه به گوش توسعه‌دهندگان نمی‌رسند، وجود سرویسی مشابه برای تلگرام می‌تواند به منبعی به‌منظور دریافت پیشنهادهای سازنده، برای توسعه‌دهندگان این برنامه مبدل شود.

بهبود عملکرد تلگرام : همگام‌سازی حذف گفتگوها در بین دستگاه‌های مختلف

 اگر کاربر مورد نظر گفتگویی را در نرم‌افزار تلگرام گوشی خود حذف کنید این گفتگو در برنامه تلگرام رایانه شما به صورت یک صفحه خالی نمایش داده خواهد شد و مجددا مجبور خواهید بود به‌طور دستی آن‌را در رایانه نیز حذف کنید. این موضوع، زمانی که قصد امتحان کردن روبات‌های مختلف و یا استفاده آزمایشی از کانال‌های متفاوت را داشته باشید و پس از مدتی تصمیم به حذف آن‌ها بگیرید، آزاردهنده خواهد بود.

بهبود عملکرد تلگرام : ادغام کانال‌ها در وب‌سایت‌های مختلف

نکته دیگر این است که روزنامه‌ها، وب‌سایت‌های خبری و منابعی اینچنینی در صورت فراهم شدن قابلیت ادغام کانال‌ها در وب‌سایت‌ها می‌توانند نمونه‌ای از محتویاتی که کاربران قرار است در کانال مربوطه مشاهده کنند را بر روی وب‌سایت‌ خود به آن‌ها نمایش دهند. این امر می‌تواند به معرفی بیش از پیش کانال‌ها به کاربران موثر باشد.

 بهبود عملکرد تلگرام : قابلیت‌های بیشتر در قالب گروه‌ها

گروه‌ها از جمله قسمت‌هایی هستند که تلگرام می‌تواند در جهت افزایش کاربران، سرمایه‌گذاری بیشتری بر روی آن‌ها انجام دهد. به عنوان نمونه اضافه کردن قابلیتی برای امکان حضور چندین مدیر گروه و یا بلاک کردن دائم یک کاربر از جمله این موارد است.

در حال حاضر اگر کاربری در یک گروه، پیام‌های نامربوط ارسال کند می‌توانید او را از گروه حذف کنید اما با توجه به اینکه لینک دعوتنامه همچنان همان لینک قبلی است او می‌تواند مجددا به گروه بازگردد.

 بهبود عملکرد تلگرام : امکان اضافه کردن بیوگرافی به پروفایل

این قابلیت از جمله مواردی است که موسس تلگرام نیز در کانال خود به آن اشاره کرده و ابراز امیدواری کرده تا در آینده‌ای نزدیک به مجموع قابلیت‌های عرضه شده توسط تلگرام اضافه شود.

بهبود عملکرد تلگرام : نمایش بهینه عکس‌ها

تلگرام ابزاری مناسب برای به‌اشتراک‌گذاری عکس‌ها و تصاویر مختلف است اما در نمایش عکس‌ها، فضای زیادی به هدر می‌رود. تجهیز این برنامه به قابلیتی برای بزرگ‌نمایی بهینه تصاویر به‌منظور پرکردن کامل صفحه در تمامی حالات، از جمله مواردی است که شاید در نگاه اول اهمیت چندانی نداشته باشد اما کاربردی به‌نظر می‌رسد.

 بهبود عملکرد تلگرام : تعدد گفتگوی محرمانه برای هر مخاطب

در حال حاضر می‌توانید به هر تعداد گفتگوی محرمانه برای برقراری ارتباط با یک مخاطب خاص ایجاد کنید اما در صورتی که طرف مقابل، گفتگوی خود با شما را حذف کند و شما قصد داشته باشید مجددا با او گفتگو کنید، باید یک گفتگوی محرمانه جدید ایجاد کنید ( زیرا از قابلیت تبادل کلیدها در این قسمت استفاده می‌شود) با این وجود، این برنامه می‌تواند در به‌روزرسانی‌های جدید تمامی گفتگوهای محرمانه را در پوشش یک گفتگوی محرمانه برای هر مخاطب ( البته در سطح رابط کاربری) درآورد تا بدین‌ترتیب فرایند استفاده برای کاربران، ساده‌تر شود.

 بهبود عملکرد تلگرام : نام‌فایل‌ها در اندروید

نام‌گذاری صحیح فایل‌ها نیز از جمله قابلیت‌هایی است که اضافه شدن آن به تلگرام می‌تواند مدنظر توسعه‌دهندگان این برنامه قرارگیرد. در حال حاضر شما قادر به یافتن یک فایل مشخص در میان مجموعه مستندات تلگرام نخواهید بود زیرا چندین فایل می‌توانند یک نام واحد داشته باشند و تلگرام نمی‌تواند تشخیص دهد که کدام‌یک دانلود شده‌اند.

.

 

About

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *