پنج شنبه 20 شهریور 1399
خانه / رایانه / آموزش شخصی سازی تولبار سیاه گوگل

آموزش شخصی سازی تولبار سیاه گوگل

در این بخش از وبلاگ عارف رایانه آموزش شخصی سازی تولبار سیاه گوگل را برای شما آماده کرده ایم. امیدواریم از مطالعه این بخش بهره برده و بتوانید از آن استفاده کنید.

آموزش شخصی سازی تولبار سیاه گوگل
آموزش شخصی سازی تولبار سیاه گوگل

مراحل شخصی سازی تولبار سیاه گوگل

همانطور که می دانید نوار تولبار گوگل ( تولبار سیاه رنگ گوگل )  تقریبا برای همه معروف است .

تولبار سیاه گوگل بر روی اکثریت سرویس های گوگل دیده می شود و شامل گزینه های +You, Search, Images, Maps, Play, Youtube, News, Gmail, Drive, Calendar و More  است که شما آن را دیده اید.

اما همانطور که می دانید همه این گزینه ها به درد ما نمی خورد و خیلی ها بلااستفاده است. به عبارتی گزینه هایی مثلTranslate, Books, Reader و Analytics  بیشتر به درد می خورد. اما شما می توانید گزینه های به درد نخور را مخفی کنید.

این نکته را باید یادآوری کنیم که گوگل به طور پیش فرش امکان شخصی سازی را ندارد، ولی شما با کمک یک افزونه خواهید توانست به سادگی این نوار سیاه رنگ پر استفاده را شخصی سازی کنید. البته یاد آوری می کنیم که این افزونه فقط به مرورگر گوگل کروم  اختصاص دارد.

نام این افزونه Big G Black Bar Sorter است .

این افزونه 50 کیلوبایتیاست و در عرض چند ثانیه بر روی مرورگر شما نصب خواهد شد.

کار کردن با آن هم اصلا سخت نیست. فقط کافیست بعد از نصب این افزونه به صفحه گوگل یا هر سرویس دیگر گوگل بروید و عین آیکون های دسکتاپ، مکان آن را جابجا کنید.

برای دانلود و نصب این افزونه به این آدرس مراجعه کنید :

https://chrome.google.com/webstore/detail/big-g-black-bar-sorter/oiamgkpplhllmgmjkmpoapkidpgfhmdo

این هم یک نمونه تولبار سیاه گوگل بعد از شخصی سازی

آموزش شخصی سازی تولبار سیاه گوگل

امیدواریم از اطلاعاتی که در این بخش از وبلاگ عارف رایانه درباره یکی از ترفندهای گوگل ( شخصی سازی تولبار سیاه گوگل ) تقدیمتان کردیم بهره کافی را برده باشید. اگر شما هم در این زمینه اطلاعاتی دارید لطفا در بخش نظرات بیان کنید.

درباره

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *