پنج شنبه 20 شهریور 1399
خانه / شبکه و اینترنت / بومرنگ فضایی به مریخ فرستاده می شود

بومرنگ فضایی به مریخ فرستاده می شود

ارسال بومرنگ فضایی به مریخ توسط ناسا

برای ارسال بومرنگ ناسا روی سطح کره مریخ مدت زمان زیادی است که تحقیقات خود را انجام می دهد . ناسا در سالهای قبل کاوش گری بسیاری را روی مریخ داشته و اکنون به نظر می رسد که ناسا برای زمین شناسی و تحقیق مواد شیمیایی این سیاره برنامه هایی را توسعه می دهد. مرکز تحقیقات پروازی آرمسترانگ ناسا اعلام می دارد که یک نمونه هواپیما بی موتور درحال ساخت و راه اندازی است که خیلی شبیه به یک اسباب بازی تفریحی یا بومرنگ است.

این هواپیما بدون سرنشین به معنای پرواز روی سطح سیاره سرخ است و پژوهشگران در حال برنامه ریزی این نقشه هستند. این بومرنگ در دست ساخت به عنوان مقدماتی تحقیقات آیرودینامیک بر روی مریخ طراحی خواهد شد و نمونه اولیه آن Prandtl-m نامیده شده است که عرض آن ۲۶ پوند بوده و وزن آن کمتر از نیم پوند می باشد . البته با توجه به جو مریخ وزن آن در این سیاره به ۲٫۶ پوند میرسد .

.

بومرنگ و مریخ.

به گزارش ناسا ، هواپیمای فضایی از دو جنس پشم شیشه و فیبر کربن است و بهترین شرایط را برای ورود به مریخ دارد . ناسا تخمین زده است که اگر همه چیز طبق برنامه ریزی باشد ، هواپیما بومرنگی زمان پروازی ده دقیقه را دارد و پوشش آن حدود ۲۰ مایل است . اوایل باید آزمایشاتی در جو زمین از آن گرفته شود و اگر نتایج مثبت بود به کره مریخ ارسال شود.

تست اولیه Prandtl-m در ارتفاع صدهزارپایی انجام خواهد گرفت و بهترین حالت شبیه سازی پرواز در آسمان مریخ را شبیه سازی خواهد کرد . اگه همه چیز بر وفق مراد باشد و مشکل پیش رو نباشد Prandtl-m در سال ۲۰۲۴ به مریخ ارسال می گردد. به گفته ناسا این پروژه شانس بسیار خوبی را برای رفتن به مریخ دارد و کاوش آسمان مریخ را با این مریخ نورد شروع می کند .

درباره

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *