سه‌شنبه 27 فوریه 2024

آشنایی با ترفندهای فوق سریع ویندوز10

ترفندهای فوق سریع ویندوز10

با اینکه مدت زمانی است که از  انتشار ویندوز ۱۰ به بازار می گذرد ، اما باید بدانید که شما فقط با برخی از ترفندهای ویندوز اشنا شده اید ، یا از آن استفاده می کنید و در برخی اوقات ترفندهای جدیدی برای ویندوز 10 معلوم می شود که ماکروسافت کم کم آن را به اطلاعات افراد می رساند .

آشنایی با ترفندهای فوق سریع ویندوز10

البته فعلا تعداد ترفند های ویندوز ۱۰ محدود است . در این مقاله سعی می کنیم هفت تا از ترفندهای ویندوز 10 را به شما نمایش دهیم . پس با ما همراه باشید .

اسکرول کردن  در پس زمینه یا پیمایش

در ویندوز ۱۰ قابلیتی وجود دارد که به وسیله آن  می توانید با رفتن روی پنجره ای آن را اسکرول کنید. البته این قابلیت شاید برای شما غیرفعال باشد ، ولی براحتی برای فعال کردن این گزینه می توانید به قسمت تنظیمات، Devices و قسمت Mouse & touchpad مراجعه کنید . سپس گزینه Scroll inactive windows when I hover over them را انتخاب کنید تا فعال شود. حال می توانید اگر همزمان چند پنجره باز و در کنار هم دارید بدون کلیک روی آنها بین محتوای آنها چرخی بزنید .

افزایش سرعت کار با منوی استارت

در بخش All apps در قسمت منوی استارت ، روی اعداد در قسمت بالای  لیست کلیک کنید تا یک جدول از حروف الفبا برای تان نمایش داده شود. اگر روی هر کدام از حرف ها کلیک کنید ، به سرعت برنامه های مرتبط با آن حرف نمایش داده می شود و شما می توانید به سرعت برنامه مورد نظرتان را باز کنید.

کنترل نوار ابزار وظیفه با کلید های میانبر

اگر شما برنامه هایی را در  نوار تسکبارتان دارید براحتی می توانید به سرعت آنها را با کلید های میانبر باز کنید. برای اینکار  شماره برنامه مورد نظر را بر اساس ترتیب آن از سمت چپ به ذهن بسپارید تا تنها با نگه داشتن کلید ویندوز و زدن عدد مورد نظرتان برنامه مورد نظر را باز کنید. با کلید ویندوز + T نیز می توانید در میان این برنامه ها حرکت کنید.

اگر شما هم ترفندهایی بلد هستید حتما در بخش دیدگاهها برای ما بیان کنید .

ترفندهای فوق سریع ویندوز10

مینیمایز کردن همه پنجره ها به استثناء پنجره در حال استفاده

برای اینکار باید  بالای قسمت پنجره مورد نظرتان را با موس گرفته و سریعا تکان دهید.  با انجام این عمل خواهید دید که تمام برنامه های دیگر به حالت مینیمایز در می آیند.

به سرعت منوی properties را باز کنید .

برای این عملیات در ابتدا باید وارد فایل اکسپلورر شوید .  بعد از اینکه در این فایل قرار گرفتید ، کلید Alt را نگه داشته و روی فایل و یا پوشه مورد نظر دبل کلید کنید، در نتیجه منوی properties باز می شود.

کلید های میانبر جدید ویندوز

باید بدانید که کلید Win key + I برای شما منوی جدید تنظیمات را باز خواهد کرد ، Win key + A همچنین اکشن سنتر و یا درواقع همان مرکز اعلانات را باز می کند و Win key + X وظیفه باز کردن منوی مخفی را دارد .

پین کردن سطل زباله ویندوز به منوی استارت

بعضی افراد راحت ترند که سطل زباله کامپیوتر همیشه در دسترسشان باشد ، تا با این کار فایل و یا موارد ناخواسته را به سرعت پاک کنند؟ شما برای این کار روی آیکون سطل زباله راست کلیک کنید و سپس روی گزینه ی Pin to Start کلیک کنید . با این کار سطل زباله ویندوز به منوی استارت ویندوز آورده  می شود و در آنجا می توانید آن را ملاحظه کنید .

About

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *