پنج شنبه 20 شهریور 1399
خانه / شبکه و اینترنت / ترفند جادویی برای افزایش سرعت وای فای

ترفند جادویی برای افزایش سرعت وای فای

افزایش سرعت وای فای دغدغه بسیاری از کاربران اینترنتی است. گاهی متوجه شدید سرعت وای فای تان به شدت کم شده و این مساله اعصابتان را خرد کرده است . در این پست از وبلاگ عارف رایانه اطلاعاتی را درباره افزایش سرعت وای فای در اختیارتان قرار میدهیم . یادتان باشد اگر دیدید سرعتتان کم شده در اولین مرحله مودم را خاموش روشن کنید.

افزایش سرعت وای فای : غیرفعال کردن پس زمینه برنامه های مصرف کننده

به گزارش وبلاگ عارف رایانه گاهی اطلاعات در ویندوز به صورت خودکار به روزرسانی میشود و نسخه های جدید به صورت خودکار نصب میشوند.  این کار باعث می شود از پهنای باند اینترنت کاسته شود و این امر بر کاهش و افزایش سرعت وای فای تاثیر می گذارد.  اما کاربران معمولا از آن ها اطلاعی ندارند.

برای غیر فعال کردن پس زمینه برنامه ها از ترفند زیر کمک بگیرید تا به افزایش سرعت وای فای کمک کنید :

در صورتی که کاربر ویندوز هستید برای افزایش سرعت وای فای می توانید میزان مصرف پهنای باند هر برنامه را با کمک Windows Task Manager چک کنید. برای دسترسی ساده به این بخش از کلید های ترکیبی Ctrl+Shift+Esc استفاده کنید. تب Processes را مطابق با شکل زیر انتخاب کنید تا فرآیند یا پروسه مصرفی هر برنامه یا خود ویندوز را مشاهده کنید.

پیشنهاد ما : ریست شدن کامپیوتر و بررسی دلایل

اکنون باید دنبال  برنامه هایی باشید که می دانید از پهنای باند شما استفاده می کنند اما برای شما کاربردی ندارند. End Process را برای متوقف کردن پس زمینه هر برنامه انتخاب کنید و نهایتا تغییرات را save نمایید.

برنامه هایی مثل  Windows, Microsoft, explorer.exe و System می توانند برای متوقف کردن پس زمینه انتخاب خوبی باشند و تاثیر زیادی نیز روی آزاد شدن پهنای باند و افزایش سرعت وای فای شما خواهند داشت.

افزایش سرعت وای فای
افزایش سرعت وای فای

 افزایش سرعت وای فای : به امنیت وای فای خود توجه کنید

به گزارش وبلاگ عارف رایانه پیشرفته ترین پورتکلی که برای بهبود امنیت وای فای به کارگرفته میشود WPA2 security می باشد.حتما سعی کنید تنظیمات پسورد خود را عوض کنید و امن ترین پسورد را از طریق وارد کردن آی پی مودم خود و ورود به تنظیمات آن انتخاب کنید.

همچنین یاداوری می کنیم برای دسترسی به آدرس آی پی تنها کافی است از کلیدهای Windows + R استفاده کنید و در پنجره RUN ، عبارت cmd را تایپ کنید.

افزایش سرعت وای فای
افزایش سرعت وای فای

اکنون در مرحله بعد مطابق با شکل زیر ipconfig را تایپ کنید تا آدرس آی پی را مقابل “Default Gateway” مشاهده کنید.

افزایش سرعت وای فای
افزایش سرعت وای فای

 

درباره

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *