یکشنبه 25 فوریه 2024

اطلاعاتی از دوربین های دی لینک d-link

دوربین های دی لینک  با وضوح تصویر Full-HD با مدل (DCS-2630L) با قیمت 199.99 دلار عرضه شده و از کارت حافظه microSD پشتیبانی می کند. این مدل به دلیل اینکه 180 درجه را تحت نظر دارد نیاز به استفاده از چندین دوربین را از بین می برد در نتیجه داده های آن نیز در مقایسه با چند دوربین حجم کمتری دارند.

دوربین های دی لینک  در مقایسه با Nest Cam بزرگتر و سنگین تر می باشد. وزن آن باعث می شود که بعد از نصب توسط باد یا پرندگان تکان نخورد. بر روی بدنه آن نیز محل خاصی برای نصب ایجاد شده است.پشتیبانی از کارت حافظه تا 128 گیگابایت یکی از مزیتهای این مدل محسوب می شود . اما متاسفانه کارت حافظه ای به همراه آن عرضه نمی شود. در جعبه آن صرفا یک کابل USB وجود دارد و اندازه آن برای متصل کردن به سقف کافی می باشد. از این کابل می توانید به عنوان رابط برق و یا دریافت مستقیم تصاویر بدون ذخیره بر روی کارت حافظه استفاده کنید.

ویژگیهای دوربین های دی لینک

یک میکروفون و اسپیکر داخلی بر روی بدنه  دوربین های دی لینک  وجود دارد و در پشت آن دکمه های کنترلی به همراه لامپ LED که نشانگر فعال بودن آن می باشد قرار گرفته اند. نصب آن اندکی دشوارتر از چیزی بود که انتظارش را داشتم. برای استفاده از آن باید از دستورالعمل موجود بر روی اپلیکیشن iOS یا اندروید دوربین پیروی کنید: با استفاده از اپلیکیشن می توانید یک حساب کاربری ایجاد کرده و دوربین خود را با اسکن کد موجود بر روی کارت ارائه شده به همراه دوربین پیدا کنید و سپس با اتصال به شبکه ای که دوربین نیز از آن استفاده می کند می توانید تصویر محیط را مشاهده کنید.با استفاده از اپلیکیشن می توانید کیفیت تصویر و نور آن را تغییر دهید. یکی از امکانات جالب آن امکان مکالمه می باشد. با استفاده از اپلیکیشن موجود بر روی تلفن همراه خود می توانید با دوربین ارتباط برقرار کرده و سخنان شما در محیط نصب دوربین پخش می شود.

به منظور استفاده از امکانات ضبط تصاویر ضروری است که یک IP برای دوربین خود تعیین کرده و از طریق آن تصاویر را ذخیره کنید. متاسفانه بر روی اپلیکیشن ارائه شده برای تلفن همراه امکان ضبط وجود ندارد. بعد از تعیین IP می توانید با کامپیوتر خود وارد صفحه تنظیمات دوربین شده و ضبط را فعال نمایید. مزیت D-Link در رایگان بودن استفاده از امکانات آن می باشد زیرا سایر دوربین ها نیازمند پرداخت هزینه ماهیانه یا سالیانه به منظور استفاده از سرور آنها می باشند.

تصاویردر  دوربین های دی لینک با کیفیت 1080p ضبط می شوند و به منظور بهبود کیفیت در محیط های تاریک در درون این دوربین شش لامپ LED کار گذاشته شده است. با استفاده از اپلیکیشن موبایل می توانید از تصویر پخش شده عکس بگیرید و عکس ها نیز با رزولوشن 1920 x 1080 نشان داده می شوند.در مقایسه با Dropcam Pro که همانند Nest Cam دارای زاویه 130 درجه می باشد، این دوربین محیط بیشتری را در بر می گیرد. برترین عاملی که منجر به انتخاب این دوربین می شود رابط کاربری و اپلیکیشن همراه آن می باشد زیرا این امکانات در دوربین های Nest، Logi و سایر برندها وجود ندارند.

در دوربین های دی لینک می توانید تصویری به مراتب بهتر از Nest Cam دریافت نمایید. سایر مدل ها به راحتی نصب شده و تنظیمات آنها ساده تر می باشد اما در مقابل برای استفاده از آن ها باید هزینه ای را به طور ماهیانه یا سالیانه پرداخت نمایید. با استفاده از D-Link دیگر نیازی به پرداخت هزینه به منظور بهره مندی از امکانات ندارید و می توانید همواره تصاویری با کیفیت Full HD از محل کار یا منزل خود در اختیار داشته باشید.

……………………………….

عناوین پیشنهادی ما :

 

About

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *