پنج‌شنبه 7 دسامبر 2023

6 نرم افزار جایگزین فتوشاپ رایگان و با تجربه کاربری ساده

در ادامه به معرفی 6 نرم افزار جایگزین فتوشاپ می‌پردازیم که رایگان بوده و از تجربه کاربری ساده‌تری برخوردار می‌باشند.

6 نرم افزار جایگزین فتوشاپ

6 نرم افزار جایگزین فتوشاپ رایگان و با تجربه کاربری ساده

حوزه ویرایش تصویر را می‌توان در سلطه ابزار محبوب فتوشاپ دانست اما این نرم‌افزار قدرتمند با وجود قابلیت‌های فراوان خود همواره بهترین گزینه ممکن برای ویرایش تصاویر نخواهد بود. ممکن است از دانش بالایی در ادیت تصویر برخوردار نبوده و یا به یک ابزار با تجربه کاربری ساده‌تری نیاز داشته باشید و یا کامپیوتر شما، توان پردازش عملیات‌های سنگین فتوشاپ را نداشته باشد که در این شرایط بایستی به فکر یک نرم افزار جایگزین فتوشاپ باشید و در این صورت می‌توانید از موارد زیر بهره بگیرید.

GIMP

6 نرم افزار جایگزین فتوشاپ رایگان و با تجربه کاربری ساده

پلتفرم: ویندوز، مک، لینوکس، BSD، یونیکس، SkyOS

در میان این مجموعه نرم افزار جایگزین فتوشاپ می‌توان گیمپ را بهترین گزینه از نظر شباهت با توجه به قابلیت‌های فراوان آن دانست. لایه‌ها، ماسک‌ها، فیلتر‌های پیشرفته، تنظیم رنگ و مدیریت تغییرات پیشرفته که همگی قابل سفارش‌سازی هستند. در کنار مجموعه قابلیت‌های پیشفرض، تعداد بالایی از قابلیت‌های اضافی را نیز می‌توان با نصب افزونه‌های جانبی به نرم‌افزار اضافه کرد.

Paint.Net

6 نرم افزار جایگزین فتوشاپ رایگان و با تجربه کاربری ساده

پلتفرم: ویندوز

پینت.نت را از طرفی می‌توان نرم افزار جایگزین فتوشاپ و از طرف دیگر نسخه پیشرفته‌تر نرم‌افزار Paint ویندوز دانست. این ابزار گرچه چندان به مانند گیمپ پرقابلیت نیست اما با پشتیبانی از امکانات ضروری، یک راهکار سریع به حساب می‌آید که از پیچیدگی کمتری نسبت به سایر گزینه‌ها بهره برده با اینحال از قابلیت لایه‌گذاری، مهروموم ترکیب کننده و ویرایش جمعی پشتیبانی می‌کند. نرم افزار پینت.نت چندین تصویر را به صورت چند زبانه در یک صفحه نشان می‌دهد اگر درگیر با تصاویر اینترنتی هستید؛ کار شما را با سرعت بالاتری پیش خواهد برد. در صورتی که از منابع سخت افزاری پایینی برخوردار هستید؛ این ابزار را در اولویت قرار دهید.

Pixler

6 نرم افزار جایگزین فتوشاپ رایگان و با تجربه کاربری ساده

پلتفرم: تحت وب، اندروید، iOS

اگر از کاربران سخت‌گیر مرورگر‌های اینترنتی هستید؛ در این صورت ممکن است خارج شدن از صفحه مروگر برایتان  ناخوشایند باشد که در این صورت می‌توانید از ویرایش‌گر تصویر تحت وب پیکسلر استفاده نمایید. این ابزار که رابط کاربری مشابهی با فتوشاپ دارد؛ از تمامی قابلیت‌های ضروی فتوشاپ ویرایش مشخصات تصویر و جلوه گذاری پشتیبانی کرده و کاملا تحت اینترنت به صورت رایگان اجرا می‌شود و نیاز به نصب بسته‌ای وجود ندارد. با پشتیبانی از لایه می‌توان چندین عنصر گرافیکی را بر روی هم انباشته کرده و آن را در فرمت‌های تصویری مختلفی ذخیره نمود.


حتما بخوانید: بهترین نرم‌افزار‌های ریکاوری برای ویندوز


Sumopaint

6 نرم افزار جایگزین فتوشاپ رایگان و با تجربه کاربری ساده

پلتفرم: تحت وب، IOS

در کنار پیکسلر، ابزار سومو پینت جایگزین مناسبی است که قابلیت‌های ترسیمی بیشتری را در اختیار شما قرار می‌دهد. این ابزار که به صورت سرویس تحت وب اجرا می‌شود؛ با پشتیبانی از لایه، از مجموعه بزرگی از جعبه ابزار متنوع برای رسم و ویرایش تصویر بهره می‌برد. آنچه سومو پینت را ویژه می‌کند در قابلیت تزئینی آن سات که با استفاده از این ابزار می‌توانید انواع عناصر گرافیکی و اشکال مختلف را به تصویر خود اضافه نمایید. این سرویس از تصاویر متحرک GIF نیز پشتیبانی می‌کند.

Picmonkey

6 نرم افزار جایگزین فتوشاپ رایگان و با تجربه کاربری ساده

پلتفرم: تحت وب

نمونه‌ای دیگر از ویرایش‌گر تحت وب که تا زمانی که از به اینترنت دسترسی داشته باشید؛ از آن می‌توانید در هر پلتفرمی استفاده کنید. پیک‌مانکی شاید ساده‌ترین رابط کاربری را میان مجموعه نرم‌ افزار جایگزین فتوشاپ داشته باشد که با استفاده از فلش اجرا شده و تمامی ویژگی‌های اساسی ویرایش تصویر مانند  چرخش، برش، جلوه‌دهی و… را دارا است. به طور کلی این ابزار را می‌توان مناسب آن افرادی دانست که قصد انتشار تصاویر خود در شبکه‌های اجتماعی را داشته و وقت و دانش بالایی در زمینه ادیت عکس را ندارند که در این شرایط، پیک‌مانکی بهترین و سریع‌ترین گزینه برای اعمال جلوه‌های تصویری و ساخت تصاویر کلاژ است.

Kitra

6 نرم افزار جایگزین فتوشاپ رایگان و با تجربه کاربری ساده

پلتفرم: ویندوز، لینوکس، BSD، یونیکس

آخرین نرم افزار جایگزین فتوشاپ در این فهرست به صورت متن باز عرضه شده که از آن می‌توان در انواع سیستم‌عامل‌ها به صورت یکپارچه استفاده کرد. شاید قابلیت‌های پیشرفته فتوشاپ را در این نرم افزار نتوان یافت اما در صورتی که قصد نقاشی و استفاده از مجموعه ابزار قلم مو را دارید؛ در این صورت، کیترا می‌تواند گزینه مناسبی باشد. با پشتیبانی از فرمت PSD، می‌توان در صورت نبود نرم‌افزار فتوشاپ، از کیترا برای ویرایش این اسناد تصویری استفاده نمود.

منبع: trustedreviews

About

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *