پنج شنبه 20 شهریور 1399
خانه / رایانه / خصوصیات پرینتر Canon Pixma IP-4700

خصوصیات پرینتر Canon Pixma IP-4700

پرینتر Canon Pixma IP-4700 کانن پکسما آی پی – 4700  یکی از پرینتر های مهم در جامعه امروزی است .

پنج کارتریج در این پرینتر استفاده شده که موجب بهبود کیفیت پرینتر می شود . شماره مدل این 5 کارتریج  عبارتند از : PGI-520BK, CLI-521BK, CLI-521C, CLI-521M, CLI-521

پرینتر Canon Pixma IP-4700 از نوع جوهر افشان رنگی است که حداکثر چاپ آن روی صفحه A4 میباشد و فقط قابلیت چاپ روی کاغذ را دارد. سرعت چاپ پرینتر Canon Pixma IP-4700 روی A4 در دقیقه 8.1 صفحه میباشد و با رنگ کامل میتواند حدود 3000 صفحه را برای شما چاپ کند.

مشخصات پرینتر Canon Pixma IP-4700

پرینتر Canon Pixma IP-4700 دارای  5 کارتریج است که در یکی رنگ مشکی و در4 تای دیگر رنگ های دیگر وجود دارد .دیگر ویژگی های پرینتر Canon Pixma IP-4700 درگاه USB و PictBridge است که با آن میتوانید دوربین های دیجیتال را به پرینتر متصل کنید و همان لحظه تصاویر داخل دوربین را چاپ کنید. همچنین روی دستگاه چراغ های LED وجود دارد که میزان رنگ باقی مانده داخل کارتیج ها را نشان میدهد که این کمک میکند افراد بدانند چه وقت باید کارتریج های خود را شارژ کنند.

پرینتر Canon Pixma IP-4700  از نظر کمپانی سازنده بهترین مدل چاپگر A4 خود تا کنون هست. کار کردن با این  دستگاه بسیار ساده  میباشد و با هدف مصارف خانگی ساخته شده است و میتوانید  تصاویر شما را با دقت و سرعت خوبی چاپ کند. نرم افزاری به نام Auto Photo Fix II در پرینتر Canon Pixma IP-4700 وجود دارد که به کنترل کیفیت رنگ و دقت آن کمک میکند و عکس را با تمام کیفیت ممکن تنظیم و چاپ میکند. این نرم افزار با استفاده از فناوری الگوریتم تشخیص رنگ چند ناحیه ای به طور خودکار عکس های آماده ی چاپ را آنالیز می کند.

همچنین نرم افزار Easy-WebPrint EX  در این پرینتر موجود استکه به وسیله آن میتوانید تصاویر را مستقیم از اینترنت دریافت کنید و سپس با همان کیفیت چاپ کنید. همچنین با این نرم افزار میتوانید هر قسمت از صفحه وب را انتخاب و چاپ کنید.

حداکثر کیفیتی که با این پرینتر میتوانید چاپ کنید 9600dpi میباشد که در نوع خود بی نظیر میباشد. با توجه به قیمت این چاپگر شما میتوانید مانند پرینتر های بزرگ و گران قیمت کیفیت بسیار خوبی را صاحب شوید. 9600dpi کیفیت کمی نیست و کسانی که بیشتر در رشته گرافیک سر و کار دارند میدانند 9600dpi چقدر میتواند روی یک عکس چاپ شده A4 با کیفیت باشد.

(برای مطالعه تاریخچه پرینتر کلیک کنید .)

نقاط قوت و ضعف پرینتر Canon Pixma IP-4700

نقاط قوت

– استفاده از 5 کارتریچ همزمان.

– از نرم افزارهای Easy-PhotoPrint EX، Auto Photo Fix II و Easy-WebPrint EX.

– عمر زیاد رنگ چاپ های انجام شده روی کاغذ ها

– کیفیت فوقالعاده چاپ تصویر با 9600dpi

– سرعت چاپ بسیار بالا و توانایی چاپ 9.2 عکس تک رنگ و سیاه سفید و 8.1 عکس رنگی در یک دقیقه.

نقاط ضعف

تقریبا هیچ نقطه ضعفی نمیتوان روی این پرینتر گذاشت ولی عدم اسکنر و پشتیبانی از بلوتوث میتواند جزء نقطه ضعف های این پرینتر حساب شوند.

درباره

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *