شنبه 23 سپتامبر 2023

معرفی نرم افزار رویت یا نرم افزار revit

نرم افزار revit یک نرم افزار معماریست با ویژگیهای منحصر به فرد. به گزارش وبلاگ عارف رایانه نرم افزار revit امکان دسترسی آسان به ابزارهای حرفه ایی برای مدلسازی freeform و طراحی پارامتریک را دارا می باشد. در نرم افزار Autodesk Revit Architecture روند انجام پروژه براساس مدل اطلاعاتی ساختمان BIM (Building Information Model) است . در این بخش از وبلاگ عارف رایانه اطلاعاتی را درباره نرم افزار revit در اختیارتان می گذاریم.

معرفی نرم افزار رویت یا نرم افزار revit

نرم افزار رویت یا نرم افزار revit

نرم افزار revit یا اتودسک رویت Autodesk Revit یک نرم‌افزار مدل‌سازی اطلاعات ساختمان است که برای استفادهٔ مهندسان معمار، عمران و تاسیسات استفاده می شود. هدف این نرم افزار مدل‌ سازی سه‌ بعدی و ترسیم جزئیات ساختمانی است.

نرم افزار کاربردی revit دارای قدرت بالای خلق اثر در نرم افزار های مهندسی است. نام این نرم افزار از ریشه ی revitalization :به معنای حیات بخش و زندگی آفرین و revitalize : به معنای تجدید حیات وقدرت و زندگى تازه دادن( به)،باز زنده ساختن …}} آمده است.

نرم افزار revit قدرت محاسبه و مدیرت مالی و هزینه تولید و مصرف بر پایه زمان را دارا است و در اصطلاح  ۴D BIM نامیده می شود.

معرفی نرم افزار رویت یا نرم افزار revit

امکانات نرم افزار رویت یا امکانات نرم افزار revit

برخی امکانات نرم افزار رویت یا امکانات نرم افزار revit عبارتند از :

– روند طراحی در نرم افزار رویت یا نرم افزار revit

برای طراحی در این برنامه ، شما ابتدا حجم کلی ساختمان را می سازید و سپس به آسانی با جانمایی و بهینه سازی اجزا و عناصر ساختمان ( دیوار ها ، ستون ها ، درب ها ، پنجره ها و … ) و همچنین ترکیب معمارانه آنها طرح مورد نظر خود را خلق می کنید.

– ترسیمات در نرم افزار رویت یا نرم افزار revit

با کمک این نرم افزار کاربردی کار ترسیم شما بسیار راحت است . دلیل ان اینست که شما با کمک این نرم افزار با انتخاب تراز هر طبقه ، نقشه ای دو بعدی از عناصر موجود بر مبنای مقیاسی که تعریف کرده اید در اختیارتان قرار می گیرد.

– جداول مقادیر و برآورد ها نرم افزار revit

یکی دیگر از قابلیت های منحصر به فرد این نرم افزار بحث متره و برآورد پروژه می باشد .

– مستند سازی برنامه revit

برای انضباط در آلبوم نقشه ها می توانید استاندارد شرکت خود را برای چیدمان شیت ها و ضخامت خطوط و مقیاس های نقشه ها لحاظ کنید .

– تبادلات در نرم افزار رویت یا برنامه revit

ارسال و وارد کردن فایل های اکثر نرم افزارهای کاربردی مهندسی معماری به این برنامه از قابلیت های منحصر به فرد این محصول شرکت Autodesk است.

این را هم بخوانید : نرم افزار clover اکسپلورر ویندوز به شکل تب

– تحلیل انرژی در نرم افزار رویت یا نرم افزار revit

یکی از مهمترین ویژگیهای این نرم افزار اینست که در نرم افزار کاربردی رویت شما قادر هستید مدل ساختمان خود را از نظر دریافت و ذخیره انرژی برای رسیدن به شرایط ایده آل تجزیه و تحلیل بکنید.

– تصاویر سه بعدی در نرم افزار رویت یا نرم افزار revit

به گزارش وبلاگ عارف رایانه برای تهیه تصاویر سه بعدی داخلی و خارجی لازم است شما ابتدا دوربین را در موقعیتی جاگذاری کنید و با تعیین و تنظیم نور های طبیعی و مصنوعی رندر مورد نظر خود را ایجاد کنید

– گردش مجازی در نرم افزار رویت یا نرم افزار revit

جالب است بدانید این نرم افزار برای تهیه یک انیمیشن فقط مسیری برای گردش در طرح ترسیم خواهد کرد و سپس با بهینه سازی دوربین و سرعت حرکت آن یک انیمیشن حرفه ای از پروژه خود تهیه  میکند.

امیدواریم از اطلاعاتی که در این بخش از وبلاگ عارف رایانه در اختیارتان گذاشتیم بهره کافی را برده باشید.

 

About

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *