پنج شنبه 20 شهریور 1399
خانه / رایانه / پرینتر Epson Stylus Photo T50 و ویژگیها

پرینتر Epson Stylus Photo T50 و ویژگیها

پرینتر Epson Stylus Photo T50  اپسون تی 50  برای افرادی که دنبال زیبایی و قدرت خوب هستند بسیارمفید هست. پرینتر Epson Stylus Photo T50 از نوع جوهر افشان رنگی است که حداکثر چاپ آن روی صفحه A4 میباشد و به جزء قابلیت چاپ روی کاغذ میتواند تصاویر شما را روی دیسک های CD و DVD را هم چاپ کند. سرعت چاپ پرینتر Epson Stylus Photo T50 روی A4 در دقیقه 38 عدد میباشد و با رنگ کامل میتواند حدود 4000 صفحه را برای شما چاپ کند.

ویژگیهای پرینتر Epson Stylus Photo T50

ویژگی اصلی پرینتر Epson Stylus Photo T50 کیفیت فوق العاده چاپ آن هست که حتما شما را متعجب خواهد کرد . این پرینتر با استفاده از فن آوری RPM میتواند حداکثر کیفیت 5760×1440 dpi را چاپ کند که در نوع خود بی نظیر است ، البته در بیشتر چاپگر های اپسون این سیستم مدریرت RPM به کار رفته است که یک نقطه قوت نسبت به دیگر دستگاه های چاپگر به حساب می آید. در پرینتر Epson Stylus Photo T50 6 عدد کارتریج استفاده شده است که این امکان را میدهد عکس های شما را با بهترین کیفیت ممکن چاپ کند. به این صورت که در هر کارتریج یک یا چند نوع رنگ وجود دارد که باعث میشود رنگ ها بهتر روی کاغذ قرار بگیرند ولی در حالی که پرینتر قبلی فقط 2 عدد کارتریج داشت که در یکی 3 رنگ و در دیگری یک رنگ سیاه وجود داشت. در فن آوری RPM قطرات به دقت و آرامی روی برگه ها ریخته میشود که اندازه هر بار افشان جوهر حدود 1.5 پیکو لیتر میباشد.

از دیگر ویژگی های مهم پرینتر Epson Stylus Photo T50 یا اپسون هد میکرو پیزو هست که در این تکنولوژی از ارتعاشات الکتریکی استفاده شده است که موجب حرکت لایه های سرامیکی شده و قطره های جوهر از افشانک زیر مخزن کارتریج جوهر خارج می شود. قطع ارتعاشات الکتریکی بلافاصله مانع از پاشیدن جوهر اضافی بر روی کاغذ شده که در نتیجه دور نقطه ایجاد شده کاملاً مسطح و صاف میشود.

باید بدانید که بر روی پرینتر Epson Stylus Photo T50 نرم افزاری به صورت رایگان به شما داده میشود که Photo Enhance نام دارد و کار آن افزایش کیفیت چاپ عکس شما میباشد. این نرم افزار تصاویر شما را به صورت خودکار برسی میکند و اگر مشکلی در چاپ بود و یا پیچیدگی آن زیاد باشد نرم افزار چاپگر شما را با آن عکس تنظیم میکند. البته به جزء برسی پیچیدگی این نرم افزار رنگ ها را هم طبیعی تر میکند به طور مثال رنگ پوست بدن انسان یا رنگ برگ درختان سبز.

همانطور که این نوع پرینتر قابلیت چاپ تصاویر را بر روی دیسک های CD و DVD دارد و میتواند روی دیسک های 8 و 12 سانتیمتری انواع تصاویر رنگی و سیاه سفید را به سرعت چاپ کند. البته بعد از چاپ باید کمی صبر کنید تا رنگ کاملا روی دیسک ها خشک شوند. همچنین میتوانید بعد از چاپ روی دیسک آن را بشوید تا تصویر از روی دیسک کاملا پاک شود و اگر میخواهید تصویر از روی دیسک پاک شود باید دیسک های مخصوص چاپ تصاویر را تهیه کنید که معمولا روی آنها براق نیست.

نقاط قوت و ضعف پرینتر Epson Stylus Photo T50

نقاط قوت

– دقت و کیفیت چاپ ها

– چاپ بر روی دیسک ها

– نرم افزار افزایش کیفیت تصویر

– زیبایی

– امکان چاپ تصاویر زیاد

نقاط ضعف

– مصرف جوهر زیاد

-عدم پشتیبانی از بلوتوث و وای-فای یکی دیگر از نقاط شعف این دستگاه است .

.

.

 

 

 

درباره

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *