پنج شنبه 20 شهریور 1399
خانه / رایانه / ترفندهای جالب افزایش عمر باتری لپ تاپ

ترفندهای جالب افزایش عمر باتری لپ تاپ

افزایش عمر باتری لپ تاپ یکی از دغدغه های مهم کسانی است که بصورت مداوم از لپ تاپ اتفاده میکنند. چون زود به زود عمر باتری شان تمام می شود. در این مقاله ترفندهایی برای افزایش عمر باتری لپ تاپ برایتان بیان میکنیم . امیدواریم استفاده کافی را از ان ببرید.

افزایش عمر باتری لپ تاپ با حافظه رم کافی

برای افزایش عمر باتری لپ تاپ از اینکه دارای میزان حافظه رم کافی برای انجام وظایف خود هستید، اطمینان داشته باشید. دلیل این امر انست که وقتی یک رایانه به جای دیسک سخت اطلاعات را روی رم ذخیره میکند ، بازیابی داده ها سریعتر انجام میشود و بیش از حد از دیسک سخت که نقش قابل توجهی در تخلیه شارژ باتری دارد، استفاده نخواهد شد. نحوه نگهداری از لپ تاپ به طور صحیح را بدانید .

افزایش عمر باتری لپ تاپ با عدم اتصال دائمی لپ تاپ به برق

برای افزایش عمر باتری لپ تاپ دایما لپ تاپتان را به برق نزنید . این کار بسیار اشتباه است و عمر باتری را به شدت کاهش میدهد . در صورتی که باتری لپ تاپ قابل جدا شدن است هنگام اتصال به برق آن را از لپ تاپ جدا کنید و یا اگر به باتری دسترسی ندارید هنگامی که شارژ باتری کم است آن را به برق اتصال دهید .

افزایش عمر باتری لپ تاپ با فعال کردن حالت صرفه جویی باتری

برای افزایش عمر باتری لپ تاپ حالت صرفه جویی در باتری را فعال کنید . به گزارش وبلاگ عارف رایانه ، برای این کار کافیست روی ایکنی که سطح باتری را در نوار وظیفه ویندوز نشان میدهد کلیک کنید و در پنجره جدیدی که باز می شود از فعال بودن ویژگی های صرفه جویی باتری مطمین شوید . اگر کارهایی مانند انجام بازی، ویرایش عکس یا ویدئو یا وظایفی که نیاز قابل توجهی به باتری دارند را انجام نمی دهید، در صورت فعال کردن حالت صرفه جویی باتری چندان متوجه افت عملکرد لپ تاپ خود نمی شوید.

افزایش عمر باتری لپ تاپ با جدا کردن لوازم جانبی بی استفاده

لوازم جانبی مانند یک دیسک سخت خارجی یا وب‌کم را از لپ تاپ جدا کنید . افزون بر انتقال داده، لوازم جانبی متصل به لپ تاپ برق مورد نیاز خود را از باتری این دستگاه تامین می کنند. این کار باعث بالا رفتن عمر باتری میشود .

افزایش عمر باتری لپ تاپ با نگهداری لپ تاپ دور از گرما و سرما

برای بالارفتن عمر باتری لپ تاپ سعی کنید از لپ تاپ خود در دمایی مطلوب که نه بیش از اندازه گرم و نه بیش از اندازه سرد است، استفاده کنید. شرایط دمایی شدید فشار بیشتری بر سخت افزار رایانه وارد می کند که به کاهش سریع‌تر شارژ باتری منجر می شود. لپ تاپ نه باید در جای بسیار گرم باشد و نه در جای خیلی سرد . دمای ان باید میانه و معتدل باشد .

درباره

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *