چهارشنبه 28 فوریه 2024

سه برابرشدن تعدادمشترکان اینترنت کهگیلویه

سه برابر شدن تعداد مشترکان اینترنت کهگیلویه به گفته وزیرارتباطات

 دکتر واعظی در ادامه سفر خود به استان کهگیلویه و بویراحمد, در شورای اداری استان از افزایش دو و نیم برابری پهنای باند استان نسبت به گذشته خبر داد و گفت: با استقبال خوب مردم استان از ظرفیت های ایجاد شده تعداد مشترکان اینترنت نیز سه برابر شده است.

 به نقل ازمرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در مورد اینترنت ، دکتر واعظی در سخنان خود با ابلاغ سلام گرم رییس جمهور و هیات دولت به مردم خوب استان گفت: دولت قدردان زحمات شما است و بنای خود را به توجه بیشتر به استانهایی گذاشته است که به نوعی کمتر مورد توجه بوده اند.

در این راستا طبق تاکید دایم رییس جمهور به هیات دولت، سفر به استانهای مختلف و تماس مستقیم با مردم و مسولان در برنامه هیات دولت قرار دارد و انشاالله بتوانیم فاصله این استان با دیگر استانها را کاهش دهیم.توسعه اینترنت در کهگیلویه گسترش یافته است .

وی با اشاره به اجرای بخشی از تعهدات سفر قبلی به استان با کمک کمیته مشترک با استانداری، گفت: بخشی هم در دست اجراست و امیدواریم مسایل این سفر نیز با تشکیل کمیته مشترک با استانداری پیگیری و انجام شود.

دکتر واعظی در ادامه با اشاره به اجرای 234 کیلومتر فیبرنوری در استان تا سال آینده، گفت: 234 کیلومتر فیبرنوری بین شهری در استان کشیده خواهد شد و این به بهبود اینترنت کمک می کند .

وزیر ارتباطات در بخش دیگر سخنان خود با تاکید بر این که محدویتی جهت اختصاص پهنای باند وجود ندارد, افزود: اختصاص پهنای باند بستگی به شرکت های بازیگر در این عرصه دارد که چه میزان خدمات با کیفیت به مردم عرضه کنند.

ادامه مبحث اینترنت :

وی همچنین، از اپراتورهای تلفن همراه خواست شهرهای تحت پوشش شبکه نسل سه را به سرعت افزایش دهند.

دکتر واعظی در ادامه با اشاره به شرایط بحران خیز منطقه و کشورهای پیرامون گفت: خوشبختانه با کمک تمام ارکان نظام و تحت زعامت مقام معظم رهبری امنیت در کشور برقرار است و در مسیر درست گام بر می داریم.

وی با اشاره به ارتقای جایگاه ایران در جهان و منطقه و توسعه اینترنت ، افزود: دولت در کنار تمام مسایل، حفظ ارزش های اسلامی و انقلابی را در اولویت خود قرار داده است.

دکتر واعظی از تلاش دولت در تحقق حقوق ملت خبر داد و گفت: در این راستا حق دسترسی آزاد به اطلاعات که در گذشسته تصویب و تا کنون مسکوت مانده بود، با تدوین آیین نامه ها به اجرا در آمد.

وی با تاکید بر استفاده درست از فضای مجازی اظهار داشت: دولت نسبت به مسایل غیر اخلاقی و آنچه که کانون خانواده را تهدید کند؛ بی تفاوت نیست و تنها به شبکه های اجتماعی سالم اجازه ادامه کار خواهد داد.

وی در خصوص مسایل اقتصادی کشور، نیز به کاهش تورم به پایین تر از 15 درصد اشاره کرد و گفت: دولت با همدلی و همکاری نهادهای مختلف و حمایت مردم توانست بر خلاف تمام مشکلات ثبات بازار اقتصادی کشور را تضمین و تورم را کاهش دهد. و این به بهبود اینترنت کمک می کند .

وی در عین حال خط مشی دولت را در بخش اقتصادی، اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: در این زمینه ستادی در تمام دستگاه های دولتی ایجاد شده و آن را دنبال می کند.

اینترنت پر سرعت

وزیر ارتباطات در زمینه سیاست خارجی نیز به سیاست تعامل موثر با منطقه و جهان پرداخت و گفت: دولت سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در تعامل موثر و سازنده با جهان را در دستور کار خود قرار داد و توانست آرام آرام فضای روابط خارجی را تغییر داده و در عرصه بین الملل اعتمادسازی کند.

وی افزود: دولت از ابتدا معتقد بود تحریم های ظالمانه را می توان با حفظ غرور ملت ایران و دستاوردهای هسته ای برداشت و در این چارچوب توانست بر اساس منویات مقام معظم رهبری مذاکرات را شروع و به نتیجه برساند.

وزیر ارتباطات در عین حال این توفیق را متعلق به کل نظام و مردم برشمرد و خاطر نشان کرد: نباید توافق را به جناحی و گروهی و حتی انتخاباتی تقلیل داد بلکه این پیروزی کل نظام است.

وی از ادامه مذاکرات طبق بندهای ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری خبر داد و گفت: نقشه راه مذاکرات با 9 بند ابلاغی مقام معظم رهبری مشخص شده و امیدواریم در این چارچوب شاهد رفع تحریم ها از دو ماه آینده و رونق اقتصادی در کشور باشیم. و این به بهبود اینترنت کمک می کند .

وی در پایان از عزم دولت در برگزاری پر شکوه انتخابات مجلس شورای اسلامی خبر داد و افزود: دولت بنای جدی دارد انتخابات سالم و با شکوهی در کشور برگزار شود.

About

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *