پنج شنبه 20 شهریور 1399
خانه / رایانه / 4 مورد از جالب ترین ترفندهای تلگرام

4 مورد از جالب ترین ترفندهای تلگرام

ترفندهای تلگرام بسیار متنوع است . شما میتوانید با دانستن این ترفندها هم سرعت کار خود را بالا ببرید هم اینکه مهارتهایی را یاد بگیرید که خیلی از افراد از ان اگاهی ندارند . تلگرام یکی از برنامه های پیام رسان جهان است که حدود 20 میلون نفر از کاربران ان ایرانی اند. در این پست از وبلاگ عارف رایانه 4 مورد از ترفندهای تلگرام را برایتان بیان میکنیم .

1- ترفندهای تلگرام : به جای Forward کردن، Share کنید

یکی از ترفندهای تلگرام اینست که به جای Forward کردن، Share کنید . Share کردن قابلیتی است که با آن می‌توان پیام‌های کانال‌ را بسیار سریع‌تر از فوردارد کردن برای دوستان ارسال کرد. اگر قصد دارید این کار را انجام دهید در کانال، دکمه‌ی فلش موجود در سمت راست پیام را لمس کنید. بعد از اینکه مخاطب مورد نظر را انتخاب کردید ، پیام را ارسال کنید. این پیام سریعا ارسال میشود .  جالب تر اینجاست که در این روش می‌توانید یک نظر یا Comment نیز به همراه پیام بنویسید و ارسال کنید. این نظر در قالب یک پیام جداگانه برای مخاطب ارسال خواهد شد. برای این کار بعد از انتخاب مخاطب، در قسمت Write a comment پیام خود را بنویسید و برای او ارسال بکنید .

2- ترفندهای تلگرام :ویرایش کردن پیام بعد از ارسال پیام

به گزارش وبلاگ عارف رایانه ، یکی از ترفندهای تلگرام ویرایش پیامها بعد از ارسال پیام است . در نسخه جدید تلگرام یعنی نسخه‌ی ۳.۹ قابلیت ویرایش پیام‌ها پس از ارسال نیز به سایر قابلیت های تلگرام اضافه شده است. با استفاده از این قابلیت می‌توانید پیام‌های ارسالی خود را در چت‌‌های خصوصی و گروه‌ها ویرایش نمایید. البته این امکان ویراش پیام فقط تا ۴۸ ساعت بعد از ارسال پیام وجود دارد.  کافیست که  در iOS انگشت خود را بر روی پیام ارسال‌شده نگه دارید و سپس Edit را انتخاب کنید. در اندروید نیز پس از یک بار لمس پیام می‌توانید Edit را انتخاب کنید. در نسخه‌ی هم میتوانید روی پیام راست کلیک کنید و با انتخاب گزینه Edit پیام را ویرایش کنید. حال می‌توانید پس از ویرایش متن، Save را انتخاب کنید تا پیام جدیدتان ذخیره شود.

3- ترفندهای تلگرام : عکسبرداری و فیلمبرداری سریع (ویژه IOS)

یکی از ترفندهای تلگرام عکسبرداری و فیلمبرداری سریع ویژه IOS می باشد . همه میدانند که اگر قصد داشته باشید همان لحظه عکس یا فیلمی بگیرید و آن را از طریق تلگرام ارسال کنید، بایستی ابتدا در صفحه‌ی چت، آیکن سنجاق را لمس کرده و سپس آیکن دوربین را انتخاب کنید. از امکانات جدید تلگرام اینست که برای اینکار انگشت خود را بر روی آیکن سنجاق نگه دارید. با این کار علاوه بر نمایش دوربین، یک منو نمایان می‌شود که دارای دو دکمه‌ی Photo و Video است. با فشردن دکمه‌ی Photo عکس گرفته می‌شود و با فشردن دکمه‌ی Video نیز فیلم‌برداری شروع میشود. اکنون میتوانید عکس یا فیلم مورد نظرتان را بفرستید .

4-ترفندهای تلگرام : لغو کردن ضبط صدا

یکی از ترفندهای تلگرام لغو کردن ضبط صدا است . اگر تصادفاً دکمه‌ی ضبط صدا را در یک صفحه‌ی چت نگه داشته‌اید و یا از صدایی که ضبط کرده‌اید خوشتان نیامده ، الزامی برای ارسال آن نیست . در این مواقع وقتیکه دکمه‌ی میکروفون نگه داشتید، انگشت خود را به سمت چپ بکشید. اکنون عملیات ضبط صدا لغو شده است. همچنین اگر از نسخه ویندوز استفاده میکنید کافیست نشان‌گر ماوس یا انگشت خود را به سمت بالا و خارج از محدوده‌ی ضبط صدا ببرید تا عملیات لغو ضبط صدا انجام پذیرد .


2 روش ساختن متن لینک دار در تلگرام

درباره

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *