پنج شنبه 20 شهریور 1399
خانه / رایانه / چگونگی بازیابی اطلاعات از دست رفته در اندروید

چگونگی بازیابی اطلاعات از دست رفته در اندروید

بازیابی اطلاعات از دست رفته در اندروید

برای بسیاری از افراد تاکنون اتفاق افتاده است که در هنگام استفاده از گوشی موبایل ، فایلی یا برنامه ای یا هرچیز دیگری را اشتباها دیلت و پاک کرده اند . اصلا نگران نباشید ،  چرا که در دنیای گجت های هوشمند برای هر مشکل عجیبی یک درمان یا راه حل علمی وجود دارد . اگر از گوشی اندروید استفاده می کنید و چنین اتفاقی را تجربه کردید تنها با مطالعه این مقاله می توانید سریعا اطلاعات پاک شده و از دست رفته را بازیابی کنید .

به عنوان مقدمه باید بدانید که  این روش نیاز به دسترسی روت بر روی گوشی موبایل شما دارد. به علاوه باید تمام اتصالات داده ای و همچنین Wifi را قطع و خاموش کنید . دلیل این عملیات این است که هر اطلاعاتی که شروع به حذف آن ها کردید تا زمانی که دستور خاصی در حافظه در مورد آن نوشته نشده پاک نمی شود .

هر داده ای در حافظه ، مکان خاصی نیز دارد و اگر بشوداین مکان را بعد از حذف اطلاعات کشف کرد ، می توانید دوباره آن ها را بازیابی و جست و جو کنید . البته لازم به ذکر است که  اگر اطلاعات جدیدی را بر روی حافظه تلفن ایجاد و ذخیره کنید ، امکان دارد مکان اطلاعات قبلی  برای همیشه از دست برود.

بازیابی اطلاعات

اولین مرحله این است که برنامه Dr Fone را برای سیستم عامل Mac یا Windows  ، دانلود کنید .سپس آن را نصب کنید . البته باید بدانید این برنامه دارای نسخه پولی است که شما می توانید مانند همیشه نسخه کرک شده ی آن را تهیه کنید.

پس از اجرای این برنامه پنجره زیر نشان داده می شود.

بازیابی اطلاعات

تلفن همراه خود را به کمک کابل USB به کامپیوتر متصل کنید . البته قبل از این عمل باید USB Debugging را در قسمت Developer Options فعال کنید .

بعد از این که Dr Fone بین کامپیوتر و تلفن همراهتان اتصال برقرار کرد ، می توانید با انتخاب طبقه بندی مورد نظر خود فایل موردنظرتان را بازیابی کنید.

بازیابی اطلاعات

در مرحله بعد برنامه از شما درخواست می کند که اطلاعات حذف شده خود را اسکن scan کنید . اگر بر روی بخش اسکن کلیک کنید باید مجوز RSA رادر گوشی تان تایید نمایید .

در این مرحله Dr Fone  اطلاعات مورد نظر را آنالیز می کند و مجددا بر روی گوشی تان راه اندازی می شود . به این نکته توجه کنید که تمام مجوز های مربوط به Dr Fone باید بر روی گوشی تلفن پذیرفته  و تایید شود.

بازیابی اطلاعات تلفن

هنگامی که آنالیز اطلاعاتتان توسط برنامه تمام شد ، Dr Fone لیستی از فایل هایی که می شود بازیابی کرد ، نشان می دهد .شما  باید آن هایی را که می خواهید بازیابی شود انتخاب کنید و گزینه Recover را انتخاب نمایید.

بازیابی اطلاعات تلفن همراه

به همین سرعت و راحتی می توان اطلاعات از دست رفته و پاک شده  در تلفن های اندرویدی را بازیابی  و پیدا کرد، اما بر این نکته تاکید میکنیم که  هر چه سریع تر برای بازیابی فایل های حذف شده خود اقدام کنید ، احتمال بیشتری  وجود دارد که بشود آن را بازیافت .

درباره

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *