پنج شنبه 20 شهریور 1399
خانه / رایانه / نحوه فعال سازی hibernate در ویندوز 8 با عکس

نحوه فعال سازی hibernate در ویندوز 8 با عکس

نحوه فعال سازی hibernate در ویندوز 8 موضوع این بخش از وبلاگ عارف رایانه است.  هایبرنیت hibernate این توانایی را دارد که اطلاعات را از حافظه دسترسی تصادفی یا RAM (مخفف Random Access Memory) به هارد دیسک انتقال دهد. در اینجا به برق نیاز نداریم و ادامه ی کار با نرم افزارها امکان پذیر استو

برای فعال سازی هایبرنیت hibernate در Windows 8 مایکروسافت گزینه جدیدی با نام Fast Boot یا Fast Startup را افزوده است  که با استفاده از آن زمان بوت شدن ویندوز به یک دهم زمان بوت نسخه های قبلی ویندوز کاهش خواهد یافت.

اما مشکل اینجاست که قابلیت Hibernate از گزینه های موجود حذف شده، Fast Boot گزینه ی خوبی است اما مثل هایبرنیت قادر به ذخیره کردن کارهای در حال انجام نمی باشد. خب در اینجا شما میتوانید با ترفند زیر به فعال سازی هایبرنیت hibernate بپردازید.

 

آموزش فعال سازی hibernate

در این بخش از وبلاگ عارف رایانه به نحوه فعال سازی hibernate در ویندوز 8 اشاره می کنیم.

قدم اول فعال سازی hibernate :

برای  فعال سازی hibernate روی ویندوز 8 در لپ تاب در اولین مرحله باید روی آیکون باتری در سینی ویندوز کلیک نمایید. در مرحله بعدی گزینه  More Options را انتخاب کنید. با انجام این مراحل تنظیمات مربوط به خاموش و روشن کردن ویندوز ۸ نمایش داده خواهد شد.

نحوه فعال سازی hibernate در ویندوز 8 با عکس
اما اگر شما از دسکتاپ استفاده می کنید، برای فعال سازی hibernate کافیست صفحه استارت ویندوز ۸ را باز کنید و با جست وجوی power گزینه ی Power Options را پیدا کنید.

نحوه فعال سازی hibernate در ویندوز 8 با عکس

قدم دوم فعال سازی hibernate :

در مرحله بعدی برای فعال سازی هایبرنت hibernate باید در Power Options روی لینک Choose what closing the lid does (انتخاب کردن عملکرد سیستم در صورت بستن در لپ تاپ) کلیک کنید تا Windows 8 Power System Settings باز شود.

قدم سوم فعال سازی hibernate :

در سومین قدم برای فعال سازی هایبرنت هم شما باید در تنظیمات سیستم در بخش Shutdown settings گزینه  Hibernate را ببینید.ولی خب همانطور که ملاحظه می کنید این گزینه نافعال است و نمی توان آن را تغییر داد.

در این بخش شما باید  روی لینک Change Settings that are currently unavailable به معنی تغییر دادن گزینه هایی که در حال حاضر موجود نیستند، کلیک نمایید تا بتوانید مراحب بعدی را انجام دهید.

نحوه فعال سازی hibernate در ویندوز 8 با عکس

قدم چهارم فعال سازی hibernate :

در مرحله اخر هم برای فعال سازی hibernate  شما باید جلوی گزینه ی Hibernate تیکی گذاشته و آن را فعال بکنید.

نحوه فعال سازی hibernate در ویندوز 8 با عکس
با انجام مراحلی که گفتیم هایبرنیت فعال است و می توانید آن را به عنوان عملکرد کلید خاموش یا بستن در لپ تاپ تنظیم بکنید. البته با فشار دادن کلید ویندوز هم منوی Power نمایش داده می شود و می توان از آن هم استفاده کرد.

نحوه فعال سازی hibernate در ویندوز 8 با عکس

این نکته را هم در اخر یاداوری می کنیم که وقتی هایبرنیت را فعال می کنید، بخشی از فضای هارد برای آن در نظر گرفته می شود ولی نگران نباشید، این فضا در حد رم سیستم و بسیار کمتر از فضای هارد دیسک است و خیلی حافظه شما را پر نمی کند.

امیدواریم از اطلاعاتی که در این بخش تقدیم کردیم استفاده لازم را برده باشید.

درباره

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *