پنج شنبه 20 شهریور 1399
خانه / رایانه / شوخی ها و ترفندهای ساده کامپیوتری

شوخی ها و ترفندهای ساده کامپیوتری

ترفندهای ساده کامپیوتری و شوخی های کامپیوتری را در اینجا بیان می کنیم تا با ان بتوانید خودتان و دوستانتان را سرگرم کنید. میتوانید با این شوخی های کامپیوتری دوستانتان را گیج کنید ولی بعد ترفند را به او معرفی کنید. این کار یک تفریح است که هر دو طرف لذت می برند.

شوخی های کامپیوتری و ترفندهای ساده کامپیوتری

ترفندهای ساده کامپیوتری ، شوخی های کامپیوتری ، ترفندهای کامپیوتر

آیکون‌های دسکتاپ را ناپدید کنید تا دوستتان کمی نگران شود

1-disapear-desktop  ترفندهای ساده کامپیوتری و شوخی های کامپیوتری

به گزارش وبلاگ عارف رایانه ناپدید کردن ایکون های دسکتاپ یکی از ترفندهای ساده کامپیوتری است که چند ثانیه زمان میبرد. برای این کر کافیست وقتیکه ماوس کامپیوتر دوست شما در دست تان است، بدون اینکه کسی بفهمد، روی Desktop کلیک راست کنید.

در مرحله بعدی از بخش View تیک مربوط به Show Desktop Icons را بردارید تا همه آیکن‌ های روی دسکتاپ ناپدید شوند.  با این کار دوست شما فکر می کند همه فایل های روی دسک تاپش حذف شده و شوکه می شود و دنبال انها می گردد.

مجددا با زدن این تیک میتوانید ایکون ها را اشکار کنید.

ترفندهای ساده کامپیوتری ، شوخی های کامپیوتری ، ترفندهای کامپیوتر

حالت کنتراست زیاد را فعال کنید

2-high-contrast-mode ترفندهای ساده کامپیوتری و شوخی های کامپیوتری

یکی از شوخی های کامپیوتری فعال کردن حالت کنتراست است. شما باید گزینه “High Contrast Mode” را از طریق یک میانبر ساده ایجاد کنید. این کار موجب ان می شود که بعضی از رنگ‌ها معکوس شود ( این حالت برای بهتر دیده شدن مطالب در نمایشگر کاربرد دارد).

برای اینکار کافیست کلید Shift را نگاه داشته و کلید Alt و PrtScr را هم با هم فشار دهید. اکنون باید این حالت فعال شود. اگر پیغامی مشابه تصویر بالا روی صفحه ظاهر شد، دکمه Yes را کلیک کرده و کمی منتظر بمانید.

از همین سه کلید می‌توانید برای بازگشت به حالت اول استفاده کنید. اکنون دوستتان متوجه تغییر شده و بی انکه دلیل را بداند شوکه می شود.

ترفندهای ساده کامپیوتری ، شوخی های کامپیوتری ، ترفندهای کامپیوتر

تغییر جهت صفحه نمایش

3-change-screen-oriation ترفندهای ساده کامپیوتری و شوخی های کامپیوتری

برای تغییر صفحه نمایش ( از شوخی های کامپیوتری ) به Control Panel ویندوز بروید. در قسمت بالا سمت راست درست در کنار گزینه View by ، گزینه large icons را انتخاب کنید.  این گزینه به صورت پیش فرض بر روی Categories تنظیم شده است.

در این قسمت بر روی آیکن Display کلیک کنید. از انتخاب‌ های موجود در سمت چپ، گزینه Change display settings را انتخاب کنید.

اکنون صفحه ای روی شما باز می‌شود. در اینجا از منوی آبشاری Orientation، گزینه سومLandscape (flipped) را انتخاب کنید و در حالی که نمایشگرتان تصاویر را بر عکس نشان می‌دهد، گزینه Keep Changes را کلیک کنید.

جالب ترین قسمت این شوخی زمانی است که دوست شما برای بازگرداندن نمایشگرش به حالت اول کلی به زحمت و تغلا می‌افتد.

ترفندهای ساده کامپیوتری ، شوخی های کامپیوتری ، ترفندهای کامپیوتر

اشاره گر ماوس را تغییر دهید

4-change-mouse-pointer ترفندهای ساده کامپیوتری و شوخی های کامپیوتری

برای تغییر چهره اشاره گر موس ترفندهای ساده کامپیوتری زیادی وجود دارد. در اینجا باید به بخش Control Panel بروید و در آنجا آیکن Mouse را انتخاب کنید. در مرحله بعدی از زبانه‌های بالا سراغ Pointers بروید. حالا گزینه‌ های متفاوتی برای تغییره چهره اشاره گر ماوس میبینید. اگر از ما نظر بخواهید آیکن Busy را به شما پیشنهاد می‌دهیم.

ترفندهای ساده کامپیوتری ، شوخی های کامپیوتری ، ترفندهای کامپیوتر

صداهای پیش فرض را تغییر دهید

5-change-defult-sound ترفندهای ساده کامپیوتری و شوخی های کامپیوتری

برای تغییر صداهای پیش فرض به بخش Control Panel رفته و آیکن Sound و سپس زبانه Sounds را انتخاب کنید. در بخش بعدی در منوی Program Events تلاش کنید غیر معمول ترین و گوش خراشترین ترین صداها را برای بخش‌های متفاوت انتخاب کنید.

نگاهتان به دوستتان و زمان باشد که متوجه فعالیت‌ های تخریبی شما نشود. صداهای Error ، logoff و fail انتخاب‌های خوبی می‌توانند باشند.

حالا صدای کامپیوتر را تا آخرین حد زیاد کنید و منتظر شوید که دوستتان هنگام آتش کردن کامپیوتر با چه صداهای گوش خراشی مواجه می‌شود. مطمین باشید انها از این کار به شدت تعجب کرده و هنگ میکنند.

گاهی وقتها علاقه داریم با دوستانمان شوخی کنیم  و طوری که اذیت نشود سر به سرش بگذاریم. یکی از این شوخی ها ، شوخی های کامپیوتری است که ما در این بخش به معرفی برخی از انها می پردازیم.

درباره

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *