پنج شنبه 20 شهریور 1399
خانه / شبکه و اینترنت / آموزش ترفندهای گوگل پلاس Google +1

آموزش ترفندهای گوگل پلاس Google +1

ترفندهای گوگل پلاس موضوع این بخش از وبلاگ عارف رایانه است . بنا بر گفته مسئولان شرکت «گوگل»، «گوگل‎‌پلاس» فراتر از یک محل برای به اشتراک‌ گذاری عکس‌ها و مطالب بوده و در نتجه یک تهدید بزرگ و یک رقیب عالی برای بقیه شبکه های اجتماعی است. گوگل پلاس در اوایل کارش به صورت دعوت‌ نامه‌ ای عضوگیری میکرد . ولی خب کم کم دوره ازمایشی به پایان رسید و  ثبت‌نام عمومی آن آغاز شد. در آموزش گوگل پلاس ترفندهای زیادی وجود دارد که ما برخی از انها را در این بخش از وبلاگ عارف رایانه به شما معرفی می کنیم.

آموزش ترفندهای گوگل پلاس Google +1
آموزش ترفندهای گوگل پلاس Google +1

برخی از ترفندهای گوگل پلاس Google +1

. یکی از ترفندهای گوگل پلاس اینست که این امکان به شما داده شده تا اشخاص موجود در حلقه‎‌ های خود را در ارسال ‎‌هایتان برچسب (Tag) بزنید. برای اینکار شما باید به هنگام نگارش یک ارسال جدید، ابتدا یک کاراکتر «+» یا «@» وارد کنید، سپس نام شخص را پس از آن تایپ نمایید. به همین سادگی .

. دومین مورد از ترفندهای گوگل پلاس اینست که  با توجه به اینکه در حال حاضر امکانی همانند پیغام خصوصی در «گوگل‎‌پلاس» وجود ندارد، شما می‎‌توانید در صفحه Stream متن مورد نظر خود را وارد کنید، سپس آن متن را طوری تنظیم کنید که فقط برای شخص مورد نظر به اشتراک گذاشته شود ( آموزش گوگل پلاس ). برای اینکار باید بعد از نوشتن متن، روی Add more people کلیک کنید و نام فرد را تایپ کنید. اگر حلقه دیگری برای اشتراک وجود دارد با استفاده از دکمه ضربدر آن را حذف کنید.

. سومین مورد از ترفندهای گوگل پلاس اینست که شما می‎‌توانید کلیه مطالب، اطلاعات نمایه، تصاویر و سایر موارد منتشر شده در «گوگل‌پلاس» را به صورت یک فایل فشرده در فرمت zip دانلود کنید. برای این کار از نوار بالای صفحه بر روی شکل چرخ‎‌دنده کلیک کنید و گزینه Google+ settings را انتخاب کنید. سپس بر روی Data liberation کلیک نمایید.

آموزش ترفندهای گوگل پلاس Google +1
آموزش ترفندهای گوگل پلاس Google +1

. چهارمین مورد از ترفندهای گوگل پلاس اینست که برای این که متوجه شوید سایر افراد صفحه نمایه شما را چطور می‎‌بینند، به صفحه Profile بروید. اکنون در محلی که عبارت …View profile as درج شده است نام یک شخص را وارد کنید تا صفحه نمایه خود را از دید او مشاهده کنید. با کلیک بر روی گزینه Anyone on the web نمایه خود را از دید همه‎‌ی افراد متفرقه خواهید دید.

. پنجمین مورد از ترفندهای گوگل پلاس اینست که شما می‎‌توانید قابلیت ثبت نظر و همچنین به‎‌اشتراک‎‌گذاری‎‌ مجدد را برای مطالب ارسالی خود در «گوگل‎‌پلاس» غیرفعال کنید. برای این کار پس از انتشار مطلب، بر روی فلش کوچک موجود در سمت راست بالای هر پست کلیک کنید و گزینه Disable comments برای غیرفعال کردن نظرات و گزینه Disable reshare را برای غیرفعال کردن به‎‌اشتراک‎‌گذاری مجدد مطلب، انتخاب کنید.

. ششمین مورد از ترفندهای گوگل پلاس اینست که برای دست‎‌یابی به لینک مستقیم هر مطلب، کافی است بر روی تاریخ و ساعت ارسال آن کلیک کنید.

. هفتمین مورد از ترفندهای گوگل پلاس اینست که دکمه «1+» در «گوگل‎‌پلاس» عملکردی کاملاً مشابه با «Like» در «فیس‎‌بوک» دارد. کلیک مجدد بر روی این دکمه، باعث حذف «1+» شما از آن مطلب خواهد شد.

. هشتمین مورد از ترفندهای گوگل پلاس اینست که کلیک کردن بر روی دکمه «1+» در زیر مطالب افراد در «گوگل‎‌پلاس» موجب قرار گرفتن این مطالب در بخش «1+\’s» نمایه (Profile) شما نخواهد شد. تنها کلیک کردن بر روی این دکمه در صفحات وب، موجب قرارگیری لینک آن‎‌ها در این بخش می‎‌گردد.

. نهمین مورد از ترفندهای گوگل پلاس اینست که کلیدهای میان‎‌بر موجود در «گوگل‎‌پلاس» بدین شرح می‎‌باشند:

• کلید Space = پایین بردن صفحه Stream
• کلید J = پایین رفتن به اندازه یک مطلب در صفحه Stream
• کلید K = بالا رفتن به اندازه یک مطلب در صفحه Stream
• کلید Enter = ثبت نظر برای یک مطلب که توسط دو کلید بالا انتخاب شده است.

. دهمین مورد از ترفندهای گوگل پلاس اینست که اگر دوست ندارید ایمیل‎‌های اطلاع ‎‌رسانی «گوگل‌پلاس» را دریافت کنید ، میتوانید از نوار بالای صفحه بر روی شکل چرخ‎‌دنده کلیک کنید . سپس گزینه Google+ settings را بزنید. در این صفحه می‎‌توانید تعیین کنید ایمیل اطلاع‎‌رسانی در چه مواردی ارسال شود.

امیدواریم از این بخش از وبلاگ عارف رایانه درباره ترفندهای گوگل پلاس بهره کافی را برده باشید.

درباره

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *