پنج شنبه 20 شهریور 1399
خانه / فناوری اطلاعات / نحوه ی آینه کردن صفحه نمایش اندروید

نحوه ی آینه کردن صفحه نمایش اندروید

شاید بسیاری از شما خوانندگان عزیز نمی دانید آینه کردن صفحه نمایش اندروید به چه معنیست ؟ آینه کردن صفحه نمایش اندروید (اینه کردن تصویر یا Mirror) به عملیاتی می گویند که شما قادرید محتوای به‌نمایش درآمده در صفحه‌نمایش یک دستگاه را در صفحه‌نمایش دیگری مشاهده کنید. به‌عنوان مثال هنگامی که از دانگل کروم‌کست استفاده می‌کنید تا صفحه‌نمایش دستگاه اندرویدی خود را روی تلویزیون مشاهده کنید، عملیات آینه کردن از دستگاه هوشمند به تلویزیون را به انجام رسانده‌اید. گاهی برخی کاربران به آینه کردن صفحه نمایش اندروید از دستگاه هوشمند، به رایانه نیاز دارند. به‌عنوان مثال ممکن است یک کاربر توسعه‌دهنده اپلیکیشن‌های اندرویدی باشد و با اضافه کردن هر کد نیازمند مشاهده تغییرات اعمال شده روی برنامه مورد نظر در دستگاه اندرویدی خود باشد.در این شرایط برداشتن مداوم تلفن همراه یا تبلت و مشاهده تغییرات می‌تواند کمی دشوار باشد. همچنین ممکن است در یک کلاس آموزشی مرتبط با تلفن‌های همراه اندرویدی، لپ‌تاپ خود را به ویدئو پروژکتور متصل کرده و درحال ارائه مجموعه‌ای از اسلایدهای آموزشی باشید.در این شرایط ممکن است بخواهید تصویر یک نرم‌افزار یا حتی بخشی از تنظیمات اندروید را برای حاضران در کلاس به‌نمایش درآورید.مطمئنا نمی‌توانید تلفن همراه یا تبلت خود را دست به دست بچرخانید تا تمام افراد حاضر، صفحه موردنظر را مشاهده کنند.

در چنین شرایطی آینه کردن صفحه نمایش اندروید  می‌تواند بهترین راه‌حل باشد؛ زیرا شما به‌راحتی می‌توانید صفحه‌نمایش تلفن همراه یا تبلت خود را در رایانه به‌نمایش درآورید و رایانه نیز با اتصال به ویدئو پروژکتور موجب نمایش آن برای تمام افراد حاضر در کلاس می‌شود.

ابزارهای موردنیاز برای آینه کردن صفحه نمایش اندروید

 در این روش ( آینه کردن صفحه نمایش اندروید ) نیازمند نصب نرم‌افزارهای جانبی روی دستگاه هوشمند خود نیستید. مرورگر کروم، اصلی‌ترین ابزاری است که برای اجرای این روش به آن نیاز خواهیم داشت و با توجه به قابلیت اجرای این مرورگر در سیستم‌‌های عامل مختلف، استفاده از این روش در هر سیستم‌عاملی که این مرورگر در آن قابل اجرا باشد نیز امکان‌پذیر است.

به‌طور کلی برای استفاده از این روش به ابزارهای زیر نیاز است:

1ـ مرورگر کروم

2ـ اپلیکیشن Vysor ازمجموعه اپلیکیشن‌های قابل اجرا در مرورگر کروم

3ـ کابل یو‌اس‌بی برای اتصال دستگاه هوشمند به رایانه

4ـ تلفن همراه یا تبلت هوشمند مجهز به سیستم‌عامل اندروید با قابلیت USB debugging در وضعیت فعال

قدم اول: فعال‌سازی USB debugging

درقدم اول برای  آینه کردن صفحه نمایش اندروید از جمله کارهایی که در بسیاری از موارد هنگام اتصال دستگاه‌های هوشمند اندرویدی به رایانه و اجرای فرآیندهای خاص نیازمند انجام آن خواهید بود ، فعال‌سازی USB debugging است . برای فعال‌سازی این قابلیت به روش زیر عمل کنید:

1ـ به بخش Settings دستگاه اندرویدی خود مراجعه کنید.

2ـ روی About Phone فشار دهید.

3ـ صفحه را به پایین اسکرول کنید و روی Build Number هفت مرتبه ضربه بزنید.

4ـ به صفحه اول در بخش Settings مراجعه کرده و روی Developer Options فشار دهید. (این گزینه پس از اجرای مراحل 1 تا 3 فعال می‌شود)

5ـ صفحه را به پایین اسکرول کرده و علامت چک‌مارک مقابل گزینه Enable USB Debugging Mode را فعال کنید.

قدم دوم: دانلود اپلیکیشن Vysor

در مرحله یا قدم دوم برای آینه کردن صفحه نمایش اندروید پس از اجرای مرورگر کروم، به لینک زیر مراجعه کرده و اپلیکیشن Vysor را در مرورگر کروم نصب کنید. http://www.vysor.io

قدم سوم: اتصال دستگاه و اجرای عملیات

در مرحله سوم باید شما دستگاه خود را از طرق کابل یو‌اس‌بی به درگاه یو‌اس‌بی رایانه متصل کنید. (در صورتی که درایورهای دستگاه در سیستم‌عامل نصب نشده است آن را نصب کنید.)در نوار آدرس مرورگر کروم عبارت chrome://apps را وارد کنید تا اپلیکیشن‌های نصب شده در مرورگر برای شما نمایش داده شود. سپس اپلیکیشن Vysor را اجرا کنید.در صفحه به‌نمایش درآمده از این اپلیکیشن روی Find Devices کلیک کرده و دستگاه اندرویدی خود را از فهرست به‌نمایش درآمده انتخاب و روی select کلیک کنید.کمی صبر کنید تا عملیات اتصال انجام شده و صفحه‌نمایش دستگاه هوشمند شما در رایانه مشاهده شود.

………………………

عناوین پیشنهادی :

آموزش دستیابی به منوی مخفی اندروید

دیدن فایلهای ورد در اندروید

خارج کردن برنامه های اندروید ۶ از حالت Doze

چگونگی بازیابی اطلاعات از دست رفته در اندروید

درباره

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *