دوشنبه 19 فوریه 2024

افزایش فالوورهای اینستاگرام | مزایا و معایب خرید فالوور

در این مقاله از سایت عارف رایانه به بررسی کامل خرید فالوور شبکه‌های اجتماعی مختلف از جمله اینستاگرام و… پرداخته و مزایا و معایب آن را توضیح خواهیم داد. شبکه‌های اجتماعی، بستری است که هر فرد، نهاد، شرکت و کسب و کار برای پیشتازی و رشد بازار خود به کار می‌برد و یکی از شاخص‌های پیشتازی در این بازار بزرگ، داشتن تعداد دنبال‌کننده و یا فالوور‌های هدف بالا است که با توجه به اهمیت ارزش یک حساب در یک شبکه اجتماعی بر اساس دنبال‌کنندگان آن، بسیاری به فکر خرید فالوور شبکه‌های اجتماعی اینستاگرام و… می‌افتند. نگاه اجتماعی و فنی به خرید فالوور شبکه‌های اجتماعی برای برخی منفی و از نگاه دیگری مثبت قلمداد می‌شود. به طور کلی و از نظر اخلاقی، بدست آوردن کاربر کاذب به عنوان تقلب در رقابت کسب و کار و حتی شهرت به نظر می آید اما با توجه به اهمیت تعداد این کاربران، در رشد کسب و کار و دیده شدن، مزایا و فوایدی را نیز در خرید فالوور شبکه‌های اجتماعی می‌توان یافت که در ادامه به بررسی مزایا و معایب این عمل خواهیم پرداخت همچنین راهکارهای افزایش فالوورهای اینستاگرام را بررسی خواهیم کرد.

افزایش فالوور اینستاگرام
 
 

مزایای خرید فالوور شبکه‌های اجتماعی

خرید فالوور و مزیت آن بستگی به میزان وابستگی یک شبکه اجتماعی به حضور و فعالیت فالوور‌ها دارد و همین اهمیت، می‌تواند در کاذب و یا واقع جلوه دادن آن نیز نقش داشته باشد به طوری که در اینستاگرام وجود تعداد بالایی از فالوررها در کنار تعداد پایین نظرات و لایک، عجیب به نظر آمده اما در تلگرام وابستگی بازدید نسبت به تعداد دنبال‌کنندگان کمتر است. اما نکته دیگری در خرید فالوور وجود دارد و شاید هدف اصلی این کار را در بدست آوردن فالوور‌های بیشتر دانست! تصمیمات کاربران در شبکه‌های اجتماعی امروزه بسیار گزینشی شده و با توجه به رقابت بالا در این فضا، کاربر تنها به مرجعی اعتماد می‌کند که از قبل مورد تایید قرار گرفته باشد و یکی از شاخص‌های تایید، داشتن فالوورهای بالا است که خود معضلی برای شروع کسب و کار در فضای مجازی به حساب می‌آید.

برای فعالیت در شبکه‌های اجتماعی با آنکه محتوای غنی نقش بزرگی در بازاریابی دارد؛ وجود اعتبار از پیش تهیه شده گاهی ضروری می‌شود اما نباید در این زمینه زیاده روی کرد چرا که کسی باور نخواهد کرد که یک حساب با قدمت یک ماه توانسته باشد 50 هزار فالوور را در این مدت بدست آورد. پس یادتان باشد که این کار را منطقی، به طور تدریجی و بدون وابستگی به تعداد فالوور‌ها صورت گیرد به طوری که محتوا، ارتباط با مخاطبین و شفاف بودن پیام نیز در نظر گرفته شود.

معایب خرید فالوور شبکه‌های اجتماعی

خطرات و معایب خرید فالوور در همکاری و ارتباط با مخاطبین و شرکت‌های واقعی صورت می‌گیرد. تنها در شبکه اجتماعی توئیتر، 48 میلیون حساب ربات اینترنتی وجود دارد که فالوور‌های بسیاری از حساب‌های معروف را تشکیل می‌دهند. وقتی یک مخاطب با حجم بالایی از فالوور در حساب شما رو برو می‌شود؛ توقع بالایی از خدمات را شما خواهد داشت و اگر عملکردی پایین‌تر از تعداد فالوور‌های خود بر جای بگذارید؛ عدم اعتماد کاربران واقعی در دیگر فعالیت‌ها نیز ممکن است رخنه کند. بسیاری فعالیت‌ در شبکه‌های اجتماعی را به قصد کسب درآمد انجام می‌دهند و در زمان رزرو یک تبلیغات از یک شرکت، در صورت معلوم شدن دنبال‌کنندگان غیر واقعی‌تان، ممکن است دیگر کسی تمایل به همکاری با شما نداشته باشد. کلید ارتباط و تبدیل مخاطب به مشتری از طریق اعتماد و مرجعیت صورت می‌گیرد و یک لغزش مانند فالوور‌های قلابی می‌تواند تمامی این اعتماد را از بین ببرد.

تصمیم گیری در مورد خرید فالوور

آنچه از خرید فالوور برای بسیاری نمایان می‌شود جلوه منفی آن است اما اگر به واقعیت مسئله رقابت در شبکه های اجتماعی نگاه کنیم؛ می‌بینیم حتی در صورت ارائه محتوا غنی و پشتیبانی کافی، در صورت نبود اعتبار اولیه که تعداد فالوورها در آن نقش بالایی دارد؛ نمی‌توان نگاه دیگران را به خود جلب کرد و گویا گاهی نیاز است تا حد معقولی بر خلاف جهت صحیح حرکت کرد. به هر حال این ترفند انرژی‌زا نه عنوان یک راه‌حل دائم و بلکه به عنوان یک سکوی پرتاب می‌تواند کاربردی باشد و اگر به رسیدن به ارزش بالا با استفاده از یک ماهیت کاذب می‌اندیشید؛ شاید بایستی به دیگر شاخص‌های مهم که آن‌ها را فراموش کرده‌اید نیز نگاهی بی‌اندازید. بیش از 50 درصد شهروندان بسیاری از کشورها در شبکه‌های اجتماعی حضور دارند و قطعا تفکرات و سلایق شما حداقل با 0.0001 درصد آن‌ها مشترک است و این خود عدد بزرگی است.

10 نکته مهم برای افزایش فالوور اینستاگرام

در این بخش قصد داریم تا شما را با یکی از بزرگترین معضلات برندسازی یعنی افزایش فالوورهای اینستاگرام آشنا کنیم. در ادامه به توضیح در رابطه با 10 راهکار، برای افزایش فالوورهای اینستاگرام می پردازیم:

1. استفاده از هشتگ های اختصاصی

برای هر کسب و کاری هشتگ اختصاصی وجود دارد. حتما از آن ها برای گسترش برندسازی و افزایش فالوور اینستاگرام استفاده کنید. با تکرار این هشتگ ها فالوورها نیز به هشتگ سازی شما آشنا شده و برای پیدا کردن خدمات شما با هشتگ ها، شما را جستجو می کنند. به طور مثال کسب و کارهای فروش آنلاین بسیار می توانند با کمک هشتگ ها مانور بدهند و محصولات، برندها، رنگ ها و … را به کمک این هشتگ ها قابل دسترس تر و معروف تر کنند.

2. استفاده از هشتگ های هیجان انگیز

منظور از هشتگ های هیجان انگیز، استفاده از هشتگ هایی است که باعث می شود، توجه کاربران به محتوای پست یا موضوع تصویر جلب شود. مثلا مسابقاتی که با هشتگ هایی مثل:

 • #لبخند_بزنید
 • #کتاب_بخوانیم
 • #طبیعت_گردی
 • و…

از کاربران خود بخواهید که کاری که مربوط به این هشتگ ها است را انجام دهند و برای شما عکس بگیرند و بفرستند. با گذاشتن این عکس ها در صفحه خود و یا ساخت صفحه ای اختصاصی برای این هشتگ ها می توان به افزایش فالوورهای اینستاگرام کمک ویژه ای کرد.
ضمن این که اینستاگرام اعلام کرده است که در آپدیت جدید خود قصد دارد قابلیت فالو کردن هشتگ ها را هم اضافه کند در چنین شرایطی می توانید برای هشتگ های اختصاصی خود، فالوور جمع کنید و به برند سازی در کسب و کار خود بسیار کمک کنید.

3. فعال باشید تا به یاد ماندنی شوید

یکی از روش های بسیار مثبت برای افزایش فالوورهای اینستاگرام پاسخ دادن به نظرات فالوورها در زیر پست ها است. در صورتی که پست های شما نظر فالوورها را جلب کند و یا سوالی برایشان پیش آید حتما برای شما نظر خود را در زیر پست ها ثبت می کنند. حتما به نظرات آن ها پاسخ دهید این کار بسیار به جلب اعتماد و ایجاد حس خوب در فالوورها تاثیر می گذارد. به همین ترتیب شما را به اطرافیان خود معرفی خواهند کرد.

4. متصل کردن اکانت اینستاگرام به دیگر شبکه های اجتماعی

در صورتی که به طور همزمان در چندین شبکه اجتماعی فعالیت می کنید حتما اکانت های خود را به یکدیگر متصل کنید تا فالوورهای شبکه های اجتماعی دیگر، در اینستاگرام نیز شما را دنبال کنند. به همین ترتیب می توانید به کمک اتصال اکانت ها به یکدیگر فالوورهای خود را افزایش دهید.

5. توضیحات کافی در caption

تا جایی که می توانید ابهامات را برطرف کنید اجازه ندهید که فالوورها با دیدن پست های شما چیزی دستگیرشان نشود بلکه کاری کنید که هر اطلاعات مفیدی را که نیاز دارند از پست های شما دریافت کنند.
البته این موضوع را در نظر داشته باشید که این caption نباید زیاد هم طولانی شود زیرا شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام و تلگرام بر خلاف دیگر شبکه های اجتماعی در صورتی که متن خیلی طولانی، در زیر عکس ها بنویسید برایتان فایده ای نخواهد داشت و فالوورها آن متن ها را مطالعه نخواهند کرد.
پس در نتیجه متن ها را به صورتی در زیر عکس ها بنویسید که علاوه بر رساندن مفهوم و ارزش محتوایی خود، کوتاه نیز باشند.

بیشتر بخوانید:

8 راهکار برای تولید محتوا در شبکه های اجتماعی

6. فالوورها به چه پست هایی بیشتر اهمیت می دهند

افزایش فالوور اینستاگرام

برای این که کاربران را به سایت خود دعوت کنید، باید مطابق سلیقه آن ها عمل کنید. این که هر مطلبی (در کجا و در چه زمانی بیشتر خوانده می شود، چه تصاویری از نظر کاربران بیشتر جذاب هستند و معذل آن ها در هر بازه زمانی بیشتر در چه حوزه ای است) با یک بررسی ساده و کمی هوش به خرج دادن امکان پذیر است.
در هر حوزه ای که فعالیت می کنید، احتمالا در بخش خاصی سود بیشتری برایتان حاصل می شود. در نتیجه فالوورها نیز به آن بخش از خدمات شما بیشتر نیاز دارند. مثلا افرادی که در حوزه گرافیک کار می کنند ممکن است عمده سود خود را در بخش طراحی لوگو داشته باشند. در نتیجه با گذاشتن تصاویر نمونه کارهای لوگوی خود و نوشتن محتوای مربوط به طراحی لوگو به خوبی می توانند باعث افزایش فالوورهای اینستاگرام در صفحات خود شوند.

7. شریک بودن

یکی از مواردی که امروزه در اینستاگرام بسیار شاهد آن هستیم هم سو شدن کاربران و یا صفحات تجاری با وقایع روز است. حال این وقایع یا مراسم های خوش یمن و شاد در تقویم است و یا اتفاقات ناگواری که در هر کجا ممکن است رخ دهد.
مثلا در حادثه ی تلخ زلزله ی کرمانشاه بسیار شاهد این موضوع بودیم که همه به نحوی خود را شریک در این عزا نشان می دادند. شاید در وحله اول این کار به شدت در نظرمان انسانی و خوب جلوه کند (البته واقعا هم کار درستی است و همه ما در این شرایط باید با غم آن عزیزان شریک باشیم) اما عده ای هم از فرصت های این چنینی برای افزایش فالوورهای اینستاگرام خود استفاده می کنند.
در چنین شرایطی برندها و پیج ها به دو صورت عمل می کنند: یا به صورت مصنوعی با نوشتن پیام هایی اغراق آمیز و طولانی سعی در جلب توجه دارند و یا بسیار ساده تسلیت می گویند و خود را هم درد اعلام می کنند. شرکت های بزرگ امروزه در مناسبت های بسیار برازنده خود را در شرایط روز کشور سهیم می کنند و ابراز شادی و یا هم دردی خود را اعلام می کنند. در هر دو صورت به دلیل داغ بودن تسلیت ها و یا حتی تبریک ها تنها کافیست هشتگ های مربوط به همان زمان و یا پست مرتبطی در پیج خود بگذارید تا علاوه بر ابراز همدردی، باعث افزایش فالوورهای اینستاگرام خود شوید. زیرا کاربران در روزهای داغ حتما به این هشتگ ها سری می زنند و در این بین با صفحه اینستاگرام شما نیز روبرو می شوند.

8. استایل خاص خود را داشته باشید

حتما به صفحه اینستاگرام برندهای معروف و یا سایت های معروف سری بزنید. به سادگی خواهید دید که در این صفحات برای قرار دادن تصاویر سبکی اختصاصی در نظر گرفته شده است. منظور از سبک اختصاصی شامل:

 • واتر مارک کردن تصاویر
 • ساختن قالبی اختصاصی برای قرار دادن تصاویر در بین قالب

به همین سادگی می توانید با کمک استایل ویژه مخصوص به خود فالوورهای خود را افزایش دهید و به آن ها نشان دهید در کار خود حرفه ای هستید.

9. استفاده از موقعیت مکانی

موقعیت مکانی یکی از ویژگی های بسیار مثبت در زمینه افزایش فالوورهای اینستاگرام محسوب می شود. پست هایی که در موقعیت های مکانی مختلف ثبت می شوند، می توانند افراد زیادی را برای دیدن صفحه اینستاگرام شما دعوت کنند. زمانی که مثلا پستی را در محدوده مکانی نمایشگاه بین المللی ثبت می کنید افرادی که برای دیدن پست های نمایشگاه بین المللی وارد این قسمت می شوند، پست های شما را هم می بینند و احتمال این که به زیاد شدن فالوورهای شما کمک شود نیز زیاد است. در نتیجه حتما در صورتی که در همایش ها، نمایشگاه ها و موقعیت های مکانی مهم برای کسب و کارتان شرکت می کنید، موقعیت مکانی خود را هم ثبت کنید.

10. تاثیر بسیار خوب call to action

Call to action به معنی فراخوان عمل است. به زبان ساده تر می توان گفت هر (لینک، دکمه، جمله، تصویر و…) که باعث شود کاربر به انجام کاری دعوت شود، نوعی Call to action است.
مشابه این Call to action ها را بسیار دیده اید. به طور مثال:

 • همین حالا خرید کنید
 • برای دیدن آ‌خرین حراج فصل عجله کنید
 • تخفیف 50 درصدی برای خرید کالاهای بالای 100 هزار تومان
 • ارسال رایگان به مناسبت عید
 • و…

این جملات و بسیاری دیگر از این دسته جملات، جمله هایی هستند که برای دعوت کردن کاربر به کاری (Call to action) استفاده می شوند.
شما هم مانند دیگر شرکت های بزرگ از تاثیر مثبت Call to action ها برای افزایش فالوورهای اینستاگرام خود استفاده کنید و نتیجه مثبت آن را خودتان ببینید.
می توانید با قرار دادن همچنین جملاتی در سایت خود و یا دیگر شبکه های اجتماعی، کاربران خود را به فالوورهای خود در اینستاگرام تبدیل کنید.
به طور مثال با نوشتن جملاتی مثل : (تخفیف 20 درصدی فقط مخصوص فالوورهای اینستاگرام) می توانید کاربران را به انجام کاری که دوست دارید دعوت کنید و علاوه بر جذب فالوور، فروش و سود بیشتری هم دریافت کنید.

نتیجه گیری این بخش

28% از بزرگسالان (17 سال به بالا) در شبکه اینستاگرام عضو هستند و علاوه بر توجه کاربران بزرگسال نوجوانان نیز توجه ویژه ای به این شبکه اجتماعی دارند به طوری که اینستاگرام دومین شبکه اجتماعی محبوب در بین نوجوانان است.
با توجه به آمارهای اعلام شده اینستاگرام بیش از 500 میلیون کاربر فعال دارد و یکی از بهترین ابزارها برای برند سازی شناخته شده است. در کشور ما ایران نیز این شبکه به عنوان دومین شبکه اجتماعی محبوب بین مردم شناخته می شود و بازخورد بسیار خوبی برای کسب و کارها گذاشته است.
با توجه به این توضیحات اگر برای کسب و کار خود هنوز صفحه ای نساخته اید، همین حالا صفحه تجاری خود را ایجاد کنید و کم کم به فکر افزایش فالوورهای اینستاگرام برای خود باشید. قطعا شما هم مانند شرکت های بزرگ ایران و دیگر کشورها از تاثیر مثبت اینستاگرام بر کسب و کارتان شگفت زده خواهید شد.

یک پیشنهاد:

دلایل محبوبیت شبکه های اجتماعی | تاثیر بر سئو سایت

نمایش تصاویر اینستاگرام در سایت با اتصال به وردپرس

افزایش فالوور اینستاگرام

در ادامه به آموزش نحوه نمایش تصاویر اینستاگرام در سایت با اتصال آن به وردپرس به سادگی کپی کردن کد درونی‌ آن‌ها می‌پردازیم.

نمایش تصاویر اینستاگرام در سایت وردپرسی

اینستاگرام امروزه به عنوان محبوب‌ترین بستر به اشتراک گذاری تصاویر به حساب می‌آید و بسیاری از عکس‌های داغ و مهم را می‌توان در آن یافت که ممکن است نیاز باشد این تصاویر ار در سایت خود نشان دهید. اما با توجه به عدم امکان ذخیره مستقیم و یا آدرس دهی به تصاویر اینستاگرام و یا کمبود فضا، می‌توان با استفاده از کد اختصاصی هر پست برای نمایش تصاویر اینستاگرام در سایت‌ها استفاده نمود که در این آموزش به نحوه قرار دادن و نمایش تصاویر اینستاگرام در وردپرس می‌پردازیم.

آدرس یکتا پست/تصویر اینستاگرام را بدست آورید

در اولین مرحله نیاز است تا به تصویر اینستاگرام مورد نظر خود مراجعه نمایید. اگر این کار را در نسخه موبایلی نرم‌افزار انجام می‌دهید؛ پس از مراجعه به صفحه تصویر موردنظر با کلیک بر نشانه سه نقطه «»، گزینه Copy Share URL را انتخاب نمایید. با این کار، پیوند یکتا تصویر در کلیپ بورد گوشی شما کپی خواهد شد که از آن جا که ادامه کار را بایستی با کامپیوتر انجام دهید؛ کد کپی شده را با ایمیل یا از طریق یک نرم افزار پیام رسان مانند تلگرام به کامپیوتر ارسال نمایید.

اما اگر در سایت Instagram.com تصویر خود را یافته‌اید؛ آدرس پیوند یکتا تصویر را در نوار آدرس مروگر همانند تصویر فوق کپی کنید.

افزودن پست و نمایش تصویر اینستاگرام در سایت

اکنون که آدرس پیوند یکتا تصویر اینستاگرام را بدست آورده‌اید؛ به آسانی با مراجعه به بخش پیشخوان وردپرس سایت خود، در یک برگه یا پست جدید و یا از قبل آماده شده، وارد بخش ویرایشگر آن شوید.

در نقطه ای که می‌خواهید تصویر را قرار دهید برای یک بار دکمه Enter را زده و یک خط فاصله ایجاد کنید.

اکنون لینک از قبل کپی شده را پیست کرده و مجددا دکمه Enter را فشار دهید. وردپرس به طور خودکار با تشخیص لینک، تصویر اینستاگرام را نمایش می‌دهد که اکنون می‌توانید با انتشار و یا بروزرسانی پست و یا برگه خود در وردپرس، آن را در سایت نمایان کنید.

درون ریزی تصویر اینستاگرام در وردپرس به صورت دستی

اینستاگرام همچنین امکان درون ریزی تصاویر را در سایت‌ها فراهم نموده که این کار کنترل بیشتری را در اختیار شما قرار خواهد داد و در صورت عملی نبودن روش قبل، به کار می‌آید.

برای این کار مجددا به پیدا کردن صفحه تصویر نیاز دارید اما در مورد درون ریزی، تنها می‌توان از نسخه وب اینستاگرام استفاده کرد و این کار در نسخه موبایلی عملی نیست.

همانند روش قبل به صفحه تصویر مورد نظر مراجعه نمایید اما اینبار به جای کپی آدرس صفحه با کلیک بر روی نشان «»، گزینه Embed را انتخاب کنید.

در این مرحله، اینستاگرام کد قراردهی تصویر را در اختیارتان می‌گذارد که می‌توانید آن را کپی کنید. اگر می‌خواهید کپشن و توضیحات پست نمایش داده نشود می‌توانید با غیر فعال کردن باکس Include caption، توضیجات را از آن حذف نموده و سپس کد را کپی نمایید.

هم اکنون مانند مرحله قبل همچنان می‌توانید این کد را به یک صفحه یا برگه جدید و یا از پیش ساخته شده اضافه نمایید با این تفاوت که برای پیست کردن این کد، بایستی آن را در حالت متن ساده و کد HTML در زبانه «متن» بدل از «دیداری» قرار دهید. برای این کار با کلیک بر روی زبانه متن، با پیدا کردن مکان مناسب دوبار دکمه Enter را فشار دهید تا فضای خالی برای تصویر فراهم شود و سپس کد کپی شده را جای گذاری کنید.

با این کار کد طولانی به بخش ساختاری پست و یا صفحه اضافه خواهد شد اما اگر مجددا به زبانه «دیداری» بازگردید؛ تصویر خود را به سادگی خواهید دید. اگر به جای تصویر یک محدوده خاکستری را مشاهده کردید؛ نگران نباشید تصویر به درستی در سایت به نمایش گذاشته خواهد شد.

پس از قرار دادن کد، پست یا صفحه خود را منتشر و یا بروزرسانی کنید تا مراحل نمایش تصویر اینستاگرام در سایت وردپرسی را به پایان برسانید.

منبع: https://arefrayaneh.com

About

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *