پنج شنبه 20 شهریور 1399
خانه / فناوری اطلاعات / تعیین وضعیت آب و هوا با کمک خط فرمان

تعیین وضعیت آب و هوا با کمک خط فرمان

تعیین وضعیت آب و هوا با کمک خط فرمان امکان پذیر است. طبق بررسی های بدست آمده در دنیای حاضر اپلیکیشن‌ های پرزرق‌‌ و برقی برای بررسی و تعیین  وضعیت آب و هوا در  شهرهای مختلف وجود دارد. اما شاید برایتان جالب باشد که بدانید از طریق خط فرمان (Command Prompt) ویندوز هم می‌شود به وضعیت آب و هوای شهرها پی ببرید. در این بخش از وبلاگ عارف رایانه به اموزش تعیین وضعیت آب و هوا با کمک خط فرمان (Command Prompt) به صورت تصویری می پردازیم .

تعیین وضعیت آب و هوا با کمک خط فرمان (Command Prompt)

در اولین مرحله برای تعیین وضعیت آب و هوا با کمک خط فرمان (Command Prompt) کلیدهای ترکیبی Win+R را فشار دهید تا پنجره‌ی Run باز بشود.

در مرحله بعدی باید در محیط Run، عبارت cmd را وارد کنید و سپس Enter بزنید.

تعیین وضعیت آب و هوا با کمک خط فرمان
تعیین وضعیت آب و هوا با کمک خط فرمان

در این مرحله برای تعیین آب هوا باید در محیط Command Prompt، دستور زیر را وارد کنید:

finger city@graph.no

به گزارش وبلاگ عارف رایانه در خط فرمان بالا به جای عبارت city، بایستی نام شهر خود را به انگلیسی وارد کنید. به عنوان مثال برای پی بردن به آب و هوای شهر تهران شما باید دستور زیر را وارد نمایید:

finger tehran@graph.no

یا شهر رشت:

finger rasht@graph.no

تعیین وضعیت آب و هوا با کمک خط فرمان
تعیین وضعیت اب و هوا با کمک خط فرمان

بعد از تایپ ان خط فرمان نتیجه سریعا به صورت یک نمودار نمایان می‌شود. در این نمودار، محور عمودی دمای هوا بر اساس درجه‌ی سانتی‌گراد و محور عمودی بیان‌گر ساعات آتی امروز و روز بعد است.4 مورد از جالب ترین ترفندهای تلگرام  را بخوانید. همچنین اطلاعات مربوط به وضعیت وزش باد و میزان بارش باران نیز قابل مشاهده است. به همین راحتی شما میتوانید از وضعیت اب و هوای یک شهر با خبر شوید .

.

.

عناوین پیشنهادی :

 

درباره

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *