پنج شنبه 20 شهریور 1399
خانه / رایانه / ترفند بالا بردن رزولوشن صفحه‌نمایش

ترفند بالا بردن رزولوشن صفحه‌نمایش

بالا بردن رزولوشن صفحه‌نمایش کار چندان سختی نیست . حتی شما میتوانید کاری کنید که سایز آیکن هم حفظ شود . بالا بردن رزولوشن صفحه‌نمایش باعث میشود موضوعات کیفیت بالاتری داشته باشند . اما گاهی وقتی این کار را میکنیم سایز این موضوعات و ایکن ها کوچک تر می شود .

متاسفانه طبق امار بدست امده این ریزشدن موضوعات آنقدر دردسرساز است كه برخی كاربران با وجود نمایشگرهای پیشرفته و نسخه‌های به‌روز سیستم‌عامل‌ها همچون ویندوز 7 و 8 نیز از رزولوشن 600×800 یا در نهایت 768 × 1024 استفاده می‌كنند.

اگر شما از  ویندوز 8 استفاده میکنید  وعلاقه مندید ضمن استفاده از رزولوشن بالا، موضوعات به‌نمایش درآمده را نیز در اندازه بزرگ مشاهده كنید، می‌توانید از قابلیتی كه به همین منظور در این ویندوز طراحی شده است، كمك بگیرید.

مراحل گام به گام برای بالا بردن رزولوشن صفحه‌نمایش

1‌ـ‌ برای بالا بردن رزولوشن صفحه‌نمایش در اولین مرحله نشانگر ماوس را به گوشه بالا‌ـ‌ سمت راست صفحه‌نمایش انتقال داده و از منوی كنترل پانل مترو، روی گزینه Settings كلیك كنید.

2‌ـ‌ در مرحله دوم برای بالا بردن رزولوشن صفحه‌نمایش در صفحه به‌نمایش درآمده روی Change PC settings كلیك كنید.

3‌ـ‌ خب اکنون به  بخش PC settings بروید و روی گزینه Ease of Access كلیك كنید.

4‌ـ‌  در مرحله چهارم باید  مقدار گزینه Make everything on your screen bigger  را از حالت off به on تغییر داده و در همان لحظه نتیجه را ببینید .

5‌ـ‌ نکته اخر اینکه  برای بازگشت به حالت قبل نیز می‌توانید با طی این مراحل، گزینه مورد نظر را دوباره به off تغییر بدهید.

**********************

عناوین پیشنهادی :

درباره

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *