سه‌شنبه 20 فوریه 2024

خرید رپورتاژ آگهی + اهمیت آن در سئو Off Page

یکی از سوال‌هایی که ممکن است به ذهن هر مدیر سایتی خطور کند این است که انواع ریپورتاژ چیست و شامل چه شاخه‌هایی می‌شود! در این مقاله به طور مفصل به بررسی چگونگی خرید رپورتاژ آگهی می‌پردازیم.

خرید رپورتاژ آگهی
 

رپرتاژ آگهی چیست؟

تعریف‌های زیادی برای رپورتاژ گفته شده که ابتدا به 2 تعریف عام و در آخر تعریف تخصصی می‌پردازیم:

♦ تعریف اول:

رپرتاژ آگهی (به انگلیسی: Advertorial) به شکلی از آگهی گفته می‌شود که در قالب گزارش ارائه شود. یعنی، مخاطبان رسانه‌ای فکر کنند که یک گزارش بی‌طرف به آنها ارائه می‌شود، در حالی که آن‌چه آن‌ها می‌بینند، می‌شنوند و می‌خوانند، در واقع تلاشی سازمان یافته برای تقویت جنبه‌های ذهنی یک محصول یا خدمت در ذهن آن‌ها است.

اصطلاح رپرتاژ آگهی برای اولین بار در سال ۱۹۴۵ به ادبیات انتقادی رسانه‌ها اضافه شد. به دلیل اعتماد مخاطبان به رسانه‌ها، رپرتاژ آگهی‌ها بسیار موثر هستند و به همین دلیل در کشورهای پیشرفته قوانین بسیار سختی علیه رپرتاژ آگهی‌ها تصویب شده و می‌شود.

♦ تعریف دوم:

رپورتاژ آگهی (PR) یکی از بهترین روش‌های برندسازی و تبلیغات اینترنتی است که بزرگترین برندهای دنیا برای معرفی محصولات و خدمات جدید خود از آن استفاده می‌کنند و در واقع به این دلیل، تاثیرگذاری بالایی دارد که نوعی تبلیغات غیرمستقیم است و مخاطبان در زمان مشاهده آن بیشتر اعتماد می‌کنند و کل مطلب را مشتاقانه مطالعه می‌کنند.

رپرتاژ آگهی در واقع یک خبر است که در قالب یک مصاحبه یا گزارش و یا مقاله در خبرگزاری‌ها و سایت‌های خبری پربازدید منتشر می‌شود که شامل یک تیتر جذاب، چند پاراگراف متن و عکس می‌باشد.

همه تعاریف بالا درست هستند اما از نظر تخصصی و با نوشته‌ای ساده، تعریف رپورتاژ:

ریپورتاژ یا رپورتاژ یا رپرتاژ آگهی در واقع یک واژه هستند که در اصل واژه اصلی رپرتاژ می‌باشند، به هر جهت هر سه کلمه “ریپورتاژ”، ”رپورتاژ” یا ”رپرتاژ“ در وب دیده می‌شود، هر سه این کلمه‌ها در اصل یک نوع آگهی تبلیغاتی هستند که در قالب یک نوع گزارش یا نوشته بی‌طرفانه ارائه می‌شوند.

تاریخچه رپورتاژ حدودا برای سال ۱۹۴۵ است و در واقع در سال ۱۹۴۵ این لغت به دایره لغات اضافه شده است، تاریخچه دقیق این لغت در ایران مشخص نیست اما در چند سال گذشته مخصوصا یکی دو سال گذشته ظاهرا در ایران این شیوه تبلیغاتی به دلیل اثر بخشی بالا بیشتر مورد توجه مدیران قرار گرفته است.

در ایران بیشتر کلمه رپورتاژ (reportage) استفاده می‌شود و مخصوصا شیوه رپورتاژ آگهی در ایران بیشتر به صورت رپورتاژ آگهی اینترنتی است.

انواع رپورتاژ

همان طور که گفتیم رپورتاژ آگهی انواع مختلفی دارد که مهمترین آن می‌توان به: آگهی تلویزیونی، آگهی نوشتاری در مجلات، روزنامه‌ها و آگهی اینترنتی اشاره کرد.

یک پیشنهاد:

لینک سازی خارجی به زبان بسیار ساده در سئو Off-Page

خرید و درج رپورتاژ آگهی در سایت های دارای بازدید

خرید رپورتاژ آگهی

این روزها هر کارشناس سئو یا سئو کار برای بخشی از توسعه سئو خارجی (Seo Off page) سایتهای تحت پوشش خود، به خرید رپورتاژ آگهی روی می آورد. رپورتاژ آگهی ها فضایی هستند که شما توسط یک صفحه از سایت دیگر نسبت به معرفی محصولات و خدمات یا معرفی مقالات سایت خود اقدام می نمائید و ضمن معرفی صفحات سایت خود می توانید چند بک لینک نیز در لابه لای متن رپورتاژ قرار دهید تا خزنده های موتورهای جستجو را ترغیب کند با دنبال کردن آن بک لینک، به مقاله اصلی یا منبع رپورتاژ آگهی که در سایت شما قرار دارد، ارزش و رتبه بهتری بدهند و از این رو در نتایج موتورهای جستجو رتبه های بالاتری کسب نمائید.

آیا خرید رپورتاژ آگهی برای سئو ضروری است؟

پاسخ به این پرسش مثبت است. از آنجا که سایتهای دارای بازدید و ورودی از طریق گوگل، درج رپورتاژ آگهی رایگان قبول نمی کنند شما ناچار هستید با مدیران این نوع سایتها مذاکره نمائید تا ضمن تعیین قیمت رپورتاژ، متن یا محتوی رپیورتاژ آگهی شما را در سایت خود قرار دهند. این نکته را در نظر داشته باشید که هرچه قدرت دامنه یا پیج اتوریتی سایت میزبان (سایتی که می خواهید بر روی آن خرید رپورتاژ انجام دهید) بالاتر باشد برای صفحات سایت شما نتایج مطلوب تری به همراه خواهد داشت. همچنین لازم به ذکر است بدانید خرید رپورتاژ از سایتهای گوناگون تنها یکی از روش های سئو خارجی است پس شما در کنار رپورتاژ آگهی باید موارد دیگر را برای ارتقاء سئو سایت خود را نیز در نظر داشته باشید مثل انتشار مطالب در شبکه های اجتماعی که سایتهای مرتبط با موضوعات مشابه سایت شما را دسته بندی می کنند، وبلاگ ها، انجمن ها و تالارهای گفتگو و … ما در یک مقاله مجزا آنچه درمورد سئو خارجی بدانید را در سایت قرار داده ایم. به دقت مطالعه فرمائید تا حرفه ای تر عمل کنید و بهتر نتیجه بگیرید. سئو خارجی و بررسی Off Page Seo سایت

بر روی چه سایت هایی خرید رپورتاژ آگهی مناسب است؟

همان طور که در بالا متذکر شدیم خرید رپورتاژ خوب است اما از کجا و به چه صورت خود به تنهایی جای بحث دارد. بعنوان مثال اگر سایت شما فعالیت در زمینه آشپزی فعالیت دارد، بهتر است در سایتی که در زمینه فناوری اطلاعات فعالیت می کند رپورتاژ آگهی درج نکنید چون این دوتا هیچ ارتباطی به هم ندارند. می بایست ابتدا سایت هایی را هدف قرار دهید که مرتبط با موضوع فعالیت سایت شما باشند. هرچه سایت مورد نظر مرتبط تر باشد برای شما نتیجه بهتری به دنبال خواهد داشت. بعنوان مثال اگر سایت شما در زمینه گردشگری فعالیت دارد، سراغ سایتهایی بروید که حداقل یک میزان قابل توجهی از ورودی های کاربران آن از طریق گوگل به خاطر مطالب مرتبط با گردشگری و توریسم باشد. یا دسته ای با موضوعات مخصوص سفر و گردش داشته باشند. به اینصورت هم مخاطبان آن سایت را مورد هدف قرار داده اید و هم خزنده های موتورهای جستجو. چون به هر حال اگر مخاطبی در حال مطالعه مقاله ای درباره موضوع خاص گردشگری باشد، در صورتیکه قسمتی از سایت مقاله ای مرتبط با این موضوع به چشم اش بخورد ممکن است سراغ آن نیز برود حال مقاله مورد نظر می تواند رپورتاژ آگهی باشد یا یک متن تخصصی مرتبط با صنعت توریسم.

خرید رپورتاژ خبری از سایت های خبرگزاری چه تاثیری دارد؟

سایت های خبری به دلیل ازدحام مطالب و مخاطبان مختلف می تواند بستری مناسب برای خرید رپورتاژ باشد. اما نه هر رپورتاژی، شما می بایست رپورتاژ آگهی خود را در غالب یک خبر انعکاس دهید و در بین متن آن کلمات مهم که قصد دارید توسط آن به سایت شما هدایت شوند را لینک سازی کنید. رپورتاژ آگهی خود در واقع یک خبر محسوب می شود اما در مواردی قصد اطلاع دادن به مخاطبان در قالب یک مسائله آموزشی می تواند عمل کند. پس در سایت های خبری طوری رپورتاژ آگهی درج کنید که انگار قصد معرفی سایت و خدمات خود را دارید اینطوری نتایح مطلوب تری خواهید کرفت و در پایان حتما از عناوین جذاب استفاده نمائید چرا که یک سایت خبری مطالب اش خیلی زود ایندکس می شود و ممکن است میزان ورودی های آن سایت از کلمات مرتبط با موضوع رپورتاژ آگهی شما باشد که این یک برگ برنده برای شما خواهد بود.

بیشتر بخوانید:

انواع بازاریابی محتوا | کسب و کار خود را متحول کنید

بهترین میزان تعداد بک لینک در رپرتاژ آگهی برای نتیجه بهتر

شاید ذکر این نکته بسیار مهم باشد که چه تعداد بک لینک در متن رپورتاژ آگهی خود قرار دهید؟ بسیاری از وب مستران فروشنده رپورتاژ آگهی به این موضوع اهمیت نمی دهند که میزان لینک سازی شما چقدر است؟ یا از طرفی بعضی یه دلیل آگاه نبودن از این موضوع! لینک های خروجی رپورتاژ شما را بیشتر می کنند تا شاید شما خوشحال تر شوید ولی در واقع نتیجه برعکس است. به هنگام خرید رپورتاژ آگهی حتما دقت داشته باشید که لینک سازی اضافی نتایج بهتر را به دنبال نخواهد داشت. بهترین تعداد بک لینک در یک رپورتاژ آگهی بین 2 تا 4 بک لینک می باشد آن هم لینک سازی درست یعنی با کلمات کاملا هدفمند و مرتبط به مقاله اصلی در سایت شما.

مدت زمان تاثیر خرید رپورتاژ آگهی

اگر جزء آن دسته از سئوکاران یا وب مسترانی هستید که انتظار دارید بلافاصله بعد از خرید رپورتاژ رتبه مقالات شما در گوگل ارتقاء یابد سخت در اشتباه هستید. چون خرید رپورتاژ آگهی حتی از سایتهای بسیار قدر هم تاثیر آنی بر رتبه شما نخواهد داشت. حتمن می بایست زمان و برنامه ریزی خود را کنترل کنید. برای موتورهای جستجو مهم است که یک مقاله طی بازه زمانی طبیعی، رشد رتبه یک مقاله اتقاق افتد. در واقع رپرتاژ ها از مدت زمان درج تا مرحله ایندکس و تاثیر پذیری آن می تواند گاهی تا چند ماه طول بکشد. پس صبر پیشه کنید و نگران نباشید اگر تعداد رپرتاژ ها به صورت منظم و دقیق و تنظیم درست کلمات کلیدی در سایتهای میزبان درج شده باشند کم کم تاثیر خود را بر روی سئو وب سایت شما خواهند گذاشت و در پایان قدرت دامنه شما نیز مهم است چرا که گاهی یک دامنه به دلیل دارا بودن شرایط، قدمت، مقالات خوب و منحصر به فرد زودتر از دیگری تاثیر می پذیرید.

رپورتاژ خبری و افزایش بازدید صفحات سایت

رپورتاژ خبری یا رپرتاژ اگهی خبری نوعی از رپورتاژ آگهی است که در قالب یک نوع خبر، اطلاعات مربوط به شغل یا صفحه وب شما را در سایتهای خبری منتشر می کند. این امر باعث دیده شدن بیشتر خدمات شما و در نتیجه افزایش بازدید صفحات شما می گردد. رپورتاژ خبری انواع گوناگون دارد اما ساده ترین حالت آن این است که تا حدی شما با متن رپورتاژ خود قصد اطلاع رسانی کسب و کار خود در قالب اخبار داشته باشید. چون کاربران اخبار سایتها را دنبال می کنند و وقتی رپورتاژ شما در دسته بندی خبری قرار می گیرد در واقع بعنوان خبر مطرح می شود و مخاطبان بیشتری را جذب خود می کند.

رپورتاژ خبری از ارکان سئو خارجی سایت

رپرتاژ خبری وقتی در سایتها در قالب خبر منتشر می شود و با توجه به لینک سازی های انجام شده در آن، به سرعت رشد سایت شما را به همراه خواهد داشت. این رشد را مدیون مفهوم سئو خارجی هستیم چرا که از نظر گوگل وقتی خارج از سایت شما لینک هایی به صفحات سایت شما اشاره دارند. شما دارای اعتبار و درجه بالاتر هستید نسبت به سایتهایی که این اتفاق برای آنها کمتر افتاده. پس با درج رپرتاژ آگهی های متعدد و اصولی می توان از رقبا پیشی گرفت و به رتبه های بالا دست پیدا کرد.

رپورتاژ خبری برای لینک دائمی

بسیاری از مدیران وب سایتها با خرید رپورتاژ خبری می توانند به راحتی بک لینک سایت خود را به صورت دائمی در بین متن رپورتاژ درج نماید و در واقع به طور دائم در سایت های خبری حضور داشته باشند. این امر از نظر سئو بسیار حائز اهمیت بوده و به سایت شما رتبه اعتبار بیشتری می بخشد.

  •  این تبلیغات دائمی است و هزینه تمدید ندارد پس برد زمانی با کسی است که زودتر شروع میکند
  • این تبلیغات به خاطر اینکه در قالب مقاله است خاصیت افزایش فروش و تبلیغاتی مداوم هم دارد
  • این تبلیغات طبیعی ترین سبک لینک سازی برای گوگل است و هم دامنه شما و هم کلمات انتخابی شما به مرور پیشرفت خوبی خواهند داشت

اما آیا خرید رپورتاژ آگهی یا درج رپورتاژ در هر سایتی مفید است؟ بدون شک خیر! چرا که خیلی ها به اهمیت و کیفیت سایت ها توجهی نداشته و با قیمت های ارزان سعی در پنهان کردن کیفیت پایین سایت های پذیرنده آگهی خود هستند.

معرفی روش‌های مختلف ثبت تبلیغات اینترنتی

خرید رپورتاژ آگهی

بدون شک تبلیغات اینترنتی امروزه یکی از نیازهای اصلی صاحبان مشاغل است، چرا که همواره تبلیغات یکی از اصلی ترین نیازهای یک کسب و کار برای سود اوری و پیشرفت بوده و حالا با گسترش وسایل ارتباطی و فضای مجازی و رونق گرفتن اینترنت در میان مردم، تبلیغات اینترنتی ارزان میتواند پلی به سوی موفقیت و افزایش فروش یک کسب و کار باشد.

ثبت تبلیغات اینترنتی بصورت دائم

رپورتاژ در واقع یک مقاله یا یک نوشته در مورد کسب و کار یا سایت شماست که در آن به توضیح خدمات خود می پردازید و در انتها اطلاعات تماستان را در آن قرار میدهید تا این مقاله در یک سایت اینترنتی معتبر قرار بگیرد و از طریق جستجو در موتورهای جستجوگری مثل گوگل کاربران با خدمات شما آشنا شوند، مثلا فرض بگیریم کسب و کار شما تبلیغاتی اینترنتی در تهران است پس:

شما در یک متن حداقل ۳۰۰ کلمه ای به توضیح تاثیر کاری خودتان برای مشتری و نوع خدماتتان می پردازید و در انتها شماره تماس و آدرس یا آدرس سایت خود را قرار میادهید و این مقاله را به یک سایت معتبر جهت قرارگیری سفارش می دهید، اگر وب سایت دارید بهتر است چند لینک از سایت خود را درون متن قرار دهید تا گوگل سایت شما را به عنوان سایت مرجع شناسایی کند.

خرید تبلیغات بنری ارزان، چگونگی ثبت تبلیغات در اینترنت

تبلیغات بنری یکی از مرسوم ترین و ابتدایی ترین و البته سریعترین روش انتقال و معرفی خدمات شما به مشتریان است، شما یک بنر (تصویر تبلیغاتی) که در آن وب سایت شما یا اطلاعات آن درج شده به یک سایت مناسب سفارش می دهید تا خدمات شما به کاربران آن سایت معرفی شود.

خرید بک لینک، تبلیغات اینترنتی برای وب سایت

بک لینک در واقع ساده ترین و سریعترین راه حل برای بهبود رتبه سایت شما در گوگل است. مثلا شما محصول یا کلمه ای دارید که در گوگل رقبای زیادی دارد، شما با استفاده از بک لینک می توانید از رقبای خود پیشی گرفته و بیشترین جستجوی کاربران از آن خود کنید، البته این نوع تبلیغات فقط به مدیران مشاغلی که وب سایت اینترنتی دارند پیشنهاد می شود.

می توانید این مقاله ی مرتبط را بخوانید:

خرید بک لینک خوب و با کیفیت | لطفا پنالتی نشوید!

خرید تبلیغ متنی، بهترین نوع تبلیغات اینترنتی (یک تیر و۳ نشان)

با درج تبلیغات متنی خود در سایت های معتبر شما میتوانید هم فروش محصولات یا خدمات خود را افزایش دهید و هم در گوگل پیشرفت کنید و هم بازدید سایت خود را افزایش دهید و در گوگل پیشرفت کنید، بدون شک تبلیغ متنی یک تبلیغات اینترنتی ارزان و بصرفه برای صاحبان مشاغل می باشد. در ادامه در مورد تبلیغ متنی توضیحات بیشتری خواهیم داد.

تبلیغ متنی چیست و چه مزایایی دارد؟

شاید این سوال خیلی از وبمستران باشد. تبلیغ متنی عبارت است از درج لینک سایت شما به صورت نوفالو به همراه نیم خط توضیحات یا شماره تماس که به رونق کسب و کار شما و بهبود رتبه سایت شما در گوگل کمک می‌کند، بدون شک ما تبلیغ متنی را یک تیر برای ۳ هدف میدانیم، تبلیغ متنی برخلاف سایر تبلیغات از قیمت مناسب تر و کاربرد بیشتر برخورد دار است.

خرید تبلیغ متنی چه کاربردی دارد؟

در این جا به سه تاثیر تبلیغات متنی در بهبود کسب و کار و سایت شما اشاره می کنیم:

تاثیر تبلیغ متنی در سئو و بهبود رتبه گوگل

در الگوریتم جدید گوگل لینک نوفالو هم تاثیر گذار خواهد بود و با توجه به کلمه کلیدی که برای درج در تبلیغات متنی ارزان خود استفاده می کنید می توانید پس از مدتی شاهد پیشرفت کلمه یا محصول خود در موتور جستجوگر گوگل باشید.

خرید تبلیغ متنی در سایت های بزرگ و افزایش فروش

با درج تبلیغات متنی در سایت های قدرتمند این بستر ایجاد می شود که خدمات یا محصولات خود را به کاربران و بازدیدکنندگان آن سایت معرفی کنید و سبب بهبود کسب و کار خود و معرفی محصولاتتان شوید و با هزینه ای کم بازدهی مالی سایت خود را افزایش دهید.

تاثیر تبلیغ متنی در افزایش بازدید و بهبود رتبه الکسا

بدون شک زمانی که شما در سایت های قوی تبلیغات متنی خریداری می کنید، زمانی که خدمات شما به کاربران آن سایت معرفی می شود برخی از روی نیاز و برخی از روی کنجکاوی روی لینک شما کلیک می کنند، در نتیجه یک ورودی جدید و یک ip جدید و بازدید برای سایت شما ثبت می شود و بعد از مدتی به همین وسیله شاهد افزایش رتبه سایت در الکسا خواهید بود.

منبع: https://arefrayaneh.com

About

One comment

  1. مطلب سیار خلاصه و مفید بود با تشکر از سایتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *