پنج‌شنبه 29 فوریه 2024

برخی از ویژگی های گوگل کروم را بدانید

 ویژگی گوگل کروم موضوع این بخش از وبلاگ عارف رایانه است. در این بخش برخی ویژگی های گوگل کروم را تقدیم تان می کنیم که در دیگر مرورگرهای معروف مانند Internet Explorer ، Firefox ، Apple Safari و Opera وجود ندارد.

1. Task Manager for Websites از ویژگی های گوگل کروم 

یک ویژگی گوگل کروم اینست که اگر در مرورگرتان کلیدهای Shift + Escape را همزمان فشار دهید پنجره Task Managerباز خواهد شد. در این پنجره لیست کامل تمام وب سایت‌ هایی که در حال حاضر در مرورگر گوگل کروم شما باز هستند نمایش داده می شود.

ویژگی های گوگل کروم
شما از این طریق میتوانید ببینید هر وب‌ سایتی چه مقدار از حافظه کامپیوترتان را اشغال کرده و اگر صفحه یک وب‌ سایتی که باز هست، باعث ایجاد اشکال کرده است، میتوانید End process را کلیک کنید تا آن تب مستقیما بسته شود.

2. Visual Browser History از ویژگی های گوگل کروم 

این ویژگی گوگل کروم را گوگل کروم از گوگل دسکتاپ گرفته است. کلیدهای Ctrl + H را همزمان فشار دهید تا History مرورگرتان برایتان باز شود. اکنون می توانید هر کلیدواژه‌ایی که می خواهید، را جست جو کنید.

ویژگی های گوگل کروم
ویژگی های گوگل کروم

نکته دیگر اینکه علاوه بر نمایش سایت‌های مورد جستجو، گوگل کروم برای هر صفحه پنجره نمایش کوچکی هم (بصورت Thumbnail image) به شما نمایش خواهد داد.

3. Super Clean Contextual Menus از ویژگی های گوگل کروم 

ویژگی های گوگل کروم
ویژگی های گوگل کروم

یکی دیگر از ویژگی های گوگل کروم اینست که با راست کلیک کردن بر هر لینک در سایت‌ های نمایش داده شده در گوگل کروم، به شما فقط 5 انتخاب برتر نمایش داده میشود و با راست کلیک کردن بر روی هر تصویر فقط 4 انتخاب. اما در فایرفاکس اینطور نیست و انتخاب های بسیار زیادی به شما نشان داده می شود.

4. Search Your Favorite Websites from the Address Bar از ویژگی های گوگل کروم 

در مرورگر گوگل کروم google chrome زمان دیدن یک سایت (مثلا labnol.org) در مرورگر گوگل کروم، اگر نام و آدرس آن سایت شامل یک جستجوگر هم باشد ( مثلا: search.labnol.org) ، گوگل کروم آن جستجوگر را به حافظه اش می سپارد تا در آینده که شما به همان سایت labnol.org در مرورگر کروم مراجعه می کنید، بلافاصله آن جستجوگر (یعنی search.labnol.org) را هم برایتان ضمیمه کند.

ویژگی های گوگل کروم
ویژگی های گوگل کروم

5. See Memory Used by Different Browsers از ویژگی های گوگل کروم 

اگر یک تب جدید در این مرورگر باز کنید و عبارت about:memory را در هرجایی بالای آن تایپ کنید، لیستی از تمام مرورگرهای باز شده در آن زمان به شما نشان داده می شود. به همراه مقدار حافظه اشغال شده توسط هر مرورگر را هم خواهید دید.

ویژگی های گوگل کروم
ویژگی های گوگل کروم

 

6. Reopen Website tabs that you closed by mistake از ویژگی های گوگل کروم

باز کردن سایتهایی که اشتباها بسته اید؛ با کلیک کردن همزمان Ctrl+ T در گوگل کروم (باز کردن یک تب جدید) و در باکس Recently closed tabs براحتی می‌توانید با کلیک کردن بر ادرس/نام آن صفحه ایی که اشتباها آن را بسته بودید، آن را دوباره باز کنید.

ویژگی گوگل کروم
ویژگی گوگل کروم

همین امکان هم در مرورگر Firefox 3 با کلیک کردن بر گزینه Undo Closed Tab و در مرورگر Opera با گزینه Ctrl + Z فعال خواهد شد.

7. Lanuch Websites from the Start Menu / Quick Lanuch Bar از ویژگی های گوگل کروم

درست است که این ویژگی در همه مرورگرها وجود دارد، ولی در گوگل کروم راحت تر شده است. بعد از باز کردن یک سایت (مثلا سایت labnol.org) در گوگل کروم، در File menu روی گزینه Creae application shortcut کلیک کنید. این گزینه شما یک نوع shortcut برای همان سایت می دهد که در آینده با کلیک بر روی این shortcut می‌توانید آن سایت (labnol.org) را باز کنید.

ویژگی گوگل کروم
ویژگی گوگل کروم

امیدواریم از اطلاعاتی که در این بخش از وبلاگ عارف رایانه با موضوع ویژگی های گوگل کروم تقدیم تان کردیم بهره کافی را برده باشید.

About

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *