به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران،یک راه خوب  برای دسترسی سریع و آسان به اطلاعات صورتحساب، برای مشترکین همراه اول ایمیل است.  مشترکین دائمی همراه اول می توانند علاوه بر روش‌های چاپی، پیامکی و رجوع به پرتال، از طریق ایمیل نیز قبوض خود را دریافت کنند.  ( دریافت قبض همراه اول از طریق ایمیل )

به گزارش وبلاگ عارف رایانه با توسعه سامانه ۹۹۰۰۰۹ و تکمیل فرآیند اطلاع رسانی به مشترکین دائمی همراه اول، علاوه بر روش‌های موجود، دریافت صورتحساب ایمیلی نیز برای این مشترکین امکان‌پذیر شده است.

مشترکین دائمی همراه اول برای دریافت قبوض خود از طریق ایمیل، باید حرف E را به سامانه ۹۹۰۰۰۹ پیامک کنند.

پس از ارسال پیامک، نحوه ساخت و ارسال ایمیل بصورت پیامکی به انها اموزش داده می شود. در نتیجه مشترک می‌تواند ایمیل خود را بصورت (به عنوان مثال)«E,n_ahmadi@mci.ir» ساخته و به سامانه ارسال کند. ( دریافت قبض همراه اول از طریق ایمیل )

پیشنهاد وبلاگ عارف رایانه : معرفی نرم افزار سامانه پیام کوتاه

در ادامه در صورتی که مشترک خواهان دریافت صورتحساب ماهانه باشد باید E,۱ را پیامک کند. در صورتی که مشترک انصراف خود را اعلام نکند، مراحل ثبت ایمیل تکمیل شده و سامانه بصورت خودکار آخرین صورتحساب مشترک را به آدرس ایمیل ثبت شده ارسال می کند. ( دریافت قبض همراه اول از طریق ایمیل )

همچنین بهع اطلاع می رسانیم مشترکین دائمی همراه اول می توانند برای غیرفعالسازی سرویس، E,۰ را به سامانه ۹۹۰۰۰۹ ارسال کنند.