پنج‌شنبه 22 فوریه 2024

آیا می دانید نرم افزار دروغ سنج چیست؟

نرم افزار دروغ سنج اکثر دروغ ها یعنی حدود 75 درصد را تشخیص خواهد داد .این روزها ماشین ها برای حدس زدن سن، شمارش کالری و حتی انجام کارهایمان مورد استفاده قرار می گیرند.. اما اخیرا محققان دانشگاه میشیگان در حال استفاده از آن برای تشخیص دورغ هستند. یکی از کاربردهای نرم افزار دروغ سنج برای تشخیص شهادت افراد در دادگاه ها و موارد اینچنینی می باشد.محققان ادعا کرده اند این نرم افزار با بررسی کلمات و حرکات فرد در حین صحبت کردن میتواند تا ۷۵ درصد دروغ ها را تشخیص دهد.برای شناساسس دروغگویان، نرم افزار از رفتار هایی همانند نگاه مستقیم به پرسشگر، صحبت کردن با صدای بیشتر و در نظر گرفتن حرکات و اشارات موقع سخن گفتن استفاده می‌کند. استاد علوم کامپیوتر و مهندسی،  Rada Mihalcea  میگوید: مردم در سطوح بالاتر ارتباطات مثل یک دورغ سنج ضعیف هستند چرا که نمی‌شماریم فرد مقابل چند بار می‌گوید ” من” یا هر کلمه ی دیگری که از این نوع باشد. در صورتی که به اندازه ی کافی دلیل برای اثبات وجود نداشته باشد، این تیم میگوید که بروی ضربان قلب، تعداد تنفس ها و نوسانات درجه حرارت بدن تکیه می‌کند. همه این ها با استفاده از تصویر برداری حرارتی و بدون لمس فرد انجام می‌شود. گام بزرگ دیگر، دسته بندی کردن حرکت ها بوسیله کامپیوتر است که پیش از این محققان فنلاندی بررسی هایی روی آن انجام داده بودند. با این اوصاف باید گفت، ممکن است دروغ های شما برای مدت طولانی مخفی باقی نماند.

معرفی نرم افزار دروغ سنج

نرم افزار دروغ سنج Lie Detector Polygraph یک برنامه بسیار جالب برای تشخیص دروغ یا راست بودن است . ، برنامه معرفی شده یک شوخی نیست بلکه عملکرد آن به اثبات رسیده است. شیوه کار نرم افزار به این صورت است که در هنگام صحبت کردن باید انگشت خود را روی صفحه نمایش گوشی اندرویدی قرار دهید، برنامه با تجزیه و تحلیل گردش خون و وضعیت روحی می تواند تشخیص دهد که سخنان شما واقعیت دارد یا این که دورغ هستند. از ویژگی های نرم افزار می توان به مواردی چون: محیط کاربری جذاب، استفاده از الگوریتم های واقعی، پشتیبانی از نمایش تمام صفحه و … اشاره کرد.

2015936_863

https://blog.arefrayaneh.com

این نرم افزار دروغ سنج یعنی نرم افزار دروغ سنج Lie Detector HD يك نرم افزار جالب است كه می تواند با كنترل کردن فشار خون، عرق دست و دمای انگشت راست يا دروغ گفتن را تشخيص دهد! برای استفاده از این اپلیکیشن بايد انگشت خود را بر روی صفحه نمایش گوشی یا تبلت قرار داده و به گفتن (فکر کردن) دروغ یا حقیقت مشغول شوید و سپس انگشت را از روی صفحه بردارید. اینجاست که اين نرم افزار به شما مي گويد كه حقیقت را گفته اید یا نه .

2015935_412

لازم به ذکر است که نرم افزار دروغ سنج Advanced Lie Detector Plus بر اساس الگوریتم NATO و تکنولوژی مبتنی بر استرس صدا می تواند دروغ را تا حد قابل قبولی تشخیص دهد و لازم به ذکر است که این تکنولوژی ها در دستگاه های دروغ سنج پلیس هم استفاده می شوند. با استفاده از این نرم افزار می توانید تشخیص دهید که یک فرد راست می گوید یا دروغ و البته باید بدانید که اگر شخص مورد نظر در صحبت کردنش دچار استرس نشود، این برنامه دروغ را تشخیص نخواهد داد. از ویژگی های نرم افزار دروغ سنج Advanced Lie Detector Plus می توان به قابلیت تنظیم دقت برای گوشی‌های سریع‌، نمایش گرافیکی استرس موجود در صحبت ضبط شده، تنظیم سرعت آنالیز از 25 تا 100 درصد، اشاره کرد. برای اینکه دست دیگران را در دروغ گفتن رو کنید، می توانید یک برگه شامل چندین سوال آماده کنید و جلوی او قرار دهید و به آن فرد بگویید سوالات را جواب دهد و هیچ گونه اطلاعاتی از نحوه کارکرد این اپلیکیشن به او ندهید. البته باید خاطر نشان کرد که این نرم افزار نمی تواند سند محکمی برای دروغگویی فرد مد نظر به شمار می اید .

 

About

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *