شنبه 24 فوریه 2024

استخراج تصاویر ازفایل های Word و Powerpoint

استخراج سریع عکس ها در فایلهای Word و Powerpoint

یکی از مشکلات افیس اینست که  تصاوير مورد نیاز شما داخل يک سند Word یا Power point باشد در حالي که شما آفيس 2007 يا 2010 نداشته باشید . همچنین اگر یک سند Word یا Power point دارید که تعداد زیادی عکس در آن موجود است و شما باید همه را ذخیره کنید . مطمینا استفاده از روش Copy در محیط های گرافیکی و Save as در هارد برای چند عکس راحت است ، اما اگر تعداد این تصاویر و عکسها خیلی زیاد باشد این کار بسیار سخت و مشکل ساز است . ولی با کمک ترفندی که در زیر ارائه می دهیم ، مي‌توانید کلیه تصاوير موجود در اسنادWord را به سرعت و با فقط یک کلیک مدیریت کنید .

شروع  برای استخراج تصاویر

برای استخراج تصاویر در مرحله اول باید قابلیت نمایش پسوند فایل ها را در ویندوز فعال کنید . برای این کار باید از طریق نوار ابزار Tools گزینه Folder options را انتخاب کنید و سپس در تب View تیک گزینه Hide extensions for know file type را بردارید و Ok کنید.

حالا روی سند Word یا Power point مورد نظرکلیک راست کنید  و گزینه Rename را انتخاب نمایید.

در نهایت پسوند فایل Word یا Power point که در انتهای نام فایل (بعد از دات) قرار دارد را حذف کنید و به جای آن پسوند Zip را تایپ نمایید و Ok کرده و با پیغام ظاهر شده موافقت کنید.

آفیس

خب همه چیز تمام شد . حالا روی فایل مذکور دابل کلیک کرده و وارد شوید. اگر تصاویر و سند مورد نظر شما Word بود وارد فولدر word شوید و به فولدرMedia برويد تا تصاوير موجود در سند را مشاهده کنید و اگر تصاویر و سند پاورپوينت باشد ، تصاویر مورد نظر در فولدری به نام ppt قرار دارد.

لازم به ذکر است پس از استخراج تصاویر اگر تغییری در محتوای فایل Zip شده ایجاد نکنید ، می توانید دوباره پسوند فایل مذکور را به پسوندهای قبلی تبدیل کنید و از اسناد همانند قبل بهره مند شوید .

About

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *