پنج شنبه 20 شهریور 1399
خانه / رایانه / ترفندهای مشاهده فیلم در یوتیوب

ترفندهای مشاهده فیلم در یوتیوب

 مشاهده فیلم در یوتیوب موضوع این قسمت از وبلاگ عارف رایانه است. در اینجا ترفندهای دیدن فیلم در یوتیوب را به شما بیان می کنیم.

مشاهده فیلم در یوتیوب

 یوتیوب ویژگیهای خاصی دارد که خیلی ها از ان اگاهی ندارند. در این بخش از وبلاگ عارف رایانه به برخی از انها اشاره می کنیم.

ترفندهای مشاهده فیلم در یوتیوب

برای مشاهده یوتیوب از کلید K برای توقف نمایش ویدئو استفاده کنید:

شاید شما هم میدانید که خیلی ها برای توقف پخش ویدئو کلید اسپیس‌بار را استفاده می کنند. ولی خب عیب این کلید اینست که بعضی وقتها صفحه مرورگر کاربر را به سمت پایین اسکرول می کشد. شما میتوانید برای دیدن فیلم در یوتیوب و توقف پخش یک ویدئو  کلید K را به کار ببرید.

برای مشاهده یوتیوب از کلید M برای برای قطع کردن صدای ویدئو استفاده کنید:

این نکته را یاداوری می کنیم که برای قطع صدای ویدئو، به دنبال نشان اسپیکر در صفحه‌ پخش ویدئو نگردید. شما برای مشاهده ویدیو در یوتیوب و قطع صدای ویدئو کلید M از روی کیبورد را فشار دهید تا صدا به اسانی قطع شود و به مشکلی برنخورید.

برای مشاهده یوتیوب از کلید F برای تمام صفحه کردن ویدئو استفاده کنید:

یک ترفند ساده برای تمام صفحه کردن ویدئو استفاده از کلید F است. ولی خب اکثرا برای تمام صفحه کردن ویدئو دو بار روی ویدئو کلیک می‌کنند یا گاهی هم افراد  از  پنل نمایش ویدئو برای تمام صفحه

برای مشاهده یوتیوب کلید J ویدئو را ۱۰ ثانیه به عقب بر می‌گرداند:

در بالا به این موضوع اشاره کردیم که شمت میتوانید از کلید K برای توقف و پخش ویدئو کمک بگیرید. این نکته را هم اکنون یاداوری می کنیم که شما میتوانید با کمک کلید J  ویدئو را ۱۰ ثانیه به عقب برگردانید.

برای مشاهده یوتیوب از کلیدهای جهت برای جلو و عقب بردن ویدئو استفاده کنید:

خب حالا با توجه به بخش قبل اگر استفاده از J برای شما جالب نیست و فقط می خواهید ۵ ثانیه به عقب برگردید ، کلید جهت چپ را به کار ببرید. برای جلو بردن ویدئو به اندازه ۵ ثانیه هم میتوانید کلید جهت راست را امتحان کنید. این گزینه یکی دیگر از موارد مشاهده فیلم در یوتیوب می باشد.

برای مشاهده یوتیوب کلید L ویدئو را 10 ثانیه جلو می‌برد:

این نکته را یاداوری می کنیم که کلیدهای کاربردی برای کنترل ویدئو برای راحتی بیشتر کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند. از کلید L برای جلو بردن ۱۰ ثانیه‌ای ویدئو استفاده کنید.

برای مشاهده یوتیوب نمایش مجدد ویدئو:

برای نمایش مجدد ویدئو  شما میتوانید کلید صفر(0) را روی کیبورد انتخاب کنید. این مورد هم یکی دیگر از ترفندهای مشاهده فیلم در یوتیوب است.

برای مشاهده یوتیوب از کلیدهای 1 تا 9 برای جابجایی در ویدئو استفاده کنید:

فیلمهای یوتیوب هرکدام از ۹ قسمت مساوی تشکیل شده‌اند. صرف‌نظر از زمان ویدئو، برای حرکت در قسمت‌ های مختلف یک ویدئو استفاده از کلیدهای ۱ تا ۹ کیبورد پیشنهاد ماست.

درباره

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *