1- افزایش آنتن دهی موبایل با استفاده از دستگاه های تقویت سیگنال تلفن همراه

به گزارش وبلاگ عارف رایانه این دستگاهها، با دریافت سیگنال های ضعیف در فرکانس های مشخص با تقویت آن باند، میزان آنتن دهی موبایل را افزایش می دهند. این دستگاه برای مکان هایی که مشکل ضعف آنتن دهی موبایل را دارند بسیار عالیست .

2- افزایش آنتن دهی موبایل با تعویض اپراتور تلفن همراه

افزایش آنتن دهی موبایل با تعویض اپراتور تلفن همراه هم ممکن است . شاید اپراتوری که خدمات آن را استفاده می کنید در محل زندگی شما پوشش مناسبی ندارد. بنابراین میتوانید خدمات یک اپراتور تلفن همراه دیگر را امتحان کنید.

3- برای افزایش آنتن دهی موبایل ارتفاع خود را افزایش دهید

طبق بررسی های بدست امده هرچه ارتفاع بالاتر رود سیگنال بهتر است و انتن دهی هم افزایش می یابد . فرض کنید در پایین یک تپه هستید و موبایل شما به خوبی آنتن نمی دهد.شروع به بالا رفتن از تپه کنید تا موانع سر راه شما رفع شود و آنتن تان تقویت شود. ریست شدن گوشی و راه حلها را مطالعه کنید.

4- برای افزایش آنتن دهی موبایل موانع را از سر راه خود بردارید

شاید این را شنیده باشید که موانع فیزیکی مثل ساختمان های بلند یا دیوار های ضخیم در منزل باعث ضعیف شدن سیگنالها و آنتن موبایل شما خواهد شد.

یک راهکار مناسب جهت افزایش آنتن دهی موبایل اینست که موبایل خود را در جایی مانند نزدیک پنجره قرار دهید که در اطراف آن موانع فیزیکی کمتری وجود داشته باشد . همچنین اگر در خیابان مشکل دارید، به یک تقاطع بروید تا سیگنال بیشتری را دریافت کنید. امواج رادیویی موبایل از سطح زمین عبور نمی کنند. پس اگر در یک زیرزمین هستید به احتمال زیاد آنتنتان بسیار ناچیز است.

5- برای افزایش آنتن دهی موبایل گوشی خود را از وسایل الکترونیکی دور نگه دارید

وسایل الکتریکی مثل لپ تاپ، آی پد، تلویزیون و رادیو، سیگنالهای مخصوص به خودشان را دارند. این ها سبب کاهش سیگنالهایی که موبایل شما دریافت می کند، می شوند.

بنابراین بهترین راهکار اینست که وسایل الکتریکی نزدیک به موبایل خود را خاموش کنید یا اینکه گوشی موبایل خود را از این گونه وسایل دور نگه دارید. همچنین شما می توانید با خاموش کردن Wi-Fi و بلوتوث تلفن هوشمند خود، سیگنال بیشتری را دریافت کنید.

6- شارژ کردن باتری موبایل و افزایش آنتن دهی موبایل

جالب است بدانید که شاؤز کردن موبایل سبب افزایش آنتن دهی موبایل خواهد شد. به گزارش وبلاگ عارف رایانه شارژ کم باتری، قدرت سیگنالها را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. پس اگر شارژ باتری موبایل شما به کمتر از نصف شده است حتما آن را شارژ کنید بطوری که میزان شارژ آن از نصف بیشتر شود.

7- افزایش آنتن دهی موبایل با تغییر شبکه تلفن همراه به حالت ۲G

نکته مهم دیگر که باید بیان شود انست که اگر تلفن هوشمند شما روی حالت ۳G و ۴G باشد و به اندازه کافی نیز از دکل های ۳G و ۴G فاصله داشته باشید، سیگنال خوبی را دریافت نخواهید کرد. پس اگر در آن لحظه نیاز به تماس دارید، می توانید شبکه تلفن همراه خود را ۲G بکنید . این گونه ممکن است آنت گوشی تان کمی زیاد شود .