پنج شنبه 20 شهریور 1399
خانه / رایانه / تماس با کامپیوتر و جواب تلفن با کامپیوتر

تماس با کامپیوتر و جواب تلفن با کامپیوتر

حتما برای شما پیش امده است که گاهی در حال کارکردن با کامپیوتر و لپ تاپ هستید  و ناگهان موبایل تان زنگ می زند.  خب شما مجبورید کارتان را ول کنید و سراغ گوشی بروید. ولی باید بدانید که شما میتوانید با رایانه تان هم در همان لحظه به گوشی تان جواب دهید.

این امکان دو پیش نیاز دارد : یکی ویندوز 7 یکی دارا بودن بلوتوث.

شما میتوانید براحتی تنظیمات کوچکی را روی ویندوز ۷ انجام داده و  از میکروفون و اسپیکر لپ‌تاپتان (یا کامپیوتر شخصی) به جای هندسفری موبایل استفاده کنید و در اخر هم با کامپیوتر به گوشی جواب دهید.

 

مراحل تماس با کامپیوتر و جواب تلفن با کامپیوتر

با این کار تماس با کامپیوتر یا جواب دادن تلفن با کامپیوتر امکان پذیر بوده و  صدای طرف مقابل ، از اسپیکر‌های رایانه و صدای شما هم از طریق میکروفون لپ‌تاپتان به گوش طرف مقابل خواهد رسید.

مراحل تماس با کامپیوتر و جواب تلفن با کامپیوتر به شرح زیر است :

– به گزارش وبلاگ عارف رایانه در اولین مرحله برایتماس با کامپیوتر و جواب تلفن با کامپیوتر  بلوتوث تلفن همراه و کامپیوترتان را روشن کنید.

– در مرحله بعدی در کادر جستجوی منوی Start ویندوز ۷ ، کلمه Bluetooth را تایپ کنید. سپس آیکون آن را اجرا کنید .

– خب در این قسمت شما باید بر روی Add Device کلیک کنید . صبر کنید تا بلوتوث رایانه موبایل تان را بیابد.

– در این قسمت باید گام ها را برای نصب ادامه دهید و پیامهای دریافت شده در رایانه و تلفن همراه را تایید نمایید.

تقریبا در اینجا کار شما انجام شده است .

در این قسمت باید روی آیکونی که مربوط به گوشی شما است دو بار کلیک نمایید.

حالا می‌بایست پنجره‌ای شبیه پنجره زیر مشاهده کنید :

مراحل تماس با کامپیوتر و جواب تلفن با کامپیوتر

خوب کار تمام است .

 .

از همین بخش :

۱- شما میتوانید با کلیک بر روی اولین دکمه Connect ، از GPRS روی موبایل تان بر روی کامپیوتر استفاده کنید . (مناسب برای نوت‌بوک‌ها – در این صورت حتی در سفر هم میتونید از اینترنت در لپ‌ تاب تان استفاده کنید و مثلا در جی‌ تاک آنلاین باشید)

۲- با تایپ هر شماره‌ای در کامپیوتر و فشردن دکمه Call میتونید تماس بگیرید .

۳- با کلیک بر روی سومین دکمه میتوانید ، یک موزیک را در تلفن همراه‌تان پخش کنید و صدای آن ، به جای پخش از گوشی ، از اسپیکر رایانه‌تان پخش خواهد شد !

۴- و بالاخره با کلیک بر روی آخرین دکمه اسپیکر و میکروفون رایانه ‌تان تبدیل به یک هندسفری بلوتوث میشه که به صورت اتوماتیک پس از اولین زنگ به گوشی ، ارتباط تلفنی برقرار شده و می توانید با دوستان از طریق میکروفون کامپیوتر صحبت کنید و صدای دوستتان را هم از اسپیکر رایانه بشنوید .

استفاده از این قابلیت خصوصا در نوت‌بوک‌ها و نت‌بوک‌ها به دلیل همراه داشتن میکروفن و اسپیکر داخلی شدیدا توصیه میشود و میتوانید به آسانی همچنان که به کار با رایانه شخصی تان مشغولید به تماس های تلفنی هم پاسخ دهید .

همچنین در بخش پایین همین پنجره می‌توانید از طریق بلوتوث به محتویات تلفن همراه خود دسترسی پیدا کنید – از اطلاعات نسخه پشتیبان بگیرید و یا فایلی را به تلفن‌همراه‌تان انتقال دهید .

امیدواریم از اطلاعاتی که در این بخش از وبلاگ عارف رایانه ذرباره اموزش تماس با کامپیوتر و جواب دادن گوشی با کامپیوتر تقدیمتان کردیم بهره مند شده باشید.

درباره

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *