پنج شنبه 20 شهریور 1399
خانه / رایانه / آموزش غیرفعال‌ سازی مرکز آپلود آفیس

آموزش غیرفعال‌ سازی مرکز آپلود آفیس

اگر در کامپیوترتان مجموعه نرم‌افزاری مایکروسافت آفیس (Word ،Excel و Power Point)  نصب است ، مطمئنا آیکون نارنجی رنگ کوچکی را کنار ساعت ویندوز مشاهده خواهید کرد. این آیکون به مرکز آپلود آفیس (Microsoft Office Upload Center) مربوط است و وظیفه هماهنگ‌سازی اطلاعات میان سرور و رایانه‌ کاربران را به عهده دارد. اکثر کاربران فضای مجازی و کامپیوتر چه خانگی و چه سازمانی  از مجموعه آفیس به‌ صورت لوکال استفاده می‌کنند و از قابلیت‌های ذخیره‌سازی روی سرورها و دسترسی مستقیم به فایل‌ها از سرور استفاده نمی‌کنند. در نتیجه  آیکون مرکز آپلود آفیس می‌تواند گزینه مزاحمی در ویندوز به‌شمار برود. همچنین فعال بودن این قابلیت منابع سیستمی رایانه شما را به خود اختصاص دادهو منابعتان را هدر خواهد داد .

غیرفعال کردن مرکز آپلود آفیس را بیاموزید.

ما به کاربرانی که از مرکز آپلود آفیس هیچ گونه‌ استفاده‌ای ندارند و می‌خواهند منابع اشغال شده از سوی این قابلیت را آزاد کنند پیشنهاد می کنیم ، از ترفند زیر کمک بگیرند:

1ـ در اولین مرحله لازمست کلیدهای Win+R را فشار داده، در کادر مورد نظر عبارت taskschd.msc را وارد کرده و کلید اینتر را فشار دهید. (می‌توانید در کادر جستجو در منوی استارت نیز این عبارت را وارد کنید)

2ـ اکنون باید روی گزینه‌ Task Scheduler Library در ستون سمت چپ منوی باز شده از پنجره‌ به‌ نمایش درآمده کلیک کرده و از ستون میانی، گزینه‌ای را که نامی مشابه با Microsoft Office 15 Sync Maintenance دارد انتخاب کنید. (برای کسب اطمینان از انتخاب گزینه صحیح می‌توانید روی آن دو بار کلیک کرده و پس از مراجعه به تب Actions بررسی کنید که فایلی با نام MsoSync.exe در کادر مورد نظر برای اجرا مشخص شده باشد)

3ـ در سومین مرحله ،  پس از انتخاب گزینه‌ مورد نظر، از ستون سمت راست روی گزینه Disable کلیک کنید.

4ـ و در نهایت باید رایانه خود را یک‌بار ری استارت کنید تا تغییرات اعمال شده و آیکون نارنجی‌رنگ مرکز آپلود آفیس نیز از کنار ساعت ویندوز حذف شود.

عناوین پیشنهادی :

 

درباره

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *