پنج شنبه 20 شهریور 1399
خانه / فناوری اطلاعات / آموزش تصویری افزودن چک باکس در ورد

آموزش تصویری افزودن چک باکس در ورد

از چک‌باکس (Check Box) یا همان مربع های کوچک برای تیک زدن ، هنگام طراحی فرم‌های نظرسنجی، پرسشنامه و حتی فرم‌های استخدامی استفاده های زیادی می شود .

برای بسیاری از افراد افزودن چک باکس در ورد بسیار سخت است.  زیرا از ابزار text Box یا Shape برای ایجاد مربع‌های کوچک کمک می‌گیرند که با انجام این کار مرتب کردن مربع‌ها در صفحه زمان زیادی میگیرد.

به گزارش وبلاگ عارف رایانه ، چک باکس ها می‌توانند به دو دلیل در فرم‌های شما وجود داشته باشند.

دلیل اول، پر کردن آنها توسط دیگر افراد به‌صورت دیجیتال است و دلیل دوم نمایش آنها در نسخه چاپی.

برای مثال در حالت اول فرم را با ایمیل برای کاربران ارسال می‌کنید و از ایشان می‌خواهید با پر کردن گزینه‌های موردنظر، آن را ذخیره کرده و دوباره برای شما ارسال کنند. در حالت دوم نیز فرم را چاپ می‌کنید و کاربران به‌صورت دستی آن را تکمیل می‌کنند. افزودن چک باکس در ورد , افزودن چک باکس در word,ایجاد چک باکس در ورد , ایجاد چک باکس در ورد 2007, ایجاد تکست باکس در ورد,ایجاد چک لیست در ورد,گذاشتن چک باکس در ورد 2010 ,  گذاشتن چک باکس در ورد , گذاشتن چک باکس در ورد

پیشنهاد ما : آموزش پاورقی در ورد با چند مرحله ساده

در این بخش از وبلاگ عارف رایانه اموزش افزودن چک باکس در ورد را برای دو دلیل بالا بصورتی ساده بیان میکنیم.

حالت اول: افزودن چک باکس در ورد برای اسناد الکترونیک

1 ـ برای حالت افزودن چک باکس در ورد برای اسناد الکترونیک و ایجاد فرم‌های الکترونیک با قابلیت تکمیل از سوی کاربر ‌باید از ابزار توسعه‌دهندگان استفاده کنید.در اولین مرحله باید به منوی File بروید سپس روی Options کلیک کنید.

2 ـ در مرحله دوم باید از سمت چپ گزینه Customize Ribbon را انتخاب کنید و در ادامه از بخش Customize the Ribbon در سمت راست، روی Main Tabs کلیک کنید.

افزودن چک باکس در ورد
افزودن چک باکس در ورد

3 ـ در این بخش باید علامت چک‌مارک گزینه‌ Developer را فعال کنید. سپس روی Ok کلیک کنید تا تغییرات ذخیره شود. افزودن چک باکس در ورد , افزودن چک باکس در word,ایجاد چک باکس در ورد , ایجاد چک باکس در ورد 2007, ایجاد تکست باکس در ورد,ایجاد چک لیست در ورد,گذاشتن چک باکس در ورد 2010 ,  گذاشتن چک باکس در ورد , گذاشتن چک باکس در ورد

افزودن چک باکس در ورد
افزودن چک باکس در ورد

4 ـ در این قسمت تب Developer به فهرست تب‌های موجود در ریبون بالای نرم‌افزار اضافه شده است . اکنون شما می‌توانید با کلیک روی آیکون افزودن چک‌باکس (Check Box Content Control) به هر تعداد که میخواهید چک‌ باکس در صفحه ایجاد کنید. (نمونه‌ای از این چک‌باکس را در زیر مشاهده می‌کنید.)

جنیست: مرد ☐ زن ☐

حالت دوم: افزودن چک باکس در ورد برای چاپ

1 ـ برای افزودن چک باکس در ورد برای حالتی که فقط در فرم چاپی شما نمایش داده شوند، روش کار ساده‌تری را بیان می کنیم. این کار با یک ترفند ساده (استفاده از نشان‌ها) انجام می‌گیرد. برای این بحث در مرحله اول باید روی علامت پیکان کوچکی که کنار آیکون Bullets در تب Home قرار دارد، کلیک کنید. (این آیکون در کنار آیکون ایجاد فهرست‌های عددی است.)

2 ـ در مرحله بعدی باید از منوی به‌نمایش درآمده گزینه‌ Define New Bullet را انتخاب کرده و در پنجره‌ جدید روی Symbol کلیک کنید.

3 ـ اکنون شما می توانید در بخش Font از صفحه‌ به‌نمایش درآمده فونت Wingdings2 را انتخاب کنید.

4 ـخب در این قسمت شما ابتدای فهرست یک مربع سفید با زمینه سفید را مشاهده می‌کنید. آن را انتخاب کرده و روی OK کلیک کنید.

افزودن چک باکس در ورد
افزودن چک باکس در ورد

5 ـ در اخرین مرحله هم مربع چک‌باکس به فهرست Bullet‌ها اضافه شده است .  هر زمان که تمایل داشته باشید می‌توانید با کلیک روی آیکون Bullets و انتخاب این مربع تو خالی، تصویر چک‌باکس را به متن موردنظرتان بیافزایید . امیدواریم از مطالب این پست استفاده لازم را برده باشید.

درباره

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *