پنج شنبه 20 شهریور 1399
خانه / فناوری اطلاعات / آموزش سریع حفظ امنیت در تلگرام

آموزش سریع حفظ امنیت در تلگرام

تلگرام یکی از نرم افزارهای پیام رسان است که باعث شده وایبر و واتساپ کم کم فراموش شوند. چون مزایای بهتری نسبت به ان دو دارد . مثلا سرعتش بیشتر است و استیکرهای خیلی جالبی دارد . مساله مهم در این مورد حفظ امنیت در تلگرام است که باید به شدت به ان توجه کرد .

.

ترفندهایی برای حفظ امنیت در تلگرام و حریم خصوصی

۱- سعی کنید برای حفظ امنیت در تلگرام برای تلگرامتان یوزر و ایدی انتخاب نکنید . یکی از ویژگیهای تلگرام اینست که در تلگرام افراد مختلف می توانند با جستجوی یک یوزر، عکس پروفایل شخصی تان را ببینند . اگر هم برای کاری به یوزر نیاز داشتید بعد از اتمام کار ان یوزر را حذف کنید تا امنیتتان تامین شود . ( حفظ امنیت در تلگرام و جلوگیری از هک شدن عکس در تلگرام )

۲- به گزارش وبلاگ عارف رایانه ، سعی کنید اگر در گروههای زیادی در تلگرام عضو هستید از عکس شخصی برای پروفایلتان استفاده نکنید. ممکن است افراد عکستان را برداشته چند جمله نابجا همم کنارش بنویسند و در کل فضای مجازی پخش کنند .

۳- یکسری متن در تلگرام پخش شده است که نباید به انها توجه کرد . مثلا  ” این را خانم فلان طراحی کرده بفرست به یک نفر دیگه اسمش میاد و … ” یک پیام بدافزاری است . هیچ وقت ان ا کپی نکنید.  چون دارای کدهای خراب است و   بعد از کپی کردن به موبایل شما و به حریم خصوصی شما نفوذ می کند. ( حفظ امنیت در تلگرام و جلوگیری از هک شدن عکس در تلگرام )

.

.

حفظ امنیت در تلگرام 2
حفظ امنیت در تلگرام

.

ترفندهای جلوگیری از هک شدن عکس در تلگرام

 ۴- همچنین میتوانید کاری کنید که عکستان فقط برای کسانی که شماره شما را در داخل گوشی خود ذخیره دارند نمایان شود. به گزارش وبلاگ عارف رایانه ، برای این منظور به قسمت settings تلگرام رفته سپس privacy and security و سپس last seen سه گزینه در بالا وجود دارد everbody و ۲ گزینه دیگر ، که اولی برای همه عکس شما نمایش داده می شود ، دومین گزینه فقط برای کسانی که شماره شما را دارند و سومین گزینه برای هیچکس نمایش داده نخواهد شد . مطابق عکس بالا . ( حفظ امنیت در تلگرام و جلوگیری از هک شدن عکس در تلگرام )

5- اگر پیامی برای شما امد و در ان کدی بود هیچ وقت اجازه ندهید این کد را کسی ببیند . چون ممکن است با کمک ان کد شما را هک کند .

+++++++++++++++++++++++++++++++++

عناوین پیشنهادی :

 

نحوه حذف اکانت تلگرام چگونه است ؟

درباره

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *