چهارشنبه 10 آوریل 2024

کشف راه علمی جدید برای افزایش حافظه

افزایش حافظه راههای گوناگونی دارد . به گزارش وبلاگ عارف رایانه دانشمندان  راهی به عنوان شبیه سازی مغز کشف کرده اند که با کمک آن می توان بیشتر از ظرفیت معمول مغز از آن کار کشید و این عمل سبب افزایش حافظه می شود .

این را بدانید که شما هرچه بیشتر راجع به مغز اطلاعات به دست می آورید، بهتر می توانید آن را تقویت کنید. یکی از بهترین راههای افزایش حافظه و  کارایی مغز  از طریق هدست هایی است که امواجی را به مغز ارسال می کنند.

راههای جدید افزایش حافظه

یک راه دیگر برای افزایش حافظه شبیه سازی مغز  است. تعداد زیادی از عصب شناسان به مدت ۱۵ سال این روش را امتحان کرده اند و از نتایج آن راضی بوده اند . امروزه با گسترش دانش و فناوری و توانایی خرید دستگاه های شبیه سازی مغز، این دستگاه ها به راحتی قابل دسترسی هستند و اکثر محققان بر این باورند که مقدار کمی شوک الکتریکی تفاوت بسیار زیادی ایجاد می کند.

حتی دانشمندان و محققان دریافته اند که  با استفاده از شبیه سازی مغز می توان علاوه بر افزایش حافظه ، عملکرد ورزشکاران را بهبود بخشید و قوای فیزیکی آن ها را افزایش دهند تا دیر تر خسته شوند و کیفیت فعالیتشان را بهبود بخشند .

جالب است بدانید که این شبیه سازی درمان مناسبی برای افسردگی و اضطراب هم میباشد. البته به اطلاع میرسانیم در حال حاضر این شبیه ساز ها بسیار محدود هستند، چون که محققان قادر به تاثیر گذاری بر روی بخش های محدودی از مغز هستند و رفته رفته این علم گسترش خواهد ایفت .

کم کم به مرور زمان این محققان محققان قادر خواهند بود که با استفاده از شبیه ساز های پیشرفته بر بخش های بیشتری از مغر تاثیر بگذارند و کار های پیچیده تری انجام دهند.

معایب و مضرات شبیه سازی مغز برای افزایش حافظه

البته این نکته را هم باید یاداوری کنیم که  این شبیه سازی باعث به وجود آمدن اختلالات و مشکلاتی می شود. یکی از انها عبارتند از :

باید بدانید  اگر با شبیه سازی یک بخش از مغز را تقویت کنیم خب مسلما بخش های دیگر تضعیف می شوند و امکان اختلال در انجام دادن وظایف عادی وجود خواهد داشت . واکنش به این شبیه سازی ها به فعالیتی بستگی دارد که در آن لحظه انجام می دهید، مثلا اگر در حال کتاب خواندن هستید به نسبت به هنگامی که در حال تماشای تلویزیون هستید، مغز واکنش دیکری نشان خواهد داد و کار دیگری می کند. این علم نو پا هنوز در مراحل اولیه و روز های اول خود است و محققان به کاربران آن هشدار می دهند که در استفاده از آن مراقب باشند و زیاده روی نکنند. چون مضرراتی هم در پی خواهد داشت .

About

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *