پنج‌شنبه 16 می 2024

تصاویر آموزش ریکاوری فایل های حذف شده

آموزش ریکاوری فایل چندان سخت نیست . گاهی برای بسیاری از شما پیش امده که چه از عمد و چه سهوا فایلی را پاک کرده اید اما اکنون به ان نیاز دارید . در این موارد باید از نرم افزار بازیابی یا ریکاوری فایل استفاده کنید . در این پست ار وبلاگ عارف رایانه به آموزش ریکاوری فایل های حذف شده با تصاویر می پردازیم .

آموزش ریکاوری فایل های پاک شده

-در آموزش ریکاوری فایل های حذف شده آمده است که در اولیت مرحله باید به این آدرس مراجعه کنید و از قسمت مشخص شده نرم افزار undelete my files را دانلود کنید. (با حجم 1.3 مگابایت)

آموزش ریکاوری فایل 1
آموزش ریکاوری فایل 1

-بعد از دانلود نرم افزار undelete my files باید با استفاده از فایل دانلود شده، برنامه را نصب و اجرا کنید.آشنایی با ترفندهای فوق سریع ویندوز10

آموزش ریکاوری فایل 2
آموزش ریکاوری فایل 2

– در این مرحله ملاحظه میکنید که برنامه شامل گزینه های متنوعی است . همه این گزینه ها  در رابطه با ریکاور کردن اطلاعات مختلف کار می کنند. برای ریکاوری از یک درایو مشخص روی گزینه File Rescue کلیک نمایید.

آموزش ریکاوری فایل 3
آموزش ریکاوری فایل 3

در این مرحله برای ریکاوری و بازیابی فایل ها در صفحه باز شده اول از همه درایوی که می خواهید ریکاوری  شود را انتخاب و سپس کلید Scan را کلیک کنید.

آموزش ریکاوری فایل 4
آموزش ریکاوری فایل 4

– خب اکنون باید صبر کنید نرم افزار شروع به جستجوی فایل های پاک شده از این درایو خواهد کرد .  این عمل ممکن است کمی طول بکشد، مخصوصاً اینکه حجم درایو انتخابی بالا باشد. پس صبور باشید.

آموزش ریکاوری فایل 5
آموزش ریکاوری فایل 5

– در مرحله بعدی پس از پایان اسکن تعداد فایل هایی که در این درایو پیدا شده و ممکن است قابلیت ریکاوری داشته باشد نشان داده میشود.

آموزش ریکاوری فایل 6
آموزش ریکاوری فایلهای حذف شده 6

– اکنون باید فایل هایی که می خواهید ریکاوری شود را انتخاب و سپس کلید Recover را کلیک کنید.

آموزش ریکاوری فایل 7
آموزش تصویری ریکاوری فایل 7

– این مرحله شاید مهمترین مرحله باشد. اکنون شما باید باید آدرس محلی که می خواهید فایل های ریکاور شده در آن ذخیره شود را تعیین کنید، توجه داشته باشید که محل تعیین شده نباید در همان درایوی باشد که آن را ریکاور کرده ایم.

 

آموزش ریکاوری فایل 8
آموزش ریکاوری فایل 8

-اکنون گزینه yes را کلیک نمایید.

 

آموزش ریکاوری فایل 9
آموزش بازیابی فایل 9

– ودر این قسمت گزارش فایلهای ریکاور شده به شما نشان داده می شود.

 

آموزش ریکاوری فایل 10
آموزش بازیابی فایل های حذف شده 10

– به گزارش وبلاگ عارف رایانه این روش اسکن برای بازیابی کل یک درایو مناسب می باشد. ولی خب اگر اندازه، فرمت یا محل دقیق فایل پاک شده را می دانید بهتر است از گزینه Deleted file search استفاده کنید تا نتیجه بهتری از آن بگیرید.

آموزش ریکاوری فایل 11
آموزش ریکاوری فایلهای حذف شده 11

امیدواریم اطلاعات کافی را از این مطالب برده باشید.

About

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *