یکشنبه 3 مارس 2024

آموزش ایجاد جدول در ورد گام به گام

نرم افزار ورد یکی از نرم افزارهای کاربردی است که همه باید از ترفندهای ان اگاهی داشته باشند . یکی از کاربردهای ورد ایجاد جدول در ورد است . در این پست آموزش ایجاد جدول در ورد را برایتان بیان میکنیم . چه وردتان 2007 باشد و چه 2003 وقتی این پست را مطالعه کنید روش پایه این کار را متوجه می شوید .

آموزش ایجاد جدول در ورد به صورت تصویری

به دو روش میتوانید در ورد جدول ایجاد کنید :

1- روش اول برای ایجاد جدول در ورد : درج جدول

روش درج جدول ، یکی از روش های ساده برای  ایجاد جدول در ورد  است . این روش برای درج جداول ساده با ابعاد مشخص مناسب است. برای ایجاد جدول با روش درج جدول  ، مراحل زیر را دنبال می کنیم:
در مرحله اول ابتدا برنامه ورد را باز کنید ، سپس به سربرگ
ایجاد جدول در ورد 1 بروید و در گروه tables دکمهایجاد جدول در ورد 2 را کلیک کنید. در مرحله بعد بر روی گزینه یایجاد جدول در ورد 3 کلیک کنید. در پنجره ظاهر شده تعداد ستون ها (columns) و سطرها (rows) جدول را مشخص کرده  ( طبق شکل بزرگ در بالا )و دکمه ایجاد جدول در ورد 4 را انتخاب کنید.  در نهایت یک جدول با ابعاد تعیین شده در وردتان ایجاد می شود .
 آموزش ایجاد جدول در ورد , آموزش ایجاد جدول در word, آموزش ساخت جدول در ورد,نحوه ایجاد جدول در ورد , روش ایجاد جدول در ورد, طریقه ایجاد جدول در ورد , اموزش ساخت جدول در ورد

2- روش دوم برای ایجاد جدول در ورد : ترسیم جدول draw

اگر قصد ترسیم جداول پیچیده را دارید ، این روش دارای انعطاف و قابلیت های زیادی مثل امکان درج خطوط مورب است.
برای ترسیم جدول با روش (draw) به صورت زیر عمل می کنیم:
مکان نما را به جایی که میخواهیم در آن جا جدول ایجاد کنیم انتقال می دهیم .
سپس روی سربرگایجاد جدول در ورد 5  کلیک میکنیم و گروه tables دکمه ایجاد جدول در ورد 6 را انتخاب میکنیم .
در مرحله بعدی در منوی ظاهر شده روی گزینه ایجاد جدول در ورد 7  کلیک می کنیم .
به گزارش وبلاگ عارف رایانه ، اشاره گر ماوس به شکل مداد تغییر پیدا می کند و هم زمان با حرکت افقی ماوس در صفحه، خط عمودی نقطه چینی بر روی خط کش افقی، موقیعت ماوس را نشان می دهد. در این حالت می توانیم با کلیک دکمه ماوس و کشیدن و رها کردن به میزان دلخواه جدول خود ار ترسیم کنیم. ابتدا کادر دور جدول را ترسیم می کنیم و سپس اجرای داخلی جدول را ترسیم کنیم . برای درج خطوط مورب، گوشه های دلخواه جدول با کشیدن ماوس به هم وصل می کنیم. برای پایان عملیات ترسیم کافی است کلید esc را فشار دهیم.
به گزارش وبلاگ عارف رایانه ، پس از ترسیم جدول، سربرگ وابسته
ایجاد جدول در ورد 8
ظاهر می شود که مطابق شکل زیر شامل دو سربرگ LAYOUT و DESIGN است . در شکل زیروظیفه ی دکمه های مهم و پر کاربرد و سربرگ های LAYOUT و DESIGN  بیان می شود . سعیک نید این کار را چند بار تمیرن کنید تا مسلط شوید .

ایجاد جدول در ورد
ایجاد جدول در ورد

About

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *