جلوگیری از داغ شدن گوشی و ویروس ها

 به گزارش وبلاگ عارف رایانه بدافزارها از جمله عناصری هستند که باعث داغ شدن بیش از حد گوشی می شوند.  هکر ها آرزوی آسیب رساندن به شما و سامتی تان را ندارند، بلکه می خواهند داده های شما را بدست بیاورند. بنابراین اگر گوشی تان داغ می کند، پیش از هرچیز باید چک کنید برنامه های تان یا مستقیما از Google Play نصب شده باشند و یا از آن هایی که نصب کرده اید کاملا مطمئن باشید. سعی کنید هر برنامه ای را دانلود نکنید یا هر لینکی را کلیک نکنید . چون ممکن است حاوی ویروس یا بد افزار باشد.

جلوگیری از داغ شدن گوشی
جلوگیری از داغ شدن گوشی

 جلوگیری از داغ شدن گوشی و کیس های بسته و ضخیم و قابهای پلاستیکی گوشی

استفاده از کیس هایی بسته و ضخیم ممکن است از دلایل داغ شدن گوشی باشد. طبق بررسی های دست امده هر کیسی که از پلاستیک ساخته شده باشد و یا درصد بالایی از آن پلاستیک باشد سبب افزایش حرارت گوشی می شود. اساس کار پلاستیک گرما در داخل، سرما در بیرون می باشد.

بنابراین سعی کنید  از قاب هایی مناسب استفاده کنید و مخصوصا در روز های گرم انها را خارج کنید. فرض کنید خودتان در گرمای تابستان مجبورید یک کت چرم به تن کنید. بنابراین کاری کنید تلفنتان هم خنکش باشد.بیماری های فضانوردان و خطر بیماری قلبی

جلوگیری از داغ شدن گوشی با باتری و کابل شارژر !

جلوگیری از داغ شدن گوشی
جلوگیری از داغ شدن گوشی

 به گزارش وبلاگ عارف رایانه اگر تلفن تقریبا قدیمی دارید که چندین بار OverCharge (به معنای شارژ حتی بیش از حد نیاز) شده است مطمئنا با این مسائل مواجه شده اید. طبق بررسی های بدست امده باید شارژ باتری را در بازه ۸۰-۹۰% نگه دارید تا به سلامت تلفن و باتری تان افزوده شود.

سالم بودن شارژر در داغ نکردن گوشی تاثیر گذار است. هنگام شارژ تلفن ها نباید داغ شوند (البته کمی گرما طبیعی است، اما نه آن قدر که باعث بروز مشکل شود). اگر میزان گرما از حدی فراتر رفت، مطمئن باشید باتری شما نیز رو به تخریب است و ممکن است سلامتی شما را نیز تحت الشعاع قرار دهد ، پس سریعا از یک شارژر دیگر ترجیحا فابریک استفاده کنید.

دوربین تلفن همراه و جلوگیری از داغ شدن گوشی

ممکن است دوربین تلفن همراه یا استفاده از ان هم سبب داغی گوشی شود . یکی از تلفن هایی که اتفاقا با این قضیه دست و پنجه نرم می کند، Sony Xperia Z5 است که گاهی پس از چند دقیقه ضبط با دوربین جلو، آورهیت می شود. گاهی هم این قضیه به حدی خطرناک می شود که اخطاری هم بر روی آن نیز به نمایش در می آید. به نوشته یکی از سایت های انگلیسی زبان که به این مشکل پرداخته، علت این داغ کردن هم چندان عجیب نیست؛ چون علاوه بر بسته بودن کامل قاب دور تلفن، در نور شدید هم قرار داشته و پیوستگی این عوامل همراه با نور صفحه زیاد و بازی های رایج می توانند موجب خاموش شدن یا آسیب جدی به تلفن همراه شوند. پس در استفاده از دوربین تلفن همراه تان هم دقت کنید.