دوشنبه 26 فوریه 2024

شارژ 100 درصد گوشی و خطرات شدید

سعی کنید گوشی را هیچوقت به مدت طولانی مثلا شب تا صبح شارژ نکنید . همچنین لازم نیست اینقدر گوشی را شارژ کنید که به صد در صد 100 % برسد .

به گزارش وبلاگ عارف رایانه در طول شب گوشی هوشمند خود به برق نزنید . چون  ضررات زیادی دارد . شارژ 100 درصد گوشی از عمر باتری تان میکاهد . اگر در طول شب گوشی هوشمند خود را شارژ کنید ممکن است برای همیشه آن را از دست بدهید و باتری اش را نابود کنید . همچنین وقتی ظرفیت باتری گوشی پایان می یابد و باتری 100 درصد می شود اگر باز هم گوشی به شارژر باشد  مواد شیمیایی داخل باتری می تواند باتری را نابود کند . چون در این حالت باتری به مدت طولانی در حالت ” پر فشار ” قرار خواهد گرفت .

.

چرا گوشی خود را تا ۱۰۰ درصد کامل شارژ نکنیم؟

پس سعی کنید هرگز گوشی خود را به صورت کامل شارژ نکنید. طبق گزارشات جدید وبلاگ عارف رایانه  کارشناسان توصیه می کنند تا شارژ را به صورت متناوب انجام دهید . چون این کار  باعث افزایش طول عمر باتری های لیتیوم یون (Li-ion)  خواهد شد. این نوع باتری ها به طور گسترده در گوشی های هوشمند از جمله آیفون ها،  وجود دارد . شارژ 100 درصد گوشی

شارژ کردن گوشی
شارژ کردن گوشی

به گزارش کارشناسان این قضیه باتری لیتیوم یون نیاز به شارژ کامل ندارد. در واقع، بهتر است این مدل از باتری ها کامل شارژ نشوند زیرا ولتاژ بالا به آن ها فشار  خواهد اورد و باتری را نابود میکند. شارژ کردن 100 % گوشی , عوارض شارژ زیاد گوشی, عوارض شارژ کردن زیاد گوشی , کاهش عمر باتری , افزایش عمر باتری گوشی , علت خراب شدن باتری گوشی , خطرات شارژ شدن زیاد گوشی شارژ 100 درصد گوشی

نکته دیگر اینکه وقتی گوشی به شارژر باشد و در حال شارژ شدن باشد اشعه های از خود صادر میکند که سلامتی شما را به خطر میاندازد . سعی کنید هیچ وقت گوشی را در نزدیکی خودتان به شارژ نکنید . بهتر است اصلا گوشی را در اتاقی به شارژ بزنید که کسی در انجا نباشد . مخصوصا فاصله شب تا صبح که مدت زمانی طولانیست و همه خوابند و شارژر باید تا صبح به گوشی متصل باشد .

 .

.

عناوین پیشنهادی :

 

About

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *