پنج شنبه 20 شهریور 1399
خانه / رایانه / آموزش پاورقی در ورد با چند مرحله ساده

آموزش پاورقی در ورد با چند مرحله ساده

درج پاورقی در ورد کار مشکلی نیست . فقط باید از یکسری نکات ریز آگاهی پیدا کنید . شما میتوانید در ورد با گذاشتن یک پاورقی کنار کلمه ای درباره ان کلمه توضیحاتی را زیر صفحه قرار دهید . در این پست از وبلاگ عارف رایانه به آموزش پاورقی در ورد میپردازیم .

 آموزش پاورقی در ورد تصویری و مرحله به مرحله

 
 بخش FOOTNOTE در ورد word مخصوص پاورقی در ورد  است. این قسمت دارای تنظیماتی است که می توانید با کمک ان تنظیمات مورد نظر مانند نوع شماره گذاری ، سمبل به جای شماره و شماره گذاری هر صفحه جداگانه و یا در کل متن و حتی پی نوشت که در انتهای آخرین صفحه مقاله قرار می گیرد را انجام دهید .
در اولین مرحله از آموزش پاورقی در ورد کنار کلمه ای که قرار است برایش پاروقی ایجاد شود کلیک کنید و از زبانه References در قسمت footnote بر روی فلش کوچکی که در گوشه سمت راست آن قرار دارد کلیک کنید .
آموزش پاورقی در ورد
آموزش پاورقی در ورد
 میبینید که پنجره Footnote and Endnote باز می شود .  تمام تنظیمات در این پنجره انجام می شود. نکته جالب اینست که این کار فقط در اولین پاورقی لازم است و در ادامه، پاورقی ها به صورت اتوماتیک با این تنظیمات افزوده می شوند. برای شروع کارتان در قسمت  Numbering  کلیک کنید تا منوی کرکره ای آن را که دارای سه گزینه می باشد ظاهر شود.

 

آموزش پاورقی در ورد
آموزش پاورقی در ورد
گزینه اول  Continuous :
به گزارش وبلاگ عارف رایانه ، با انتخاب گزینه Continuous ، از صفحه ای که در آن هستیم پاروقی به صورت تنظیمات جدید اعمال خواهد شد و تنظیمات صفحات قبل از آن با تنظیمات قبلی که درج شده بودند تغییر نخواهند کرد .
گزینه دوم  Restart each section :
با انتخاب گزینه Restart each section  شماره گذاری از این صفحه تا آخرین پاورقی از عدد 1 تا تعداد پارقی ها بدون قطع ادامه یابد یعنی 1. 2. 3. 4و… مثلا اگر در صفحه اول یک پاورقی باشد پاورقی صفحه دوم با شماره 2 اغاز می شود .
گزینه سوم  Restart each page :
با انتخاب گزینه Restart each page باعث می شود که شماره پارقی در صفحه از اول شماره گذاری شود و در صفحه بعدی دوباره از 1 شروع شود . مثلا اگر در صفحه اول یک پاورقی باشد پاورقی صفحه دوم با شماره 1 مجددا اغاز می شود .
آموزش ایجاد جدول در ورد گام به گام
آموزش پاورقی در ورد
آموزش پاورقی در ورد
میتوانید کاری کنید که  شماره پاورقی ها به صورت الفبایی ، حروف ابجد ، حروف انگلیسی و … انجام شود. برای اینکار  به منوی کرکره ای گزینه نوع تنظیم مراجعه کنید و شکل مورد نظر را انتخاب کنید .
آموزش پاورقی در ورد
آموزش پاورقی در ورد

همچنین میتوانید به جای این حروف از یک سمبل ( نماد ) خاص برای پاورقی استفاده کنید . برای این کار کافیست روی Symbol  کلیک کنید تا پنجره انتخابSymbol باز شود و سمبل مورد نظرتان را انتخاب کنید و ok را بزنید تا از شماره گذاری به سمبل مورد نظر شما تغییر کند .

آموزش پاورقی در ورد
آموزش پاورقی در ورد

آموزش پاورقی در ورد 2013,آموزش پاورقی در ورد 2007 , آموزش پاورقی در ورد 2010, پاورقی در ورد , نوشتن پاورقی در ورد , ایجاد پاورقی در ورد , درج پاورقی در ورد, آموزش درج پاورقی در ورد,

و در انتها اگر می خواهید که این تنظیمات از قسمتی خاص به صفحه اعمال شود می توانید با مراجعه به گزینه Apply changes to و انتخاب This section این تنظیمات را انجام دهید .

نکته : اگر زمانی خواستید نوع حالت شماره بندی صفحات تغییر کند با ابتدا کل متن را به حالت انتخاب در آورید و سپس پنجره Footnote and Endnote باز کنید و نوع تنظیم خود را تغییر دهید و سپس روی دکمه Apply کلیک کنید و سپس ok را بزنید

آموزش پاورقی در ورد
آموزش پاورقی در ورد

درباره

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *