پنج شنبه 20 شهریور 1399
خانه / رایانه / آموزش تایپ ده انگشتی و توضیح تصویری

آموزش تایپ ده انگشتی و توضیح تصویری

تایپ ده انگشتی کار چندان سختی نیست . بلکه فقط نیاز به تمرین دارد . توقع نداشته باشید در چند روز اول سرعتتان در حد نور شود . در این پست ترفندهایی را برای یادگیری تایپ ده انگشتی برایتان بیان میکنیم .

اموزش سریع تایپ ده انگشتی

برای یادگیری تایپ ده انگشتی به صفحه کلید کامپیوترتان نگاه کنید. اگر دقت کنید دو دکمه‌ی ت و ب دارای رجستگی کوچکی هستند. این برجستگی‌ها را برای این گذاشته اند که شما بتوانید بدون نگاه به صفحه کلید و به کمک حس لامسه‌، این دو دکمه را پیدا کنید.  اکنون دستتان باید مثل شکل زیر روی صفحه کلید قرار بگیرد.  به طوری که با انگشتان اشاره‌ی خود بتوانید زایده‌های مربوط به دکمه حروف ت و ب را لمس بکنید .

آموزش تایپ ده انگشتی
آموزش تایپ ده انگشتی

به گزارش وبلاگ عارف رایانه ، با قرار دادن انگشت بر روی صفحه کلید مانند شکل بالا  ۸ دکمه مربوط به حروف ک، م، ن، ت و ب، ی، س، ش در زیر انگشتان شما قرار دارند. چند بار دست خود را از صفحه کلید بردارید و سعی کنید بدون نگاه به صفحه کلید، و با کمک حس لامسه و آن دو زایده، انگشتان خود را روی این دکمه‌ها قرار دهید.

اکنون طرز صحیح قرار دادن انگشتان را یاد گرفتید . سعی کنید مکان های هر حرف را با توجه به جای انگشتانتان حفظ کنید . مدام تمرین کنید که بدون نگاه به صحه کلید تایپ کنید . باید انقدر این کار را تکرار کنید تا دستتان تند شود .

***************************

عناوین پیشنهادی :

درباره

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *